باز هم پایانی دیگر بر پروژه‌ای گوگلی؛ اینبار نوبت Google Talk رسیده

باز هم پایانی دیگر بر پروژه‌ای گوگلی؛ اینبار نوبت Google Talk رسیده
 • 1393/11/20
 • میلاد جهاندار
 • 2

برنامه Google Hangouts را اکثر طرفداران و کاربران برنامه های گوگل می شناسند و با آن آشنایی کاملی دارند. این برنامه همیشه سرویس های گوگل را در اختیار کاربرانش قرار می دهد و هر چندماهی با قابلیت جدیدی همراه می گردد. شرکت گوگل قصد دارد سرویس Google Talk را هفته آینده قطع کرده و به ارائه آن پایان دهد.

 در سال گذشته گوگل سرویس های Google Talk ،Google Voice و قابلیت SMS را به برنامه Hangouts افزوده است. این برنامه ها به تدریج به برنامه Hangouts برروی سیستم عامل های اندروید و IOS انتقال پیدا کردند. اما کاربران دسکتاپ هنوز سرویس Google Talk در دسترسشان قرار دارد.

در حال حاضر گوگل به کاربران خود اعلام نمود سرویس Google Talk از ۱۶فوریه قطع خواهد شد و آنها باید برنامه Hangouts را برروی کروم خود نصب نمایند تا از خدمات IM بهره ببرند.

برروی وب پنل چت توسط Hangouts جایگزین خواهد شد و قابلیت های مشابه به عنوان برنامه کروم ارائه می دهد. مشخص نیست که مشتریان شخص ثالت در Google Talk همانند Pidgin, Miranda یا Trillian با این تغییرات به کار خود ادامه می دهند یا خیر.

برنامه Hangouts از فناوری اختصاصی برخوردار است و در حال حاضر توسط برنامه دیگری قابل استفاده نیست. اگرچه Hangouts ویژگی های بهتری نسبت به سرویس Google Talk در تلفن های همراه دارد اما عدم وجود یک سرویس مناسب برای دسکتاپ کاربران بسیاری را نا امید کرده و از خود دور می کند.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
 1. امکان استفاده از آن در سایت google+
  امکان برقراری تماس ویدئویی با کیفیت بسیار عالی تا ۱۰ نفر به صورت همزمان
  افزودن افکت های خاص به تماس های ویدئویی برای لذت بیشتر
  امکان تماس به صورت متنی(چت) همراه با شکلک های زیبا و ارسال عکس
  امکان چت گروهی حتی اگر دوستانتان در آن لحظه آنلاین نباشند
  امکان آرشیو کردن مکالمات برای مرور در آینده
  امکان استقاده از google hangout‌ در Gmail  با به روزرسانی جیمیل چت به hangouts
  امکان درج شماره تلفن موبایلتان برای آنکه دوستانتان راحتتر شما را بیایبند و با شما ارتباط برقرار کنند
  امکان ارسال زنده ی ویدئوی خود برای جهانیان هنگامی که می خواهید در مورد موضوع خاصی اطلاع رسانی کنید

 2. نکته ی مهمی که درمورد Hangoutsوجود داره اینه که اگه اندروید گوشیتون کیت کت باشه می تونید توقسمت تنظیمات Hangoutsجایگزین پیام رسان بکنیدبعد این کار اس ام اس هاتون درHangouts بازمیشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *