۱۳ خودرویی که در انتهای ۲۰۱۶، با آن ها خداحافظی کردیم

۱۳ خودرویی که در انتهای ۲۰۱۶، با آن ها خداحافظی کردیم
  • 1395/10/13
  • زهرا معبودی
  • 0

خودرو های خارق العاده ای در سال ۲۰۱۶ معرفی شدند اما تعدادی خودرو وجود داشته اند که در این سال به تاریخ پیوستند. در این مقاله به آن خودرو ها ادای احترام خواهیم کرد.

Audi R8 e-tron– معرفی شده در سال ۲۰۱۴

Audi R8 e-tron

آئودی R8 e-tron خودروی الکتریکی آئودی بود که عمر کوتاهی کرد و در نیمه دوم امسال عمرش به پایان رسید. آئودی اعلام نکرده است که چه تعداد e-tron به تولید رسیده است.

آئودی ادعا دارد که e-tron به جهت توسعه و تمرکز بیشتر بر روی پروژه های خودروی های الکتریکی پر فروش تر از جمله SUV ها، سدان ها و هاچبک ها در سال های پیش رو از دور خارج شد.

علت مرگ: تغییر برنامه در فعالیت های آئودی در زمینه خودرو های الکتریکی

Audi R18 Le Mans– معرفی شده در سال ۲۰۱۲

Audi R18 Le Mans

وقتی دری بسته می شود دری دیگر گشوده می شود. بازنشتگی آئودی از مسابقات استقامتی ۲۴ ساعته لمانز بدین معنیست که دیگر R18 را در پیست های مسابقه نمی بینیم اما آئودی تلاش هایش را در Formula E دو چندان خواهد کرد.

آئودی از همان ابتدا یکی از شرکت کنندگان مسابقات استقامتی جهانی یعنی WEC در لمانز بود است.

علت مرگ: بازنشتگی آئودی از مسابقات WEC.

Citroen C5   معرفی شده در سال ۲۰۰۰

Citroen C5

سیتروئن C5 در آغاز قرنی جدید معرفی شد اما در انگلستان در سال جاری توقف تولید شد. با از میان رفتن C6 و اینک C5، Grand C4 Picasso در حال حاضر بزرگترین و گران ترین خودروی تولیدی شرکت سیتروئن است.

علت مرگ: به دلیل کاهش فروش از بازار انگلستان حذف شد.

DS 5 hybrid– معرفی شده در سال ۲۰۱۲

DS 5 hybrid

این خودرو که در واقع هیبریدی دیزلی الکتریکی DS بود به دلیل عجیب بودن اش فروش کمی را تجربه کرد زیرا اغلب خودرو های الکتریکی موتوری بنزینی داشتند.

جای خالی خودرو های هیبریدی در خودرو های شرکت DS به وسیله SUV هیبریدی جدید آن پر خواهد شد.

علت مرگ: تنها ۳% از فروش مدل های DS 5 در انگلستان را شامل می شد.

Ford Ka– معرفی شده در سال ۲۰۰۸

Ford Ka

نسل دوم فورد کا هرگز نتوانست به شهرت نسل اول اش که یک خودروی شهری عالی بود برست. ۱۲ سال قدمت تولید نسل اول فورد کا نیز بسیار بیشتر از نسل جدید آن بوده اما فورد توانست نسل جدید را برای ۸ سال در بازار نگه دارد، این خودرو با فیات ۵۰۰ که اجزای مشابه ای داشتند توانستند در بازار غوغا به پا کنند.

علت مرگ:  بازار از خودرو های شهری ۳ در فاصله گرفت و کا پلاس ۵ در جایگزین آن شد.

Land Rover Defender – معرفی شده در سال ۱۹۴۸ (احتمالا)

Land Rover Defender

خودروی معروف لندروور دیفندر نخستین بار در سال ۱۹۴۸ به عنوان سری ۱ عرضه شد و شهرت اش را در دوره ای ۶۸ ساله حفظ  کرد و در خط تولید به عنوان یکی از سرسخت ترین خودرو های آف رود باقی ماند. نهایتا تاریخ انقضا آن فرا رسید، کهولت سن و عدم تطابق با قوانین آلایندگی و امنیتی از دلایل کنار گذشتن این سری بودند.

قبل از توقف تولید شایعاتی در خصوص بازگشت آن از سوی لندروور شنیده شده است.

علت مرگ: عدم تطابق با قوانین آلایندگی و ایمنی نوین (سن بالا).

MG 6 – معرفی شده در سال ۲۰۱۰

MG 6

SAIC شرکت MG را پس از ورشکستی عظیم اش خریداری کرد و شروع به فروش مدل های ۳، ۶ و GS آن را در انگستان کرد. متاسفا مردم انگلستان دیگر مانند گذشته به برند MG علاقه ای ندارند و همین باعث شد سهم بسیار اندکی از بازار خودرو در دست MG بماند.

در اوایل سال ۲۰۱۶ MG تصمیم گرفت مدل ۶ را توقف تولید بزند و از بازار انگلستان خارج شود. مدل ۶ باز خواهد گشت اما زمان عرضه دوباره آن معین نشده است.

علت مرگ: MG تصمیم گرفت فروش این خودرو در انگلستان را متوقف کند تا با استاندارد های آلایندگی یورو ۶ سازگار شود.

Nissan Note – معرفی شده در سال ۲۰۰۷

Nissan Note

در اوایل سال ۲۰۱۶ پس از معرفی نیسان میرکا جدید نیسان اعلام کرد که پس از آغاز فروش سوپر مینی جدید یعنی میرکا در انگلستان بر تولید مدل نوت پایان خواهد داد.

علت مرگ: انحصاری بودن، جای فروش آن را میرکا ی جدید پر خواهد کرد

Saab – معرفی شده در سال ۱۹۴۵

Saab

سال هاست که شرکت ساب دیگر آوازه قدیم اش را ندارد اما در سال ۲۰۱۶ بزرگترین فاجعه برای این شرکت روی داد زیرا مالکان شرکت NEVS (National Electric Vehicle Sweden) مالکان فعلی این شرکت سوئدی تصمیم گرفتند این برند را برای همیشه کنار بگذارند.

علت مرگ: توافق میان مالک اصلی و مالک فعلی شرکت.

Rolls-Royce Phantom Coupe, Rolls-Royce Phantom Drophead – معرفی شده در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸

Rolls-Royce Phantom Coupe

انواع مختلف رولز رویس فامتون از خط تولید این شرکت خارج خواهند شد. با پیش بینی در خصوص پرچمدار جدید رولز رویس که باز هم فانتوم نام خواهد داشت، هم اینک نیز فانتوم از دور خارج شده می باشد. رولز رویس اعلام کرده است که این دو مدل در خط نسل هشتم فانتوم تولید نخواهند شد.

رولز رویس می گوید ، مدل کانورتیبل Dawn و کوپه Wraith جای خالی این دو مدل را پر خواهند کرد.

علت مرگ: تغییر در خط تولیدی خودرو های رولز رویس

Volkswagen Golf Cabriolet – معرفی شده در سال ۱۹۷۹

Volkswagen Golf Cabriolet

آخرین نسل از گلف کابریولت از سال ۱۹۷۹ تا به کنون در بازار وجود نداشته است. فولکس واگن مدل کانورتیبل  گلف را در سال ۲۰۱۶ از خط تولیدی اش حذف خواهد کرد در حالی که تنها یک سال پیش آن را فیس لیف و به بازار عرضه کرده بود. مدل کم فروش تر بیتل کابریولت همچنان به فروش ادامه خواهد داد.

علت مرگ: کم رنگ شدن بازار خودرو های کانورتیبل، کاهش هزینه ها.

Volkswagen Polo WRC – معرفی شده در سال ۲۰۱۶

Volkswagen Polo WRC

کناره گیری فولکس واگن از مسابقات WRC یکی از تکان دهنده ترین اخبار دنیای خودرو در سال ۲۰۱۶ بود. پس از سالها سلطه در این مسابقات فولکس واگن دیگر در مسابقات WRC شرکت نخواهد کرد.

علت مرگ: کاهش هزینه ها.

Volvo S60 Cross Country – معرفی شده در سال ۲۰۱۶

Volvo S60 Cross Country

خودور های سری کراس کانتری وولو مسیر را برای خودرو های استیشنی که می توانستند در آف رود نیز از خود رویی نشان دهند گشود و S60 نیز در زمان عرضه اش با همین قصد البته، برای خودرو های سدان به بازار آمد. متاسفانه رویای ولوو به حقیقت نپیوست و در اولین سال عرضه اش تنها ۳۴ عدد از آن به فروش رفتند. در بهار  ۲۰۱۶ این مدل از خط تولید خارج شد.

علت مرگ: فروش کم.

حال شما بگویید کدام یک از خودرو هایی که در سالی که گذشت و خط تولید خارج شدند بیشتر از دیگر خودرو ها دل عاشقان خودرو را به درد آوردند؟ اگر خودرویی مد نظرتان است که در این مقاله ذکر نشده ما را بی خبر نگذارید. اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *