فیلترینگ واتزاپ، وایبر و لاین فعلا به تعویق افتاد

فیلترینگ واتزاپ، وایبر و لاین فعلا به تعویق افتاد
  • 1393/10/28
  • مجتبی
  • 0

هفته گذشته خبری مبنی بر فیلترینگ فوری شبکه های اجتماعی پیامرسان واتزاپ، وایبر و لاین در ایران منتشر گردید که البته پس از چند ساعت خبری از فیلترینگ اپلیکیشن های یاد شده نشد.

حالا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرده که این شبکه های اجتماعی به دلیل محبوبیت بالایی که بین ایرانیان دارند و با توجه به اینکه افراد زیادی از آنها استفاده می نمایند، نباید آنها را فیلتر کرد.

علی جنتی گفته که دستور فیلترینگ اپلیکیشن های مورد بحث از طرف کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه صادر نشده و قوه قضائیه به طور مستقیم خود در این زمینه وارد عمل شده. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ورود مستقیم قوه قضائیه به این موضوع و خارج از چارچوب تعیین مصادیق بیان داشته: در این باره نمی‌خواهم مصاحبه کنم. وی اعلام کرده که نظر رئیس جمهور درباره این موضوع این است که به دلیل اینکه افراد زیادی از این سرویس ها استفاده میکنند نباید آنها را مسدود کرد.
علی جنتی همچنین گفته که نباید یک بزرگراه را به دلیل اشتباه تعداد کمی از کاربران کلا مسدود ساخت. وی اعلام کرده که باید با استفاده از روش های فیلترینگ هوشمند فقط بخش های زیانبخش این شبکه های اجتماعی را فیلتر کنیم. وی همچنین گفت که در حال حاضر تصمیمی فیلترینگ شبکه های مورد بحث اجرا نشده و این اپلیکیشن ها کماکان در حال کار هستند.
[منبع: Fars]
دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *