چگونه کلید Backspace را در فایرفاکس غیر فعال کنیم؟

چگونه کلید Backspace را در فایرفاکس غیر فعال کنیم؟
  • 1391/11/4
  • سعيد
  • 2

Untitldfed

اگر شما از مرورگرفایر فاکس برای ورود به دنیای اینترنت استفاده می کنید حتما متوجه عملکرد دکمه Backspace در این مروگر شده اید. بله با فشار دادن Backspace به صفحه قبلی که بازدید کرده اید ارجاع داده می شود. چیزی شبیه به کار دکمه back در ویندوز است. این کلید میانبر میتواند بسیار مفید و بسیار آزار دهنده باشد؟! چون در بعضی مواقع اشتباهی فشرده می شود.

اجازه بدهید یک مثال برای شما بزنم.در حال پرکردن فیلدهای خواسته شده در یک وب سایت هستید. بعد از بررسی متوجه اشتباه تایپی در یکی از فیلد ها می شوید. بنا بر عادت در نرم افزار های ویرایش متنی و بدون اینکه توجه کنید فوکس بر روی فیلد مربوطه است یا نه بر روی کلید Backspace ضربه می زنید. بلافاصله به تب قبلی ارجاع داده می شود و تمام جزئیات فرمی که در حال پر کردن آن بودید از دست می رود.این واقعا آزار دهنده است.

من یک پیشنهاد برای روبه رو نشدن با چنین وضعی برای شما دارم. بیاید کلید Backspace را غیر فعال کنیم , تا خیالمان راحت شود.

مراحل غیر فعال کردن کلید Backspace در فایرفاکس

مرحله 1:  یک تب جدید در فایرفاکس باز کنید و عبارت about:config را در نوار آدرس وارد کنید.

Untitled

مرحله 2: یک پیام هشدار به شما نشان داده خواهد شد, که هیچ جای نگرانی نیست. بر روی گزینه I’ll be careful

کلیک کنید.

Firefox-Careful-Warning-e1343842059291

مرحله 3: در نوار جستجو که زیر عبارت about:config واقع شده است کلمه backspace را وارد کنید. در زیر مجموعه آن کلیدی با عنوان browser.backspace_action وجود دارد.

Uffntitled

مرحله 4:  ارزش (value) پیش فرض این کلید مقدار 0 است. برای تغییر این مقدار بر روی عبارت browser.backspace_action راست کلیک , و گزینه Modify را انتخاب کنید.راه آسان دیگر دوبار کلیک بر روی آن است.

Ufdfdfntitled

مرحله5: در کادر محاوره ای که باز می شود،  مقدار 0 را به عدد 2 تغییر دهید و OK  را بزنید.

Modify-Backspace-Value

در حال حاضر می توانید جند صفحه وب را پشت سر هم مرور کنید و یا با آرامش مشغول پر کردن فیلدها شوید چون و بعد از زدن کلید backspace هیچ اتفاقی نمی افتد.

توجه کنید: ما کلید backspace را از بین نبردیم , بلکه فقط ویژگی برگشت به عقب را غیر فعال کردیم.برای بازگردانی ویژگی backspace مقدار 2 را دوباره 0 کنید.

البته برای دوستداران و علاقه مندان به کلیدهای میانبر دو میانبر دیگر وجود دارد که می توانند از آنها استفاد کنند.

  •  Alt + <- (left arrow
  •  Shift + Scroll down mouse scroll

این مشکل چندین بار برای من پیش آمده است. به ناگهان دستم به این کلید بر خورد کرده و دیتاهای خودم را در یک صفحه وب مانند سرویس بانکداری اینترنتی از دست داده ام.امیدوارم با ارایه این ترفند شما به چنین مشکلی بر نخورید.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *