کوتاه کردن لینک‌های کپی شده در اندروید به کمک ShortPaste

کوتاه کردن لینک‌های کپی شده در اندروید به کمک ShortPaste
  • 1393/5/6
  • پرهام مارزلو
  • 1

طویل بودن بعضی از لینک‌های اینترنتی ( یا شاید اکثر آن‌ها)، اکثر کاربران را با مشکل مواجه می‌کند و مطمئنا همه دوست دارند این لینک‌ها کوچک‌تر و جمع‌ و‌ جورتر باشند. سرویس‌های Bit.ly و Goo.gl به کاربران کمک می‌کنند تا این لینک‌های طویل را کوتاه کنند و به سهولت از آن‌ها استفاده نمایند. این سرویس‌ها زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که نوار مربوط به قرار گرفتن لینک محدود باشد( مثل توییتر) و یا تایپ آن لینک مشکل باشد.

سرویس‌های ذکر شده برای کوتاه کردن لینک‌ها بدین معنی است که برای اینکار حتما باید به یک سایت برای این کار مراجعه کنید. اما اگر از اندروید استفاده می‌کنید و می‌خواهید لینک‌هایتان را کوتاه کنید، پیشنهاد ما به شما برنامه‌س ShortPaste است. با نصب این اپلیکیشن٬ تمام لینک‌هایی را که کاربران با کپی در کلیپ‌برد گوشی ذخیره می‌کنند٬ به صورت اتوماتیک کوتاه می‌شوند.

ShortPaste-URL-Shortener-for-Android-31-798x350ShortPaste با یک رابط کاربری ساده و زیبا طراحی شده است. پس از نصب و ورود به برنامه باید وارد هوم اسکرین آن شده و سرویس مورد نظرتان را انتخاب کنید(Bit.ly یا Goo.gl). بخش آرشیو در بر دارنده‌ی لینک‌های کوتاه‌شده‌ای است که اخیرا آن‌ها را ایجاد کرده اید.

ShortPasteپس از نصب٬ برنامه بصورت اتوماتیک تمام لینک‌هایی را که کپی می‌کنید را به کمک سرویس انتخاب شده توسط شما کوتاه می‌کند. بدین ترتیب به هنگام Paste کردن آن‌ها در مکان‌های مختلف٬ لینک کوتاه شده در آنجا قرار می‌گیرد.

همچنین برنامه دارای هیچ تنظیمات پیچیده و عجیب و غریبی نیست تا کاربران گیج نشوند.

ShortPaste-Archive

نکته‌ی مثبت این برنامه، کاربردی بودن بی چون‌و چرای آن است؛ من با نصب برنامه جهت تست کردن و کوتاه کردن چند لینک بسیار به آن عادت کردم و هنوز آنرا در گوشی خود دارم. همچنین در بخشی از برنامه می‌توانید آنرا به صورت موقتی غیرفعال (Deactive) نمایید. امکان برداشتن عبارت Http از ابتدای لینک‌ها نیز وجود دارد.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

برنامه به صورت پیش‌فرض از سرویس ‌Goo.gl استفاده می‌نماید و کاربر قادر به تغییر آن به Bit.ly نیز می‌باشد. البته برای استفاده از این سرویس باید در آن اکانت کاربری بسازید. برنامه ShortPaste هم‌اکنون در فروشگاه گوگل‌پلی قابل دسترسی است و از لینک زیر می‌توانید آن را دریافت و نصب نمایید:

لینک برنامه Shortpaste در گوگل پلی

لینک منبع مطلب

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. مشکلی که به نظرم میرسه،لینک ها عنوان ندارند تا دفعه بعد بتوان راحت تر به لینک مورد نظر دسترسی داشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *