Wii U قدرتمند تر از سابق

Wii U قدرتمند تر از سابق
  • 1390/12/18
  • ميثاق جراحي
  • 2

مثله اینکه شرکت نینتندو تصمیم دارد این بار کنسول های خود را با قدرت سخت افزاری بهتر و کارآمد تری عرضه کند. بر خلاف کنسول های خانگی Wii و کنسول های همراهی هم چون DSi که  نسبت سایر کنسول های رقیب از جمله ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3، از سخت افزار پایین تر  و بازی های آنها از گرافیک و در کل تصویر پردازی خوبی بر خوردار نبودند.

این بار شرکت نینتندو قصد دارد از این موضوع درس بگیرد و کنسول نسل بعدی و جدید خود موسوم به Wii U را چیزی متفاوت تر از همیشه و قبل تولید کند.

فناوری و تکنولوژی به کار رفته در بازی های بزرگی هم چون The Elder Scrolls V: Skyrim, Batman: Arkham City,  و Dragon Age II قرار است در کنسولی متفاوت با آن کنترلر تبلت مانندش، یعنی Wii U ظاهر شود و در دسترس قرار گیرد.

شرکت ژاپنی نینتندو در رابطه با این موضوع اعلام کرد که  با شرکت های نرم افزاری و سخت افزاری در خصوص موتور های گرافیکی بازی های رایانه ای قرار داد هایی را بسته و بین آنها توافق هایی صورت گرفته است.  Havok و Autodesk از جمله آن شرکت هایی هستند که با نینتندو در خصوص کنسول Wii U مذاکره هایی را انجام دادند.

بخشی از آن توافق نامه ها بین شرکت نینتندو با Havok، شامل دسترسی بازی ها و سخت افزار کنسول Wii U در خصوص دستیابی به دو عنصر مهم  Havok Engine و Havok physics  برای ساخت بازی هایی هماهنگ و منطبق با ویژگی های Wii Uخواهد بود.

این امکانات و فناوری ها برای بازه ی خاصی از پلاتفرم ها به طور کامل پیاده سازی می شوند. از جمله می توان به بازی هایی هم چون   سری  Assassin Creed در کنسول های ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3، بازی اول شخص Kill Zone 3در کنسول پلی استیشن 3 و دو بازی Super Smash Bros و Brawl اشاره کرد.

و اما  شرکت نینتندو با کمپانی  Autodesk در  خصوص فناوری ها، قابلیت های ویژه  و واسطه هایی برای به تصویر کشیدن بهتر بازی ها در کنسول Wii Uاین محصولات را خریداری کرده است :

 Autodesk Scaleformکه به مفهوم واسط کاربری می باشد و هم چنین Autodesk Kynapse  که وارد محدوده ی هوش مصنوعی در رابطه با صنعت Gaming می شود و در آخر نیز Autodesk HumanIK  را به لیست محصولات خریداری شده اش اضافه کرد که در رابطه با شخصیت پردازی ها و تصاویر متحرک مربوط  این قسمت می شود.

از جمله عناوین خوبی که در آنها از این قابلیت ها استفاده شده بود، می توان به بازی هایی هم چون : Dragon Age II,Mafia II,Lost Planet 2,Crysis 2 و بازی Batman Arkham City اشاره نمود.

برای Wii U به عنوان کنسول نسل بعدی از شرکت نینتندو، می توان موفقیتی خوب را پیش بینی کرد. با توجه به تبلیغ ها و هزینه هایی که شرکت نینتندو برای این کنسول تا به امروز کرده است، این احتمال وجود دارد که حاصل چیزی مورد انطباق با انتظار ها خواهد بود.

حال باید منتظر ماند و در باره ی این کنسول در نمایشگاه E3  امسال اطلاعات جدیدی را مشاهده کرد.

 

 

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *