چگونه یک GoPro بر روی دوربین DSLR سوار کنیم؟

چگونه یک GoPro بر روی دوربین DSLR سوار کنیم؟
  • 1395/8/23
  • زهرا معبودی
  • 0

برای انتخاب یک دروبین خوب همینقدر که به یک دوربین DSLR فکر کنید همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت. پیش از این در بخش کاملترین راهنمای انتخاب دوربین DSLR به بررسی ویژگی ها و امکانات کمکی این دوربین حرفه ای پرداختیم که می تواند دیدگاه شما را در مورد این دوربین شفاف تر کند. اما بعد از خرید این دوربین نیاز به یک سری توصیه های کمکی دارید که ما وظیفه داریم به شما یاد دهیم. اولین چیزی که خیلی ها با آن مواجه می شوند این است که چگونه GoPro را روی دوربین تنظیم و سوار کنند. برای پاسخ و راه حل تصویری این موضوع با گویا آی تی همراه باشید.

اگر دوربین DSLR شما کفشک داشته باشد، به راحتی می‌توانید فلاش‌های مختلف و لوازم جانبی دیگر را بر روی آن سوار کنید. علاوه بر این می‌توانید از دوربین فوق العاده‌ی GoPro هم در کنار آن استفاده کنید.

تنظیم GoPro برای دوربین

ارزش اتصال GOPro برای دوربین چیست؟

اگرچه سوار کردن یک دوربین بر روی یک دوربین دیگر به نظر کار بیخودی است، اما اگر بخواهید به طور همزمان از دو زاویه تصویر داشته باشید، این ایده خیلی جذاب خواهد بود.

همچنین اگر از دوربین DSLR برای عکس گرفتن استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از GoPro فیلم ضبط کنید تا مطمئن شوید که چیزی از دستتان در نرفته باشد، به خصوص لحظات جذابی که ممکن است به خوبی در یک تصویر ثبت نشوند.

چگونه یک GoPro بر روی دوربین DSLR سوار کنیم؟

ما برای انجام این کار از کفشکی که بالای دوربین قرار می‌گیرد استفاده می‌کنیم. تقریباً همه‌ی دوربین‌های DSLR چنین کفشکی دارند که به راحتی می‌توانید لوازم جانبی موردنظر خود را بر روی آن سوار کنید.

البته برای کارآمدی بیشتر بهتر است یک کفشک ۱/۴″ thread adapter یا آداپتور Ballhead داشته باشید تا با برخورداری از انعطاف بیشتر بتوانید از تقریباً هر زاویه‌ای که خواستید فیلمبرداری کنید.

علاوه بر این به یک آداپتور سه پایه‌ی GoPro هم نیاز دارید تا دوربین شما را بر روی کفشک محکم کند.

تنظیم GoPro برای دوربین

زمانی که تجهیزات لازم را تهیه کردید، ابتدا باید کفشک ۱/۴″ thread adapter را بر روی کفشک دوربین DSLR خود سوار کنید.

تنظیم GoPro برای دوربین

سپس آداپتور سه پایه‌ی GoPro را بر روی آن بسته و محکم کنید. اگر جهت آن را به جلو تغییر دهید می‌توانید بخش ۱/۴ thread آداپتور کفشک را شل کرده و آن را در جهتی که می‌خواهید بچرخانید.

تنظیم GoPro برای دوربین

بعد از این که پایه‌ی GoPro بر روی دوربین سوار شد، زمان آن است که خود GoPro را بر روی این آداپتور وصل کرده و پیچ آن را محکم کنید.

تنظیم GoPro برای دوربین

در دفعات اول استفاده باید چندین بار آزمایش کنید تا بتوانید بهترین زاویه را پیدا کنید. ولی زمانی که آن را پیدا کردید، یک POV فوق العاده زیبا از دوربین DSLR خود خواهید داشت که می‌توانید با آن به ضبط ویدیو یا time-lapse بپردازید. قابلیت time-lapse در هر ثانیه یک تصویر می‌گیرد که با خروجی آن می‌توانید یک ویدیوی کوتاه بسازید.

تنظیم GoPro برای دوربین

زاویه‌ی مورد علاقه‌ی من زاویه‌ای است که در آن لنز دوربین هم پیدا باشد، در این حالت مخاطب از اوضاع و جهتی که دوربین به آن اشاره می‌کند درک بهتری خواهد داشت. اما شما می‌توانید آن را به هر سمتی که دوست دارید برگردانید، حتی می‌توانید آن را به سمت پایین متمایل کنید تا از حرکت دستان شما در هنگام عکس‌برداری فیلم ضبط کند:

تنظیم GoPro برای دوربین

گزینه‌های موجود بسته به کاری که انجام می‌دهید و این که چگونه GoPro را بر روی دوربین خود سوار کرده‌اید متفاوت است. معمولاً از دوربین GoPro برای فعالیت‌های ورزشی استفاده می‌شود، ولی گاهی اوقات نمایش همین کارهای روزمره از یک زاویه‌ی جدید می‌تواند به طرزی شگفت انگیزی جذاب باشد.

علاوه بر موضوعی که مورد بررسی قرار گرفت سوال بسیاری از کاربران این است که چگونه به گونه ای ارزان و ایمن حسگر DSLR دوربین تان را تمیز کنند؟ این موضوع توسط گویا آی تی پاسخ داده شده است اما شما نیز تجربیات ارزشمند خود را در مورد این دوربین ها با ما در میان بگذارید و با انتشار این مطلب روی شبکه های اجتماعی، به توسعه دانش فنی کمک کنید.

منبع: howtogeek

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *