ارایه اپلیکیشن پولی در فروشگاه کروم

ارایه اپلیکیشن پولی در فروشگاه کروم
  • 1392/6/2
  • علیرضا
  • 1

Chrome-Web-Store-Gets-Ready-for-Paid-Apps-with-New-quot-Free-quot-Button

نسخه ۲۹ پایدار مرورگر کروم اکنون منتشر شده است. با ارایه این نسخه، گوگل قابلیت جدیدی را به فروشگاه کروم نیز اضافه کرده است. تغییرات جزئی هستند اما مبدا تحولات بزرگی برای کروم خواهند بود.

گوگل بیش از یک سال است که در حال کار بر روی یک پلتفرم جدید برای اپلیکیشن های خود می باشد. این پلتفرم جدید می تواند اپلیکیشن ها را به صورت Native اجرا کند. اپلیکیشن هایی که اینگونه طراحی شده باشند به صورت آفلاین اجرا خواهند شد و خیلی شبیه برنامه های بومی سیستم عامل ها می باشند. این برنامه ها در یک پنجره اجرا شده و نیازی به اینترنت ندارند. گرچه اگر نیاز به همسان سازی اطلاعات داشته باشند، این کار را به موقعی که شما به اینترنت متصل شوید موکول می کنند.

البته ساختن این اپلیکیشن های نیز کمی مشکل تر است. بنابراین این سختی کار باعث می شود تا برنامه نویسان به فکر پول در آوردن از این راه بیفتند. برنامه نویسان باید بدانند که گوگل به فکر آنهاست و راهکاری برای شان ارایه داده است. در نسخه ۲۹ گوگل کروم APIهای مربوط به پرداخت درون برنامه ای ( In-App Payments ) پشتیبانی می شوند و به صورت پیشفرض فعال می باشند و گوگل بر اساس همین مورد تغییراتی را در فروشگاه کروم ایجاد کرده است.

اگر همین حالا به فروشگاه کروم بروید مشاهده خواهید کرد که به جای دکمه “Add to Chrome” دکمه دیگری با عنوان “Free” برای اپلیکیشن های رایگان قرار گرفته است. بنابراین اگر بخواهید یک اپلیکیشن پولی نصب کنید، قیمت آن به جای عبارت Free خواهید داد. چیزی مشابه فروشگاه برناه های اندرویدی Google Play.

بنابراین اگر خارج از ایران زندگی می کنید و دستی هم در نوشتن اپلیکیشن های مخصوص کروم دارید، ممکن است با یک ایده جالب و کمی تلاش بتوانید درآمد خوبی از این راه کسب کنید.

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. سلام سایتتون خیلی خوبه ولی با سایت ما ک قابل مقایسه نیییییییییست :پی
    it13.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *