ترک عادت های بد و ایجاد عادت های خوب با Lift

ترک عادت های بد و ایجاد عادت های خوب با Lift
  • 1392/4/2
  • بهراد جاود
  • 1

از میان بردن عادت های بد یا به وجود آوردن عادت های خوب کار ساده ای نیست. اما نرم افزار هایی مثل Lift برای آیفون وجود دارند که برای همین منظور به وجود آمده اند تا به شما کمک کنند از پس این کار سخت بر آیید. مثل Foursquere که باید موقعیت مکانی خود را ثبت کنید، در لیفت هم باید هر زمان که به یک عادت خوب نزدیک می شوید یا یک قدم از عادت های بد خود دور می شوید، پیشرفت یا پسرفت خود را ثبت کنید. این نرم افزار حالا نسخه وب خود را منتشر کرده که به شما امکان می دهد  یک عادت جدید به لیست عادت های خود اضافه کنید یا از دسکتاپ برای عادت های تان ریمایندر تنظیم کنید. رابط کاربری این نسخه بسیار شبیه به نسخه آیفون این نرم افرار هست، امکانات آن هم یکسان است. شما می توانید عادتی به عادت هایتان اضافه کنید، عادت های موجود را ویرایش کنید، دوستان خود را اضافه کنید، دیگر کاربران را دنبال کنید و وضعیت عادت های خود را بررسی کنید.

اگر در حال حاضر روی آیفون خود از لیفت استفاده می کنید می توانید در نسخه وب هم با همان حساب کاربری وارد شوید. اگر هم از کاربران تازه نرم افزار لیفت هستید می توانید در نسخه وب آن ثبت نام کنید و به صورت کاملا رایگان به یکی از کاربران این سرویس تبدیل شوید و از همان لحظه شروع به اضافه کردن عادت هایی کنید که می خواهید از آنها فرار کنید یا به آنها برسید.

ستون سمت چپ در صفحه خانگی شما در لیفت، عادت هایی که در حال حاضر دنبال می کنید را نشان می دهد، در حالی که ستون سمت راست به شما اجازه می دهد عادتی را اضافه کنید، دوستان خود را بیابید، پروفایل خود را به روز رسانی کنید و به گروه های مختلف بپیوندید.

Lift_01

شما می توانید یک عادت کاملا جدید به لیست خود اضافه کنید یا اینکه عادتی را دنبال کنید که هم اکنون بسیاری از کاربران دیگر لیفت در حال دنبال کردن آن هستند. عادت ها دسته بندی شده اند و شما با کلیک روی دکمه Join می توانید به سادگی شروع به دنبال کردن آن عادت کنید. اگر نتوانستید عادت مورد نظر خود را پیدا کنید می توانید از طریق نوار بالای لیست عادت ها، یک عادت جدید به مجموعه عادت ها اضافه کنید.

Lift_02

به صفحه خانگی خود بازگردید و عادت های خود را دنبال کنید. هر گاه یک عادت را تمرین می کنید باید روی چک مارک کنار آن کلیک کنید و آن را تیک بزنید. وقتی یک عادت را تیک می زنید، می توانید مشاهده کنید که کدام یک از کاربران دیگر اخیرا این عادت را تیک زده اند و این کار را هر چند مدت یکبار انجام داده اند. لیفت تعداد دفعاتی که شما یک عادت را تیک می زنید می شمارد و شما می توانید این آمار را مشاهده کنید. ضمنا هر بار که این عادت را تیک می زنید، تعداد تیک های همان عادت به شما نشان داده می شود.

Lift_03

بخش Activity به شما اجازه می دهد تا ببینید چند نفر یک عادت را تیک زده اند و بخش Me هم گزارشی از وضعیت شما برای هر عادت را نشان می دهد.

Lift_04

برای تنظیم ریمایندر باید از بخش تنظیمات یعنی همان چرخ دنده بالای صفحه وارد بخش Reminders شوید. ریمایندر ها می توانند برای هر عادت و برای یک روز و زمان خاص تنظیم شوند. این ریمایندر ها به شما کمک می کنند تا جدولی منظم برای فعال بودن در عادت های مختلفی مثل مطالعه یا ورزش داشته باشید.

Lift_05

صفحه تنظیمات یا Settings این امکان را فراهم می کند که پروفایل خودتان را ویرایش کنید، کلمه عبور خود را تغییر دهید، اکانت توییتر خود را به لیفت متصل کنید و شاید از همه مهم تر اینکه نوتیفیکیشن های خود را مدیریت کنید.

Lift_06

لیفت به شما کمک می کند اجتماعی را پیدا کنید که تلاش می کنند همان تغییراتی را در زندگی خودشان ایجاد کنند که شما می خواهید برای خود ایجاد کنید. از بین بردن عادت های بد مثل سیگار کشیدن و به وجود آوردن عادت های خوب مثل ورزش کردن مسلما اگر در یک اجتماع هماهنگ و به طور گروهی انجام گیرد بسیار ساده تر و موثرتر خواهد بود و لیفت سعی دارد این اجتماع هماهنگ را برای شما فراهم کند.

به وب سایت لیفت سر بزنید: Lift

منبع: Addictivetips

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *