دیگر نگران فراموش کردن رمز های خود نباشید؛ معرفی ۳ اپلیکیشن مدیریت رمز

دیگر نگران فراموش کردن رمز های خود نباشید؛ معرفی ۳ اپلیکیشن مدیریت رمز
  • 1393/11/9
  • حمید مداحی
  • 1

حتما شما هم تعداد زیادی رمز را باید به خاطر بسپارید تا به طور روزمره از آن ها استفاده کنید. در نگاه اول برای اینکار دو راه پیش رو دارید:

  • حفظ کردن تمام رمزها که کار دشوار است و شاید بار ها باعث شود که شما رمز های خود را فراموش کنید.
  • استفاده از رمز های یکسان که کار بسیار خطرناکی است و با لو رفتن یکی از حساب های کاربری شما امنیت سایر حساب های کاربری نیز به خطر می افتد.

اما راه سومی نیز وجود دارد که آن استفاده از اپلیکیشن های مدیریت رمز است. این اپلیکیشن ها به شما اجازه می دهد تا علاوه بر حفظ و نگهداری رمزهای مختلف، امکان تولید رمزهای مناسب (با امنیت بالا) را نیز به شما می دهد. 

در ادامه با معرفی این سه اپلیکیشن با گویا آي تی همراه باشید.

Lastpass:

lastpass

این اپلیکیشن قابل دسترسی برای اندروید،، بلاک بری، آی او اس و ویندوزفون می باشد. شهرت lastpass بیشتر مربوط به افزونه مرورگر آن است که پیش از این برای اولین بار در سال2008 ارائه و به شدت مورد استقبال قرار گرفت و جوایز زیادی را نیز دریافت کرد.

تا پیش از ارائه آخرین نسخه موبایل lastpass استفاده از آن سخت و زمان بر بود  به طوری که برای ارتباط بین مرورگر موبایل و اپ نیاز به چندین حرکت بود. اما با ارائه آخرین نسخه این مشکلات حل شده است/ بخش عمده ای از تغییرات به لطف مرورگری است که در این اپ قرار داده شده است. اگر شما پیش از این هم حساب کاربری lastpass را داشته باشید می توانید به سادگی تمام رمز های ذخیره شده را مشاهده و برای ورود انتخاب کنید.

دانلود lastpass از گوگل پلی


1password :

1password

1password  بسیار شبیه  lastpass است به طوری که چند تفاوت کوچک بین آن هاست. هردوی آن ها رمز ها را در محلی امن ذخیره و در مواقع لازم تولید رمز هم انجام می دهند، هردوی آن ها دارای مرورگر برای جستجوی وب هستند. به راحتی قابل استفاده اند و البته قابل اعتماد.

اپلیکیشن 1passworrd فقط برای اندروید و آی او اس وجود دارد اما lastpass کاربران بلاک بری و ویندوز فون را نیز پوشش می دهد. در مورد 1password  می توان گفت رابط کاربری زیباتری به نسبت lastpass دارد. و در نهایت شاید بتوان  مهمترین تفاوت آن ها قیمتشان دانست: هزینه های مربوط به 1password خیلی بیشتر از lastpass است.

1password تنها مختص کلمات عبور نیست. بلکه تمام اطلاعات حیاتی شما مانند «اطلاعات کارت های اعتباری، یادداشت های شخصی، عضویت ها، حساب های بانکی، گذرنامه، وصیت نامه، سرمایه گذاری ها و غیره» را نیز حفاظت می کند.

دانلود 1password از گوگل پلی


Dashlane :

dashlane

این اپلیکیشن نیز از رابط کاربری زیبایی برخوردار است و به راحتی قابل استفاده است و قابل رقابت با دو اپلیکشن قبلی. Dashlane می تواند اطلاعات حساب های بانکی شما را ذخیره کند و به عنوان یک کیف پول دیجیتال عمل نماید. همچنین متن های حساس شما را نگهداری کند و به شما برای تولید رمز هایی با امنیت بالا کمک کند.

Dashlane  نیز همانند رقیبانش از یک مرورگر داخلی بهره می برد. همانند دو اپ قبلی این اپلیکشین نیز قابلیت هماهنگ شدن با سیستم اثر انگشت اپل را دارد. ( البته قابلیت رمز گذاری نیز دارد) نسخه تک کاربره   Dashlane برای یک دستگاه رایگان است اما برای ارتباط آن با اپ اندروید یا آی او اس بایستی هزینه های لازم را پرداخت نمایید.

دانلود dashlane از گوگل پلی

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *