آسیب پذیری در iOS 7 Beta و دور زدن قفل صفحه و دسترسی به تصاویر ( ویدئو )

آسیب پذیری در iOS 7 Beta و دور زدن قفل صفحه و دسترسی به تصاویر ( ویدئو )
 • 1392/3/24
 • علیرضا
 • 2

Screenshot from 2013-06-13 21:22:40

هنوز چند روز از انتشار نسخه بتای iOS 7 نگذشته که خبردار می‌شویم آسیب ‌پذیری جدیدی در این سیستم عامل کشف شده است. این آسیب پذیری را آقای خوزه رودریگز اسپانیایی کشف کرده است. روشی که او کشف کرده است باعث دور زدن قفل صفحه و دسترسی به بخش های مختلف می شود.

وبسایت فوربز گزارش می دهد که آقای رودریگز از طریق این آسیب پذیری و بدون دانستن کلمه عبور دستگاه توانسته است به اپلیکیشن ماشین حساب، دوربین، ایمیل ها، حذف و آپلود تصاویر و حتی توییت کردن آنها دسترسی پیدا کند. او همچنین یک ویدئو نیز منتشر کرده است که در ادامه می توانید آن را مشاهده کنید. البته این اولین باری نیست که آقای رودریگز توانسته از قفل صفحه iOS بگذرد. او در ماه مارس نیز توانسته بود با آسیب پذیری مشابهی، این کار را در iOS 6.1.3 انجام دهد.

البته بسیاری از متخصصان، وجود باگ هایی در سیستم عامل جدید اپل را گزارش کرده اند که ظاهرا این مورد از همه مهم تر است. البته اپل هم بیکار نخواهد نشست و آسیب پذیری های گزارش شده را تا زمان عرضه نسخه نهایی برطرف خواهد کرد.

در ادامه می توانید ویدئوی تهیه شده توسط آقای رودریگز را مشاهده کنید.

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
 1. “هنوز چند روز از انتشار نسخه بتای iOS 7 نگذشته که خبردار می‌شویم آسیب ‌پذیری جدیدی در این مرورگر کشف شده است. ”

  اصلاح فرمایید لطفا. iOS سیستم عامله نه یک مرورگر

  1. سلام منصور عزیز.
   ممنون. اشتباه شده بود. یه خورده با عجله این خبر رو نوشتم، به جا سیستم عامل نوشتم مرورگر 🙂 . چون همیشه آسیب پذیری توی مرورگرها رو بررسی میکردم 🙂
   بازم ممنون موفق باشید….

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *