معرفی سیستم اتوماتیک شمارش تردد خودروها

معرفی سیستم اتوماتیک شمارش تردد خودروها
  • 1391/3/17
  • آزاد
  • 1

آمار تردد، یکی از اساسی ترین و مهم ترین اطلاعاتی است که هر کلانشهری برای کنترل وضعیت خیابان هایش باید در اختیار داشته باشد. اینکه روزانه چند خودرو از چه طریقی وارد شهر می شوند و کدام راه ها بیشترین بار ترافیکی را بردوش دارند، اطلاعاتی مفید برای مدیریت شهری است.

این سیستم به مدیریت شهری کمک می کند وضعیت و حجم ترافیک در ساعات مختلف روزهای عادی، تعطیلات و روزهای پایانی هفته را تشخیص دهد تا مبادی ورودی و خروجی شهر را مدیریت کند.

برای این کار از دو سامانه تردد دشمار راداری و تردد شمار الکتریکی القائی-حلقوی استفاده می شود. که در ادامه نگاهی می اندازیم به این سیستم های شمارش خودرو.

تردد شمار  (RTMS):

تردد شمار راداری (Remote Traffic Microwave Sensor) ، یک دستگاه یا حسگر راداری راه دور است که در حاشیه جاده یا وسط بزرگراه و در ارتفاع بالای شش متر نصب می شود.

این دستگاه هنگاه عبور خودروها از عرض معابر فعال می شود و به وسیله رادار اطلاعات مربوط به انواع خودروهای عبوری در خطوط را شناسایی و ثبت می کند. این آمار به وسیله بی سیم و اینترنت به مرکز کنترل ترافیک ارسال می شود.

اطلاعاتی که تردد شمار راداری ارسال می کند شامل تعداد کل خودروهای عبوری و شناسایی نوع خودرو بر اساس طول خودروی عبوری ( سواری، وانت، مینی بوس، اتوبوس، تریلر) است. این دستگاه حتی قابلیت اندازه گیری سرعت متوسط خودروها را هم دارد.

 تردد شمار راداری

تردد شمار راداری

تردد شمار  (RTC) :

این نوع تردد شمار به طور کاملا نامحسوس وضعیت جاده را کنترل می کند. شما این تردد شمارها را نمی توانید ببینید، چرا که آنها در هر خط و زیر آسفالت معابر نصب می شوند.

حسگرهای مخصوص تردد شمارهای الکتریکی در موقع عبور خودروها فعال شده و اطلاعات مربوطه را به رایانه نصب شده در حاشیه معابر ارسال می کنند. در نهایت این اطلاعات به وسیله ارتباط مخابراتی و اینترنت به مرکز کنترل ترافیک ارسال می شود.تردد شمار الکتریکی هم می تواند تعداد کل خودروهای عبوری را شمارش کند و براساس طول خودروی عبوری، نوع آن را تشخیص دهد.

 تردد شمار الکتریکی القائی – حلقوی

تردد شمار الکتریکی القائی – حلقوی

منبع: pwssigns

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *