ویندوز فون 8 عرضه شد

ویندوز فون 8 عرضه شد
  • 1391/8/9
  • مبين
  • 1

انتظار ها به پایان رسید و ویندوز فون 8 در همان روز اعلام شده یعنی 29 اکتبر عرضه شد. مایکروسافت در سانفرانسیسکو این مراسم را برگزار کرد.

در این رویداد از ویژگی های جدید این ویندوز از حمله اپلیکیشن های اسکایپ و Pandora با یک سال موسیقی رایگان بدون تبلغات صحبت شد. مایکروسافت مدتی قبلاعلام کرده بود که این برنامه به خوبی با ویندوز فون ۸ یکپارچه می شود و در هنگام ارسال و یا دریافت تماس به خوبی عمل می کند.

ویندوز فون 8 دارای lockscreen جدید بوده و پس از هربار قفل و باز شدن آن صفحه نمایش تغییر می کند. یعنی کاربر یا این ویژگی یک صفحه نمایش را به صورت تصادفی در اختیار دارد.

در این رویداد Belfiore به روی سن آمد و گفت که در حال حاضر بیش از ۱۰۰،۰۰۰ اپلیکیشن ویندوز فون ۸ وجود دارد و قابل دسترس هستند. مایکروسافت ۴۶ برنامه برتر دنیا را در ویندوز فون ۸ دارد.

مایکروسافت سرویس Kids Corner را معرفی کرد که در واقع یک سیستم کنترل کننده است که والدین می توانند فرزندان خود را کنترل کنند. کودکان می‌تواند به این محیط حتی زمانی که تلفن قفل است، دسترسی داشته باشند. یدر واقع قسمت‌هایی که والدین برای کودکان تعریف کرده‌اند از همه جا در دسترس آنهاست و نیازی نیست که تلفن خود را برای فرزندانشان قفل کنند. والدین می‌توانند لیست اپلیکیشن های موجود در Kid’s Corner را خودشان تعیین کنند.

سرویس Room یکی دی گر از ویژگی های این ویندوز است که محیطی شبیه به گوگل پلاس دارد. این ویژگی در اصل یک خلوت گاه برای گفت و گو دوستانه بین آشنایان و دوستان است.

عکس‌هایی که در تلفن ویندوز فون ۸گرفته می شوند  با سرعت بالایی به فضای ابری SkyDrive آپلود می‌شوند و کاربر به راحتی می‌تواند عکس‌های خود را با دیگران یا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارد. حافظه رایگان و اولیه این سرویس ۷ گیگابایت است که کاربران میتوانند حجم سرویس خود را ارتقا دهند.

در ادامه این رویداد استیو بالمر اعلام کرد که ویندوز فون 8 از طریق اپراتورها و فروشگاه های شرکت های نوکیا، سامسونگ و HTC قابل دسترس هستند. یا به عبارتی ویندوز فون 8 در محصولات این شرکت ها در دسترس می باشند.

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *