آپدیت های امنیتی مایکروسافت برای اینترنت اکسپلورر و ویندوز

آپدیت های امنیتی مایکروسافت برای اینترنت اکسپلورر و ویندوز
  • 1392/5/23
  • علیرضا
  • 0

microsoft-update15

غول نرم افزاری دنیا دیروز بروز رسانی هایی را برای نرم افزارهای خود عرضه کرد تا مشکلات امنیتی آنها را برطرف کند. این بروز رسانی ها مجموعا ۲۳ حفره امنیتی در نرم افزارهای این شرکت که شامل سیستم عامل ویندوز و مرورگر اینترنت اکسپلورر می شوند را پوشش می دهند.

سه مورد از بسته های بروز رسانی با وضعیت “بحرانی” ارایه شده اند که آسیب پذیری هایی در سیستم عامل ویندوز، مرورگر اینترنت اکسپلورر و نرم افزار Microsoft Exchange Server را برطرف می کنند. این بروز رسانی های را باید در اولویت نصب قرار دهید.

بسته بروز رسانی MS13-059 یک آسیب پذیری در مرورگر اینترنت اکسپلورر را برطرف می کند. آسیب پذیری مذکور به هکرها این اجازه را می دهد تا کدهای مخرب شان را به صورت از راه دور روی سیستم اجرا کنند. سو استفاده از این آسیب پذیری نیز معمولا از طریق وبسایت های مخرب انجام می شود.

همچنین هکرهایی که بتوانند از این آسیب پذیری بهره ببرند، می توانند به تمام سطوح و امتیازات کاربر فعلی سیستم نیز دسترسی پیدا کنند. مدیران سیستمی که حساب های کاربری کاربران شان را دسترسی های کم ایجاد کرده اند، در صورت نفوذ هکرها کمتر متضرر خواهند شد.

بسته بروز رسانی MS13-060 باعث رفع یک آسیب پذیری در بخش Unicode Scripts Processor در سیستم عامل ویندوز خواهد شد. در صورتی که کاربران از یک صفحه وب و یا داکیومنت مخرب با اپلیکیشنی که از فونت های OpenType پشتیبانی می کند، بازدید کنند، به هکرها این اجازه را خواهند داد تا کدهای مخرب شان را به صورت از راه دور روی سیستم اجرا نمایند. همچنین هکرهایی که بتوانند از این آسیب پذیری بهره ببرند، می توانند به تمام سطوح و امتیازات کاربر فعلی سیستم نیز دسترسی پیدا کنند.

آخرین مورد از این بروز رسانی ها مربوط به بسته MS13-061 می شود که باعث رفع آسیب پذیری های موجود در نرم افزار مایکروسافت اکسچنج سرور خواهد شد. این آسیب پذیری ها به هکرها این امکان را می دهد تا کدهای مخرب شان را به صورت از راه دور روی سیستم اجرا کنند و کنترل دستگاه آسیب پذیر را در دست گیرند.

دیگر بروز رسانی ها نیز با وضعیت “مهم” عرضه شده اند که سعی در رفع آسیب پذیری های موجود در ویندوز ایکس پی و ویندوز هشت دارند.

مانند تمامی بروز رسانی های قبلی می توانید از طریق برنامه Windows Update این بروز رسانی ها را دریافت کنید. همچنین پس از نصب بروز رسانی MS13-059 باید یک بار سیستم را ریستارت کنید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *