نقد و بررسی کیبورد جدید ماکروسافت Sculpt

نقد و بررسی کیبورد جدید ماکروسافت Sculpt
  • 1391/7/4
  • امين قاسمي‌زاده
  • 1

 

نام کامل: Microsoft Sculpt Comfort Keyboard

قیمت: 60$

مزایا: دارا بودن محافظ مچ دست برای راحتی و جلوگیری از خستگی بعلاوه چندین کلید مخصوص ویندوز ۸ که میانبرهای مناسبی برای کاربران می‌باشد.

معایب: مدل خمیده و ناهموار احساس مبهم و دست و پا گیر به شما می‌دهد.

با انتشار دو تا از تجهیزات جدید ویندوز 8 به نام‌های Microsoft Wedge Mobile Keyboard , Microsoft Wedge Touch Mouse ماکروسافت یک مدل دیگر را نیز به بازار وارد کرد. این صفحه کلید که مدل Full-size می‌باشد به همراه نشانگرهای جدید ویندوز 8 بعلاوه یک کلید اضافه بر spacebar ارا‍ئه شده است. این کلید مضاعف در کنار Spacebar نقش Backspace را برای شما بازی می‌کند. موضوع اینجاست که با قیمت معادل 60$ خریدار می‌خواهد قبل از خرید کیبورد را تست کند تا مطمئن شود جنس مورد نظرش است اما فعلا چنین چیزی امکان‌پذیر نیست.

کیبورد Sculpt Comfort به شما احساس La-Z-Boy Keyboard می‌دهد. یک پد محافظ مچ دست به اندازه 2.5 اینچ در پایین این کیبورد قرار دارد که دست شما را از زمین فاصله می‌دهد با این کار باعث سرعت بخشیدن به تایپ و احاطه کل صفحه کلید می‌شود. اما اگر از افرادی هستید که تا حالا از کیبورد منحنی استفاده نکردید مطمئن در اولین بار بسیاری از کلمات را اشتباه تایپ خواهید کرد.

مشکل اینجاست که همه افراد به دنبال یک کیبورد ساده نیستند. به عنوان مثال کلید Spacebar به نظر زیادی بزرگ می‌آید و این کلید را در محلی قرار داده‌اند که برای دسترسی به آن باید دست خود را بکشید و از تایپ سریع جلوگیری می‌کند. در مقابل کیبوردهای لپ‌تاپ کیبورد Sculpt احساس تایپ بر روی پنبه را به شما می‌دهد در واقع می‌شود گفت بسیار نرم و لطیف است.

به سادگی با نگه داشتن دو کلید کنار هم Spacebar دستور اجرای آن را بین همدیگر تغییر دهید. اما بر خلاف نظر دیگر کاربران باید گفت که کلید backspace آنقدر هم که فکر می‌کنید آزار دهنده نیست به همین دلیل است که ماکروسافت امکان تغییر عملکرد این دو کلید را به این سادگی طراحی کرده است. باید در نظر داشته باشید که در موقع نوشتن متن نیاز زیادی به استفاده از کلید backspace ندارید. مخصوصاً حرفه‌ها که حتی بعد از نوشتن یک صفحه کامل به ندرت یک غلط املایی پیدا می‌کنند که بخواهد با استفاده از کلید backspace اصلاح کنند. به هر حال این کلید برای تازه وارد‌ها میانبر خوبی است و می‌توانند از آن استفاده کنند.

به غیر از طراحی tweaked کیبورد Sculpt Comfort . به همراه امکانات مفیدی برای ویندوز 8 ارائه شده است. همان طور که در کیبورد Wedge Mobile Keyboard مشاهده کردید این کیبورد هم از 4 کلید مخصوص تشکیل شده است:

Search

Share

Devices

Setting

البته اگر ماکروسافت به جای این کلید‌ها از کلید Fn برای تغییر عملکرد کلید‌ها استفاده بکرد بهتر بود.

همان طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید ماکروسافت لوگوی کلید پنجره را به ویندوز 8 تغییر داده است. این کلید در ویندوز 7 منوی استارت را باز می‌کند اما در ویندوز 8 صفحه برنامه در حال پردازش را به نمایش می‌گزارد.

از لحاظ سخت‌افزاری این کیبورد wireless می‌باشد. این به این معناست که شما از یک گیرنده Wi-Fi و باطری برای تبادل ارتباط میان کیبورد و کامپیوتر استفاده می‌کند. فرکانس دریافتی این کیبورد 2.4Ghz و سایز USB  دریافتی بزرگی دارد. خبر خوش اینجاست که هیچ گونه درایور و برنامه برای استفاده از این کیبورد نیاز ندارید فقط Wi-Fi USB کیبورد را به کامپیوتر وصل کنید و بدون هیچ گونه انتظاری از آن استفاده کنید. باطری استفاده شده بر روی این کیبورد AAAs می‌باشد که خوشبختانه ماکروسافت دو باطری را به طور مجانی درون جعبه کیبورد قرار داده است.

سایر تصاویر

لینک منبع: اینجا و اینجا

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *