بسته ی تبدیل ظاهر ویندوز 7 به ویندوز 8

بسته ی تبدیل ظاهر ویندوز 7 به ویندوز 8
  • 1392/7/19
  • محمدرضا رشيدي
  • 1

Capture

به نظر شما ویندوز 8 توانسته بین کاربران محبوب باشد یا اینکه با یک شکست مطلق روبرو شده است ؟ ما ویندوز 8 را از زوایای مختلفی بررسی و تحلیل کرده ایم . مسئله ای که تقریبا به اتفاق بر روی آن توافق نطر داریم این است که ظاهر جدید و مدرن که با نام Metro نیز شناخته می شود بسیار جالب است . منظور از جالب بودن این است که بسیار تر و تمیز است و به هبچ وجه با ظاهر دسکتاپ ویندوز 7 قابل مقایسه نیست.با این حال ، این یک دلیل کافی و راضی کننده برای ایجاد علاقه و انگیزه نیست تا کاربران بخواهند بخاطر آن درگیر یک بروزرسانی کامل سیستمی و یا تعویض کاپیوتر شخصی شان بشوند.

بنابراین چطوری می توانید همان ویندوز 7 محبوب و خوبتان را نگاه دارید و از قابلیت های آن استفاده کنید در حالی که بتوانید همزمان از رابط کاربری مدرن ویندوز 8 بر روی آن استفاده کنید ؟ تم های ویندوز 8 پاسخ واضحی برای این سوال هستند. تمی که به عقیده ی من  می تواند تجربه ای مدرن و از هر لحاظ بهتر را نسبت به دیگر تم ها به ارمغان بیاورد ، Windows 8 Transformation Pack است.

در این مطلب سعی بر این است تا به شما بگوییم نصب این تم بسیار ساده است ، تمام قابلیت هایی را که به محض نصب کردن آن در اختیار خواهید داشت را نشانتان بدهیم  و در عین حال شما را از به وحود آمدن محدودیت هایی با خبر کنیم اگر و تنها اگر می خواهید از این تم به طور دائمی بر روی PC خود استفاده کنید.

نصب Windows 8 Transformation Pack  بر روی ویندوز 7 

قبل از این که این پک را نصب کنید ، بهتر است تا یک نقطه ی بازیابی ( Restore Point ) ایجاد کنید ، تنها کافیست به کنترل پنل رفته ، System را انتخاب کرده ، در این هنگام تب System Protection را انتخاب کرده و سپس دکمه ی Create را زده تا نقطه ی بازیابی شما ایجاد شود.

Capture2

وقتی که فایل زیپ را دانلود کردید ، آن را اکسترکت کنید و اجرا کنید. در این هنگام صفحه ای ظاهر خواهد شد که برایتان کمی آشنا خواهد بود و دارای تعدادی تنظیمات خاص است ، اما مهم تر از همه این است که می توانید رابط کاربری همه جانبه ( Immersive UI) را خودتان انتخاب کنید . شدیداً پیشنهاد می کنم تا تیک گزینه ی Taskbar User Tile را فعال کنید تا بدین ترتیب این امکان به شما داده خواهد شد تا بتوانید تمام اپلیکیشن هایی را که در حال حاضر بر روی ویندوز 7 خود در حال اجرا دارید را در یک نوار در سمت راست رابط کاربری مدرن در اختیار داشته باشید.

Capture3

دکمه ی Install  را کلیک کنید ، مراحل نصب را ادامه دهید و در آخر وقتی از شما تقاضا ی ری استارت سیست می شود آن را قبول کنید.

بازی با ویندوز 8 در ویندوز 7 

مرحال نصب خیلی ساده  و نرم پیش رفت و به محض ری استارت ، صفحه ی آغاز مدرن ویندوز بالا می آید در حالی که تقریبا تمام صفحه را اشغال کرده است . نکته ای که اینجا باید به آن اشاره کنم این است که اگر می خواهید از این تم استفاده کنید و مونیتور نسبتا بزرگی در اختیار دارید باید رزولوشن آن را کمی تغییر دهید تا صفحه ی ویندوز با صفحه ی نمایشگر شما تطبیق داده شود.

Capture4

همان طور که در این قسمت مشاهده می کنید ، این تصویری از صفحه ی نمایش بعد از تغییر رزولوشن تصویر است که واضح است تمام عناصر به خوبی بر روی صفحه قرار گرفته اند و مشکلی وحود ندارد . البته این را هن ذکر کنم که این یک نظر ضخصی است و ممکن است بسیار کاربرانی وجود داشته باشند که مایل باشند صفحه ی آغازین تمام صفحه را اشغال نکند و به اصطلاح “فیت” نباشد

Capture5

هر کدام ازخانه ها قابلیت های زیاد و کارآمدی دارند و باید بگویم که این یک نمایش قلابی و گول زننده ی تزئینی نیست! می توانید بروزرسانی های سریع بازار سهام را دریافت کنید ، اخبار هواشناسی، ورزشی را مشاهده کنید و یا یک اسلاید شو از تصاویر کامپیوترتان را در این جا داشته باشید ، و البته خانه های کوچک تر هم برای دسترسی به وب و شبکه های اجتماعی نیز خودی نشان می دهند ! نیازی نیست تا بیش از این به منوی شروع دل خوش کنیم ! شما یک جورایی ویندوز 8 دراختیار دارید!

Capture6

شما می توانید خانه ها را دقیقا مانند قطعه های پازل جا به جا کنید  و آن ها را هر کجا که دلتان می خواهد ببرید . همینطور که به سمت راست پیش برویم شبکه ای از خانه ها را میبینیم که شامل آیتم هایی از نوار وظیفه و همینطور برنامه هایی که اخیرا جارا کرده اید  است. این صفحه به جرات 90% از برنامه ها و قابلیت هایی  که به طور همیشگی از آن ها استفاده می کنید را در اختیارتان می گذارد.

Capture5  اطلاعات سریع بر روی دسکتاپ

باز هم می گویم که قرار نیست این تم یک ظاهر فریبنده و به اصطلاح Fake را در اختیار شما قرار دهد بلکه شامل قابلیت ها و امکانات بسیار کاؤامد و جالبی است .  بر روی خانه ی Stock Quote کلیک کنید تا انتقالات بازار بورس برای شما نمایش داده شود.

Capture8

بر روی تقویم کایک کنید تا مشاهده کنید صفحه ای باز خواهد شد که تقویم کل سال را برای شما نمایش خواهد داد. همینطور زمان و تاریخ امروز را نیر به شما یادآوری خواهد کرذ.

Capture9

بر روی خانه ای که به طور دائمی بروزرسانی های اخیر اخبار را نشان می دهد کلیک کنید تا به جایی هدایت شوید که تمام سرتیتر های مهم روز را در اختیار داشته باشید.

Capture10

بر روی هر کدام از سرتیتر های که می خواهید کلیک کنید تا بتوانید به متن کامل دسترسی پیدا کنید ، درست مانند وقتی که مستقیما از طریق اینترنت به جستجوی اخبار می پردازید.  این صفحات به بیان دقیق تر صفحات وب مورد نیار ادغام شده ای هستند که ظاهرشان این طور است که فکر می کنید آن ها مانند خیلی دیگر از عناصر تنها بخشی از این رابط کاربری است .

این نکته زمانی واضح تر می شود که بر روی خانه ی Map کلیک می کنید. با این کار شما به صفحه ی جدیدی هدایت خواهید شد که Google Maps را نایش میدهد. این صفحه از امکانات کاملی برخوردار است به جز امکان جستجو در نوار بالای مرورگرها.با این حال اگر بر روی لینک هایی مانند News یا Search کلیک کنید می توانید با استفاده از این صفحه شروع به ویگردی کنید در حالی که این صفحه قرار است تنها به گوگل مپ اختصاص داشته باشد!

Capture11

البته مشکلی با این قضیه وجود ندارد البته باید دقت داشته باشید که در کجا می خواهید از این تم استفاده کنید . اگر می خواهید از آن بر روی کامپیوتر های مدارس استفاده کنید که امکان استفاده از مرورگر ها وجود ندارد ممکن است با یک سد برای استفاده از این صفحه مواجه شوید.

استفاده ی همزمان از ویندوز 7 و ویندوز 8 

اگر به دنبال تمام نرم افزار هایتان هستید تنها کنفبست بر روی All Programs کلیک کنید  تا به تمام چیزهایی که قبلا در منوی استارت ویندوز 7 به آن ها دسترسی داشته اید ، دسترسی داشته باشید.هر کدام از پوشه های برنامه ی سابق در نوی استارت ، حالا یک خانه در مجوعه ای از نرم افزار ها است .

Capture12

چیزی که من نسبت به آن کنجکاو بودم این است که چه اتفاقی خواهد افتاد اگر از  صفحه ی Start خارج شوید ؟ پاسخی که دریافت کردم – استفاده از دو مانیتور همزمان که صفحه ی استارت تنها بر روی یکی از آن ها نمایش داده می شود – این بود که به یک میکس از پیوند دو ویندوز 7 و 8 هدایت شدم ! نوار آغازین ویندوز 7 در پایین صفحه قابل دسترسی بود اما دسکتاپ هنوز همان رنگ و بوی ویندوز 8 را داشت.اگرچه ، در آخر متوجه نشدم که این یک باگ بود و یا یک قابلیت جالب!

Capture13

کافیست بگویم که اگر شما صفحه ی آغازین را ببندید ، ممکن است متناسب با روند نصب خود با بازخورد ها و رفتار های مختلفی روبرو شوید . بنابراین پیشنهاد من این است که اگر در حال اجرای یک ست آپ پیچیده یا ویندوز های متعدد هستید  و یا اگر از یک صفحه ی نمایش جانبی بزرگ استفاده می کنید ، این تم ممکن است رفتناری ناهنجاری داشته باشد. با این جال اگر از یک نوت بوک و یا کامپیوتری با صفحه ی نمایش متناسب و مناسب استفاده می کنید حتما از این تم خوشتان خواهد آمد و دقیقا مانند این خواهد بود که انگار به طور کامل به ویندوز 8 بروزرسانی کرده اید.

حتما بعد از استفاده از این تم بازخورد های خودتان را با ما در میان بگذارید.

منبع : MakeUseOf

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *