معرفی ۷۸ ابزار برای نوشتن و نمایش کد های html ویژه طراحان ( قسمت چهارم)

معرفی ۷۸ ابزار برای نوشتن و نمایش کد های html ویژه طراحان ( قسمت چهارم)
  • 1392/4/15
  • زهرا معبودی
  • 0

تا کنون سعی کرده ایم در راستای تقویت برنامه نویسی و طراحی قالب سایت به طراحان نرم افزارها و سایت هایی برای کاربرد بهتر معرفی کنیم، در سه قسمت گذشته، 30 نرم افزار و سایت را معرفی کردیم، در این بخش نیز به معرفی سری چهارم نرم افزارها و وب سایت ها برای ویرایش و نمایش کد های html  می پردازیم، پس همراه با ما و سایر طراحان این بخش را مرور می کنیم.

TextMate

Texts یک برنامه بسیار قوی برای ویرایش و نمایش کد در طراحی قالب است که غالبا از تمام زبان ها پشتیبانی می کند. برای در اختیار داشتن این برنامه بهتر است از Markdown Bundle این نرم افزار را دانلود کنید و بر روی سیستم خود نصب کنید. در این برنامه کارهایی نظیر، مشاهده، تبدیل کد و استفاده از صفحات شیتی و جدولی به راحتی قابل انجام است. از ویژگی های این برنامه سادگی و روانی آن است.

Macchiato

Macchiato

Macchiato یک ابزار بسیار زیبا و متنوع است که برای ویرایش کد بکار می رود. Macchiato دارای تعداد زیادی رنگ و قالب خاص است که کاربر می تواند از آن ها استفاده کند. کاربران می توانند از خاصیت تمام صفحه، ذخیره اتوماتیک و… به رایگان در Macchiato بهره مند شوند.

Draft

این برنامه یک محیط بسیار کارا برای کد نویسان است که به راحتی با نمایش های تصادفی خروجی کد به کاربر و کد نویس کمک می کند کنترل خوبی بر کار داشته باشد. همچنین امکان یادداشت گذاری در لیست کار ها یا to do list هم وجود دارد.

Qute

Qute هم یک ویرایش گر عالی است که برای نوشتن و مشاهده خروجی بکار می رود. البته نوع نمایش خروجی در این ویرایشگر کمی با مدل های قبلی فرق دارد. Qute با امکان مشاهده خروجی هر پاراگراف به نویسنده کمک می کند تا کنترل و تمرکز کاملی بر صحت و عملکرد درست کد ها داشته باشد. یعنی خروجی این برنامه صرفا به صورت پاراگراف است.

Pandoc

Pandoc یک مبدل جهانی است که برای تبدیل اسناد به یکدیگر بکار می رود. Pandoc عموما برای ویرایش و تبدیل کد های html به pdf بکار می رود.Pandoc همچنین دارای یک طراحی ماژولار برای نشان دادن فرمت متن است.

Nottingham

این برنامه هم به عنوان یک ویرایشگر و دفترچه یادداشت سریع به شمار می آید که امکان کد نویسی و مشاهده خروجی را به کار بر می دهد. علاوه بر این کد ها می توانند از طریق این برنامه در جعبه جادویی یا همان دراپ باکس ذخیره شوند. گفتنیست این ابزار تنها برای سیستم عامل مک طراحی شده و در ویندوز قابل استفاده نیست.

LoremIpsum

این برنامه هم یک ویرایش گر قوی و حرفه ای برای کاربران سیستم عامل مک است که از ویژگی کد نویسی به صورت کاملا هوشمند برخوردار است.این برنامه دارای ویژگی هایی نظیر میان برهاست که به سرعت و کارایی کار می افزاید. می توان گفت این برنامه در زمره بهترین برنامه های ویرایشی نمایشی کد برای مک به شمار می رود.

Free

این برنامه با امکانات بسیار عالی و رایگان برای کد نویسی و نمایش خروجی کد بکار می رود . در برنامه free امکان مشاهده تمام صفحه، ادغام با icloude ، ذخیره اتوماتیک و نمایش خروجی و… وجود دارد.همچنین کار بر می تواند در این برنامه کد ها را به زبان های مختلف تبدیل کند.

Clean Writer Pro

این برنامه نیز یکی از برنامه های پر طرفدار است که امکان ویرایش و نمایش کدها را به کاربران می دهد، کدهای نوشته شده توسط این برنامه به راحتی در سایر برنامه ها قابل استفاده است و کار بر می تواند به خوبی از آن در هر جا که می خواهد استفاده کند. همچنین نویسنده کد می تواند هر سندی را توسط Clean Writer Pro به html تبدیل کند. همچنین با ویژگی هایی که دارد امکان تمرکز به بخش خاصی را در قالب و کد نویسی فراهم می کند.

Markdown.css

MarkdownCSS

این برنامه به کد نویسان امکان نوشتن کد های css را می دهد که به راحتی می توانند این کد ها را در html ادغام کنند. در این برنامه نیازی به کد نویسی جاوا اسکریپت نیست و کاربران می توانند به راحتی هر آنچه را که می خواهند از css بنویسند. این برنامه از تمام عناصر نشانه گذاری پشتیبانی می کنند. می توان گفت این برنامه برای افرادی که می خواهند نویسنده css شوند مکان مناسبی به شمار می رود.

در این مقاله به معرفی 10 ابزار از سری 78 تایی مناسب کد نویسان پرداختیم، و انتظار داریم کاربران با استفاده از آن ها بر قابلیت ها، کارایی و سرعت کار خود بیفزایند. اگر سه قسمت اخیر را مشاهده نکرده اید می توانید به لینک های زیر مراجعه بفرمایید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *