فروش صفحه نمایش های ال جی تا پایان سال ۲۰۱۴ با سود همراه بوده است

فروش صفحه نمایش های ال جی تا پایان سال ۲۰۱۴ با سود همراه بوده است
  • 1393/11/8
  • مجتبی
  • 0

ال جی بر اساس گزارش گزارشات مالی سال ۲۰۱۴ توانسته یک رکورد خوب در بخش سود فروش مانیتورهای خود ثبت نماید. این شرکت در سال ۲۰۱۴ به سودی ۱/۲۴۵ میلیارد دلاری در این بخش دست یافته است. این مقدار ۱۶/۷ درصد نسبت به سود مشابه در بازه زمانی سال قبل افزایش داشته که بزرگترین افزایش سود برای ال جی در ۶ سال اخیر است.

دلیلی که باعث شده فروش پنل های LCD شرکت مورد بحث به میزان قابل توجهی افزایش یابد بیشتر به خاطر قراردادی است که شرکت اپل با ال جی در زمینه صفحه نمایش ها بسته است. اپل از صفحه نمایش های تولیدی ال جی در آیفون های خود استفاده نموده است. در هر حال فروش کلی شرکت ۲/۱ درصد کاهش را نشان می دهد.

بخش صفحه نمایش های شرکت ال جی اکنون دارای یک حاشیه سود بسیار قوی است که در مقایسه با سال گذشته در کل ۱۱۹ درصد افزایش سود را برای این بخش از شرکت مورد اشاره در پی داشته است. پس از این اتفاق برای اولین بار در طی ۴ سال گذشته سود سهامداران نیز پرداخت شده. ال جی به ازای هر سهم ۰/۴۵ دلار به صاحبان آن ها سود پرداخت نموده است.

بر اساس تحلیل های صورت گرفته بخش صفحه نمایش های ال جی در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۵ همچنان کارایی بالایی دارد و باز هم یکی از دلایل اصلی آن شرکت هایی چون اپل، دل، سونی و بسیاری از تولیدکنندگان برتر چینی، تولیدکنندگان تلویزیون ها و … هستند که در محصولات خود از صفحه نمایش های ال جی بهره می برند. در حال حاضر شرکت یاد شده تمرکز خود را بر روی صفحه نمایش های UHD برای تلویزیون ها قرار داده است.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *