راهنمای کامل استفاده از مرورگر Goolge Chrome در سیستم عامل iOS اپل

راهنمای کامل استفاده از مرورگر Goolge Chrome در سیستم عامل iOS اپل
  • 1391/4/22
  • عليرضا شیری
  • 1

شاید شنیده باشید که مرورگر گوگل اکنون صدرنشین نرم‌افزارهای رایگان سیستم عامل iOS است. اما چه چیز باعث شده تا این تعداد کاربران محصولات اپل، برای دانلود و استفاده از این مرورگر هجوم بیاورند؟

قضیه فراتر از نام درخشان گوگل است. پشتیبانی از قابلیت‌های HTML5، موتور قدرتمندی بر اساس WebKit و بسیاری از امکانات مربوط به وب سایت Google، علت محبوبیت این مرورگر است.

اگر تاکنون با مرورگر Chrome در کامپیوتر خود کار کرده‌اید، باید بدانید که کار کردن با آن روی سیستم عامل iOS نیز همان جذابیت‌ها را دارد. از همگام‌سازی اطلاعات مربوط به وب‌گردی شما گرفته تا به خاطر سپردن کلمات عبور، همه و همه در این نسخه نیز وجود دارد.

اما برای استفاده از این مرورگر روی گوشی خود و استفاده از تنظیماتی که روی کامپیوتر داشتید و به بیان دیگر جفت کردن کامپیوتر و گوشی خود، مراحلی را می‌بایست انجام دهید که در تصاویر زیر توضیح و نمایش داده شده است:

 

وقتی مرورگر کروم را اجرا می‌کنید، هشداری مبنی بر وارد شدن به حساب کاربریتان در گوگل نمایش داده می‌شود. اگر نیازی به همگام‌سازی اطلاعات وب‌گردی خود ندارید، اطلاعاتی مثل بوک‌مارک‌ها، تب‌های باز، رمز عبورها و … از این مرحله بگذرید و کلید Skip را فشار دهید.

 

بعد از وارد شدن به حساب کاربریتان، اطلاعات همگام‌سازی شده و با واسط کاربری کامل مرورگر Chrome مواجه می‌شوید.

 

Omnibox چیزی که در نسخه‌ی دستاپ وجود دارد، در اینجا هم دیده می‌شود. لمس کردن نوار بالای صفحه برای انجام جست‌و‌جو کارساز است. اگر Siri (تکنولوژی تشخیص دستورات صوتی در سیستم عامل اپل برای گوشی‌ها) روی گوشی شما وجود ندارد، روی آیکون میکروفون کلیک کرده و عنوان مورد نظر خود را بیان کنید و بالافاصله نتیجه‌ی جست‌و‌جو را بررسی کنید.

 

اگر شیوه‌ی نمایش Preview یا پیش‌نمایش باشد، تب‌ها در کنار یکدیگر نمایش داده می‌شوند. روی هر یک از تب‌ها کلیک کنید، آن تب را به صورت تمام صفحه مشاهده خواهید کرد. اگر تب‌ها زیاد باشد، برای جابجایی سریع نیز می‌توانید از چپ به راست اسلاید کنید. برای بستن تب‌ها کافی است روی علامت ضربدر کوچکی که بالای آن وجود دارد استفاده کنید.

 

کلیک کردن روی دکمه‌ی New Tab برای ایجاد یک تب جدید به کار می‌رود. یک تب جدید باز می‌شود، در این تب جدید مثل نسخه‌ی دستاپ، گزیده‌ای از پربازدیدترین صفحاتی که اخیراً مشاهده کرده‌اید، علاقه‌مندی‌ها و تب‌هایی که در دیگر وسایل باز کرده بودید، نمایش داده می‌شود.

 

کلیک روی آیکونی که دارای سه خط کوچک است، باعث باز شدن یک منو می‌شود. در این منو گزینه‌هایی برای باز کردن تب جدید، یک تب شخصی (منظور تب incognito است که برای وب‌گردی بدون باقی گذاشتن ردپا کاربرد دارد)، مشاهده کردن بوک‌مارک‌های و نشان دادن تب‌هایی که در دیگر وسایل باز شده، ایمیل کردن یک لینک، جست‌و‌جو در یک صفحه، دیدن سایت دستاپ، باز کردن تنظیمات و همچنین راهنمایی‌های مرورگر، وجود دارد.

 

در بخش تنظیمات (Settings) می‌توان موارد شخصی را تغییر داد. مثلاً می‌توان حساب کاربری که برای همگام‌سازی مورد استفاده است را تغییر داد، موتور پیش فرضی که برای جست‌و‌جو به کار می‌رود را انتخاب کرد، تنظیمات مربوط به کلمات عبور، جست‌و‌جوی صوتی و پاک‌سازی اطلاعات وب‌گردی را انتخاب کرد.

 

در تنظیمات حساب کاربری می‌وان همگام‌سازی (sync) را فعال یا نافعال کرد. تغییر تنظیمات پیشرفته مثل رمزگذاری اطلاعات نیز در این بخش امکان‌پذیر است. همگام‌سازی همان‌طور که گفته شد برای ذخیره‌سازی اطلاعات مربوط به وب‌گردی شما کاربرد دارد. با فعال کردن گزینه‌ی Chrome to Mobile نیز می‌توانید صفحاتی که در کامپیوتر شما باز شده را به وسیله‌ی همراه خود منتقل کنید.

 

انتخاب موتور جست‌و‌جوی پیش‌فرض در این بخش صورت می‌گیرد. موتورهایی مثل Google، Yahoo و سومین موتور برتر یعنی Bing مایکروسافت، در اینجا دیده می‌شوند.

 

در بخش ذخیره‌سازی کلمات عبور می‌توانید این قابلیت را فعال یا نافعال کنید. کلمات عبوری که ذخیره شده است نیز در این بخش نمایش داده می‌شوند. اگر بخواهید آنها را حذف کنید کافی است روی کلید Edit کلیک کرده و آنها را حذف کنید.

 

برای پاک‌سازی اطلاعات وب‌گردی نیز از این بخش می‌توان استفاده کرد، اطلاعاتی شامل تاریخچه‌ی وب‌گردی، اطلاعات ذخیره شده در کش مرورگر، کوکی‌ها و کلمات عبور. گزینه‌ی آخر Clear All به پاک‌سازی تمام موارد فوق می‌پردازد.

تنظیم باز شدن پنجره‌های Pop-ups وب‌سایت‌ها و نیز پذیرفتن کوکی‌ها در این پنجره صورت می‌گیرد.

منبع: maclife

تگ:

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. من این مرورگر گوگل استفاده کردم وای از دست این .انقدر سرعت باز کردن صفحات وب آرومه که نمی شه باهات کارکرد توی صورت مرورگر تف کردم.
    این مرورگر گوگل کروم به درد ما نمی خوره و غیرقابل استفاده استو فقط من عاشق مرورگر فایرفاکس هستم که سریع صفحات وب را باز می کنه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *