متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

پشتیبانی بیشتر گوگل از ویندوز XP نسبت به مایکروسافت

12345 (بدون نظر)
Loading...
86

آن طور که مایکروسافت اعلام کرده است تا سال آینده تمامی خدمات و سرویس هایی که از سوی این شرکت برای ویندوز XP ارائه می شود ، قطع خواهد شد. این چنین است که محبوب ترین محصول مایکروسافت در سال های اخیر به فراموشی سپرده خواهد شد. اما در این میان گوگل هنوز از این سیستم عامل قطع امید نکرده است و حداقل تا یک سال آینده نسخه مخصوص مرورگر کروم برای ویندوز XP پشتیبانی می کند.

google-chrome-logo

۸ آپریل ۲۰۱۴ زمانی است که مایکروسافت برای حذف پشتیبانی خود از ویندوز XP در نظر گرفته است. البته باید ذکر کرد که آخرین سرویس پک برای این ویندوز در ۱۳ جولای سال ۲۰۱۰ عرضه شده ولی محبوبیت و کاربرد وسیع این ویندوز موجب شد که مایکروسافت تا چهار سال به ارائه سرویس های مربوط به آن ادامه دهد. اما از تاریخ ذکر شده دیگر هیچ بسته الحاقی برای این ویندوز عرضه نمی شود.

البته پایان پشتیبانی مایکروسافت موجب نمی شود که کاربران از ویندوز XP استفاده نکنند. هنوز هم بسیاری از رایانه ها در سطح جهان از این ویندوز استفاده می کنند ولی کاربرانی که نگران مسائل امنیتی هستند بهتر است به نسخه های جدید ویندوز کوچ کنند. ولی گوگل گفته است که تا آپریل سال ۲۰۱۵ از مرورگر خود بر روی ویندوز XP پشتیبانی می کند. به طور مثال از ورود بسیاری از بدافزارها از طریق مرورگر به رایانه جلوگیری می شود.

slashgear.com

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. SINA می‌گوید

    راستش من نمی دونم دلیل این حرکت چیه ؟
    تنها دلیل در آمد بیشتر هستش چون من XP دارم و هم سون
    ولی تمام کارهام رو با همین XP انجام می دم و کوچکترین مشکلی هم باهاش ندارم
    متاسفانه گزینه ها در ویندوز سون خیلی احمقانه چیده شدن و هر چیزی رو در یه جای غیر قابل فهم گذاشتند با این حال می تونم خیلی عالی باهاش کار کنم ولی اصلا علاقه ای بهش ندارم و نمی تونم درکش کنم چرا هیچ ارتباطی با ویندوز XP نداره یا حتی نمی شه تم اکس پی رو روش گذاشت و ازش استفاده کرد چون من اطلا از ظاهرش خوشم نمی یاد و برام سوسول بازی هستش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آن طور که مایکروسافت اعلام کرده است تا سال آینده تمامی خدمات و سرویس هایی که از سوی این شرکت برای ویندوز XP ارائه می […]