شارژ وایرلس تا فاصله ۹ متری با WattUp

شارژ وایرلس تا فاصله ۹ متری با WattUp
  • 1393/10/17
  • مهدي ده نبي
  • 0

در نمایشگاه CES 2015 ٬ کمپانی Energous از شارژر وایرلس خود با نام WattUp رونمایی کرد. این شارژر از تکنولوژی جدیدی بهره می برد که قابلیت شارژ دستگاه های اطراف تا فاصله ۹ متری را دارا می باشد. این دستگاه٬ وسیله ای متفاوت نسبت به شارژرهای وایرلسی است که تا به حال دیده اید. می پرسید چرا؟ به این دلیل که در اغلب شارژرهای وایلرس کنونی٬ شما باید دستگاه خود را روی صفحه یا وسیله خاصی قرار دهید تا عملیات شارژ شروع شود. اما WattUp دستگاه های شما را تا فاصله ۹ متری خود شارژ می کند. بدون اینکه نیاز باشد دستگاه خود را به آن بچسبانید.

این دستگاه٬ شامل مخلوطی از تکنولوژی های RF ٬ بلوتوث و پتنت های محرمانه ای است که باعث می شوند توانایی شارژ وایرلس توسط این دستگاه انجام پذیر باشد. تمامی این ویژگی ها در قطعه ای به نام Transmitter نهفته است. این قطعه با جستجوی دستگاه های قابل پشتیبانی از طریق بلوتوث٬ اقدام به ارسال امواج RF می کند و دستگاه پشتیبانی شده٬ این امواج را دریافت و آنها را به امواج الکتریکی تبدیل می کند. این فناوری قابلیت قرارگیری در تمامی لوازم منزل٬ تلویزیون ها٬ اسپیکرها و … را دارا می باشد.

213604

WattUp به وسیله یک اپلیکیشن قابل نصب بر روی آیپد کنترل می شود. در این اپلیکیشن گزارشی در مورد دستگاه های استفاده کننده و زمان استفاده آنها قابل مشاهده می باشد. تولید کنندگاه WattUp امیدوار هستند که در ورژن های بعدی نرم افزار٬ قابلیت شناسایی درصد شارژ دستگاه ها و شارژ خودکار را به آن اضافه نمایند.

مدیران این کمپانی در گزارشاتی اعلام نموده اند که خواهان ارائه این تکنولوژی به شرکت هایی مانند اپل هستند. اگر اپل موافق این همکاری باشد٬ در آینده ای نزدیک قادر خواهید بود آیپد٬ آیفون و آیپادهای خود را با تکنولوژی شارژ وایرلس ٬ بدون اتصال هیچگونه کابل و سیم شارژ کنید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *