چگونگی نصب برنامه های فروشگاه ویندوز بر روی یک کارت حافظه یا درایوی دیگر

چگونگی نصب برنامه های فروشگاه ویندوز بر روی یک کارت حافظه یا درایوی دیگر
  • 1392/2/15
  • مژگان فنائی
  • 1

Windows Store-Header

ویندوز 8 به طور پیش فرض برنامه ها را در درایو :C نصب می کند، اما شما ممکن است بخواهید تا جایی را که ویندوز 8 این برنامه ها را ذخیره می سازد تغییر دهید. به عنوان مثال، شما می توانید آنها را در یک کارت حافظه (SD Card) یا درایو سخت دوم نصب کنید.

این کار بر روی هر دو ویندوز 8 و ویندوز RT انجام می شود. این کار سودمند است چه در حال استفاده از یک مایکروسافت سرفیس (Microsoft Surface)، یا دیگر تبلت ویندوز 8 باشید یا تنها یک رایانه با یک کارت حافظه کوچک و یک درایو دوم بزرگتر.

آماده سازی درایو جدید

پیش از شروع، می بایست مکان نصب جدید را آماده کنیم. نخست، یک پنجره مرورگر فایل (File Explorer) را باز کنید. روی درایوی که می خواهید برنامه های ویندوز 8 را نصب کنید، راست کلیک نمایید – چه یک کارت حافظه، یک دیسک سخت، یا هر چیز دیگری باشد – و ویژگی ها (Properties) را انتخاب کنید.

Windows 8-Open Drive Properties

مطمئن شوید که درایو به عنوان NTFS فرمت شده باشد.

Windows 8-Drive File System-Properties

چنانچه درایو به عنوان NTFS فرمت نشده است، می بایست برای ادامه کار، درایو را به عنوان NTFS فرمت کنید. (بسیاری از کارت های حافظه بجای آن، با سیستم فایل FAT فرمت شده اند.)

پیش از ادامه، از هر گونه داده های مهم درایو، پشتیبان بگیرید؛ فرمت کردن، تمامی داده های روی درایو را پاک خواهد کرد. روی درایو راست کلیک کرده و فرمت را انتخاب کنید.

Format a Drive In Windows 8

سیستم فایل NTFS را انتخاب کرده و روی شروع (Start) کلیک کنید.

Windows 8-Format as NTFS

شما می خواهید یک پوشه برای برنامه ها روی درایو ایجاد کنید. شما می توانید هر نامی که مایلید، همچون برنامه های ویندوز (WindowsApps) یا برنامه های ویندوز 8 (Windows8Apps) به آن بدهید.

Windows Store-App Folder

تغییر تنظیمات رجیستری

اینک نیاز به باز کردن ویرایشگر رجیستری (Registry Editor) خواهید داشت. کلید ویندوز را فشار دهید، regedit را در صفحه شروع (Start screen) بنویسید، و Enter را بفشارید.

Windows 8-Type regedit At Start Screen

به سوی کلید HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionAppx حرکت کنید.

Windows 8-Appx Key In Registry

کلید Appx را انتخاب کرده، روی ویرایش (Edit) کلیک کنید، و سپس روی مجوزها (Permissions) کلیک نمایید. (مطمئن شوید که کلید Appx انتخاب شده باشد چرا که بجای آن، مجوزها را برای کلیدی دیگر تغییر خواهید داد!)

Windows 8-Appx Key-Permissions

روی دکمه پیشرفته (Advanced) کلیک کنید.

Windows 8-Advanced Registry Key Permissions

روی پیوند تغییر (Change) در کنار TrustedInstaller کلیک کنید.

Windows 8-Change Trustedinstaller Owner

Administrators را در جعبه یا کادر بنویسید، روی بررسی نام ها (Check Names) کلیک کرده، و روی OK کلیک کنید. این کار تمامی مدیران (administrators) بر روی رایانه دارای مالکیت کلید رجیستری را ارائه می دهد.

Windows 8-Select User or Group Permissions

جعیه انتخاب جایگزین کردن مالک در دربردارنده های فرعی و موضوع ها (Replace owner on subcontainers and objects) را فعال کرده و روی OK کلیک کنید.

مدیران (Administrators) در مجوزها (Permissions) برای پنجره AppX را انتخاب کرده و روی گزینه اجازه دادن (Allow) در کنار کنترل کامل (Full Control) کلیک کنید. روی OK کلیک نمایید، پس شما اینک قادر خواهید بود تا تنظیمات رجیستری مناسب را ویرایش کنید.

روی مقدار PackageRoot در پنجره سمت راست دو بار کلیک کرده و مکان پوشه ای که پیشتر ساخته اید را وارد کنید. در این نمونه ما، این مکان E:Windows8Apps است.

رایانه تان را دوباره راه اندازی کنید. تغییرات تا زمان راه اندازی دوباره، اجرا نخواهند شد.

انتقال برنامه های قدیمی به مکان تازه (اختیاری)

این تنها بر روی برنامه هایی که در آینده نصب می کنید تأثیر می گذارد. برنامه های نصب شده پیشین در مکان قدیمی باقی خواهند ماند. برای انتقال این برنامه ها به مکان تازه، می توانید آنها را از رایانه تان حذف (uninstall) کرده و سپس آنها را از فروشگاه ویندوز دوباره نصب کنید.

منبع: HowToGeek

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. ایا امکان داره برنامه هایی که روی یک کارت حافظه ذخیره کرده ایم رو تو یک کامپیوتر دیگه استفاده کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *