۳ روش جالب برای شکار پهبادهای مزاحم در آمریکا، هلند و ژاپن

۳ روش جالب برای شکار پهبادهای مزاحم در آمریکا، هلند و ژاپن
  • 1395/11/3
  • زهرا معبودی
  • 0

یکی از ادوات جنگی و نظامی و حتی جاسوسی این روزها، در تمام کشورها پهباد ها هستند. پهباد های پرنده به سرعت در حال رشد هستند و فناوری ان ها نیز در حال توسعه است اما نکته جالب این است که هیچ سیاست خاصی برای توسعه و بکار گیری این پهباد ها تا کنون توسط دولت ها ارائه نشده و این دست آنان را باز گذاشته تا بتوانند به هر طریقی که شده دستاورد های خود را تقویت کنند.

امروز گویا آی تی قصد دارد طی یک مقاله به شما خبر دهد که کشورهای مختلف چگونه پهباد های مزاحم را شکار می کنند. بنابراین با ما همراه باشید.

آمریکا از یک سلاح خاص برای این کار استفاده می کند

آمریکا همیشه می خواهد صنعتی ترین روش ها را بکارگیرد تا بتواند بهتر عمل کند اما روش های او هم همیشه بهترین روش ها نیستند. ارتش آمریکا دارای سلاحی به نام Batelle DroneDefender است که در پایگاه نیو مکزیکو مورد استفاده قرار می گیرد تا طی آن بتوانند پهباد های مزاحم را منهدم کنند.

Batelle DroneDefender

هنگامی که حضور یک پهباد احساس شود، به فرد این موضوع اعلام می شود. او با سرعت عمل خود، این سلاح دوشی را برداشته و به کمک امواج رادیویی سعی می کند که آن را منهدم کند.

ژاپنی ها نبرد برابر دارند! یعنی پهباد در مقابل پهباد

حدود دو سال پیش بود که در بالای بام دفتر نخست وزیری توکیو، بسته ای حامل مقدار زیادی مواد رادیو اکتیو کشف شد که این کار اعتراضی یکی از شهروندان برای اعتراض به سیاست های هسته ای این کشور بود. به هر حال آن ها این موضوع را فهمیده، فرد را دستگیر کردند اما متوجه شدند که واقعا این اتفاق برای ان ها بسیار گران تمام می شود اگر از این به بعد آن را جدی نگیرند. برای مقابله با این مشکلات، آن ها یک پهباد مدافع طراحی کردند که یک تور بزرگ ۳ در ۲ متر را با خود همیشه به همراه دارد. زمانی که تهدیدی احساس می شود به دارنده این پهباد اطلاع داده می شود تا پهباد را به منطقه مورد نظر ارسال کند و با باز کردن تور، پهباد مزاحم را به دام اندازد.

مقابله با پهباد در توکیو

از مزایای این روش این است که پهباد منهدم نمی شود و در تور گرفتار می شود. بدین ترتیب، شهروندی از فرود آن آسیب نخواهد دید و امنیت مردم به خوبی حفظ می شود.

هلندی ها عقاب را برای مقابله با پهباد تربیت کرده اند.

در هلند یک شرکت به نام Guard From Above وجود دارد که توانسته است، در تربیت حیوانات خیلی خوب عمل کند. از این رو این شرکت، اخیرا با همکاری پلیس تصمیم گرفته که تیزبین ترین حیوان خود یعنی عقاب را برای مقابله با این پهباد ها تربیت کند. این روش در واقع طبیعی ترین روش برای مقابله با پهباد هاست. پرنده ها در مقابل چنین تهدید هایی باهوش هستند.

مقابله با پهباد

روش شکار عقاب هم دقیقا به گونه ای است که آسیب جدی نمی بیند. از طرفی ما انسان ها قادر به دیدن چرخش پره ها نیستیم اما حیواناتی نظیر عقاب به خوبی این پره ها را می بینند، و می توانند با تنظیم دقیق موقعیت آن ها را از کار بیندازند.

شاید این مطلب شما را به یاد تیراندازی هفته پیش در تهران بیندازد که گفته شد برای مقابله با یک پهباد این اتفاق افتاده است. به هر حال روش هایی که کشور های مختلف بکار می برند هر کدام با توجه به تجربه هایی صورت گرفته است و ایرانیان نیز در سامانه پدافند هوایی به روش هایی که تا کنون از آن استفاده کرده اند موفق بوده اند. اولین بار در سال ۹۰ بود که ایرانیان توانستند پهباد های دشمن را شکار کنند و آن را به سلامت فرود آورند! شاید هیچ کدام از این کشورها تا کنون قادر به چنین جنگی نبوده اند. به هر حال روش های ایرانیان نیز دامنه گسترده ای دارد که از حوصله بحث خارج است.

اما برخی از وسایل و ابزارهایی که شرکت های مختلف برای مقابله با پهباد ها ارائه داده اند، هک کردن پهباد ها و البته مناطق ضد پهباد اشاره داشت.

به نظر شما بهترین روش برای مقابله با پهباد ها چیست؟ دیدگاه های خود را با ما در میان گذاشته و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *