نحوه رمزگذاری بر روی مرورگر Firefox

نحوه رمزگذاری بر روی مرورگر Firefox
 • 1391/6/8
 • امیر امام جمعه
 • 4

مرورگر فایرفاکس دارای قابلیتی است که به کمک آن میتوان برای اطلاعات کاربر رمز عبوری را تعیین کرد و امنیت وبگردی و کاربر را فراهم آورد. ولی این رمز دارای محدودیت هایی میباشد و باعث میشود که دیگران فقط به بعضی از اطلاعات شما دسترسی نداشته باشند مثل رمز هایی که شما در سایت های مختلف استفاده کرده اید و … . ولی این رمز عبور نمیتواند از وبگردی دیگران کاربران توسط مرورگر شما جلوگیری کند یا اینکه صفحات دلخواه ها (Bookmarks) را ار دسترس خارج کند. اگر به دنبال راه حلی برای ایجاد امنیت کامل در این مرورگر هستید و نمی خواهید که دیگران به اطلاعات شما دست پیدا کنند ما به شما دو افزونه را برای استفاده در این مرورگر پیشنهاد میکنیم.

البته قبل از استفاده از این افزونه ها باید یک رمز عبور که مستر پسورد (Master Password) نامیده میشود را برای مرورگر خود تنظیم کنید. برای تنظیم این نوع پسورد بر روی منوی “Tools” و سپس نیز بر روی گزینه “Options” کلیک کنید. پس از این که پنچره تنظیمات مرورگر شما ظاهر شد آیکن مربوط به “Security” را انتخاب کنید. تیک گزینه “Use a master password” را بزنید و در آخر رمز عبور خود یا همان مستر پسورد را تعیین کنید.

StartupMaster

Startup Master یک افزونه بسیار ساده برای مرورگر فایرفاکس میباشد که در ابتدا ورود به نرم افزار رمز عبور را از کاربر طلب میکند. هر بار که شما مرورگر را باز کنید پنجره ای مشابه با تصویر زیر مشاهده میکنید که باید رمز عبور تعیین شده توسط خود را در آن وارد کنید. البته اگر تا به حال رمز عبور یا مستر پسوردی را برای مرورگر خود انتخاب نکرده اید این افزونه کار نخواهد کرد.

+Master Password

+Master Password افزونه ای بسیار عالی برای ایجاد امنیت در مرورگر فایرفاکس میباشد که از ورود افراد دیگر به آن حفاظت و از اطلاعات کاربر به خوبی نگهاری میکند. هم چنین این افزونه دارای قابلیت های بسیار زیادی است.

قابلیت های برنامه : 

 • درخواست رمز عبور در هنگام اجرای برنامه
 • بستن مرورگر پس از وارد کردن چندین رمز عبور اشتباه متوالی
 • قفل کردن مرورگر پس از مدت زمان معینی بعد از این که کاربر غیر فعال شد
 • قفل کردن مرورگر پس از مدت زمان مشخص شده ای بعد از فعال بودن کاربر
 • جلوگیری از ورود پسورد های چندگانه
 • استفاده از کلید های میانبر کیبورد برای قفل کردن یک پنجره ، چند پنجره و یا کل مرورگر

منبع : Instant Fundas

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
 1. سلام برای گذاشتن پسورد مستر حداقل باید چند رقم باشه!!!!!!!!!!!!!!
  لطفا جواب بدید!!

 2. با سلام وعرض خداقوت برای اولین بار میخواهم روی فایرفاکس رمزعبور قرار دهم پیام میدهد رمز عبورفعلی اشتباه میباشد درحالی که من فایرفاکس راتازه نصب کرده ام
  لطفا راهنمایی بفرمایید رمز عبور فعلی را چطوربدست آورم باتشکر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *