DJI Ronin 2؛ نسل جدید گیمبال دوربین

DJI Ronin 2؛ نسل جدید گیمبال دوربین
  • 1396/2/10
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

کمپانی DJI در زمینه تولید لوازم جانبی عکاسی و تولید فانتوم ها برای عکاسی و فیلم برداری هوایی فعالیت می کند. در میان محصولات این شرکت در آخرین محصولات ساخته شده، به یک گیمبال برخورد می کنیم که نسل گیمبال های دوربین را به مرحله نوینی رسانده است.

گویا آی تی- گیمبال ها ابزاری برای فیلم برداری راحت تر هستند که در این ابزار و تجهیزات فیلم برداری معمولاً دوربین در وسط حلقه ای قرار می گیرد و در دور این حلقه دسته ای دایره ای شکل وجود دارد که کنترل آن توسط فیلم بردار صورت می پذیرد. استفاده از گیمبال باعث می شود تا بسیاری از لرزش ها در حین فیلم برداری از بین برود و فیلم بردار نیز به راحتی تصویر ایده آل خود را بگیرد.
نسل قبلی گیمبال های DJI، موسوم به DJI Ronin بود که نسل جدید آن در واقع ورژن دوم این گیمبال است که موضوع اصلی بحث امروز ما است. با وجودی که این گیمبال دارای تغییرات عمده ای است ولی در قیمت آن تغییری ایجاد نشده است. گیمبال ها نیز در رده بندی های متفاوتی در بازار وجود دارند و از مبتدی تا حرفه ای، متناسب با کاری که فیلم بردار قصد دارد انجام دهد، وجود دارد. در واقع Ronin 2 نسل حرفه ای گیمبال های دوربین است.
ورژن جدید گیمبال DJI در تحمل وزن نیز ارتقا یافته است و این گیمبال می تواند وزن بالای ۱۳٫۶ کیلوگرم را تحمل کند. با استفاده از این گیمبال فیلم بردار دیگر می تواند به راحتی و بدون نگرانی دوربین و لنز سینمایی خود با هر فاصله کانونی و هر وزنی را بر روی گیمبال قرار دهد. البته ناگفته نماند قرار دادن لنز های سنگین بر روی گیمبال حمل و نقل آن را برای فیلم بردار کمی سخت می کند ولی در هر صورت این گیمبال کنترل فوق العاده ای را بر روی دوربین برای فیلم بردار به ارمغان می آورد.
یکی از هدف های اصلی طراحی این گیمبال جدید سازگاری گیمبال با محیط های جدید و نبود محدودیت برای فیلم برداری در هر مکانی بوده است. این گیمبال قابلیت متصل شدن به میله و سطوح را دارد و به عبارتی به راحتی قادر است از هر سطح و مقطعی آویزان شده و فیلم برداری کند.
سیستم انتقال داده های سریع در این گیمبال به فیلم بردار کمک می کند تا به سرعت حالت های مختلف گیمبال را در شرایط متفاوت فیلم برداری تغییر دهد. موتور رونین جدید از مدل های قبلی بسیار پر قدرت تر است تا جایی که می تواند در برابر بادهایی تا ۱۲۱ کیلومتر نیز مقاومت کند. در واقع این قابلیت برای فیلم برداری از صحنه های تعقیب گریز اتومبیل‌ها بسیار مناسب است.
رونین ۲ با صفحه نمایش لمسی بزرگی عرضه می شود و کنترل از راه دور این گیمبال نیز برای فیلم برداری از راه دور بسیار مناسب است. در واقع این ریموت از فاصله ۱٫۵ کیلومتری قابلیت استفاده دارد. حالت پانورامای جدیدی در این گیمبال اضافه شده است. در این قابلیت به راحتی می تواند در عرض چند ثانیه و با کنترل از راه دور تصویر کاملی از فضای خارجی بگیرد.
هنوز قیمت مشخصی برای این گیمبال در نظر گرفته نشده است ولی بسیاری از کارشناسان امر بر این باور هستند که این گیمبال با قیمت قبلی رونین یعنی ۴٫۵۰۰ دلار عرضه می شود. رونین ۲ دو هفته دیگر رسما به بازار عرضه خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *