متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

آزمایش لیزر پرقدرت هوا به زمین آمریکا در سال ۲۰۱۸

12345 (بدون نظر)
Loading...
122

کمیته عملیات ویژه آمریکا از آزمایش یک سیستم دفاعی لیزر مایع با انرژی بالا در هواپیمایی مانند AC-۱۳۰ در اوایل سال آینده خبر داد.

گویا آی تی – کمیته عملیات ویژه آمریکا از آزمایش یک سیستم دفاعی لیزر مایع با انرژی بالا در هواپیمایی مانند AC-۱۳۰ در اوایل سال آینده خبر داد.

ژنرال “مارشال وب” فرمانده عملیات ویژه نیروی هوایی آمریکا در کنفرانس سالانه انجمن هوایی نیروی دریایی هاربر در آکسون هیل، مریلند، در این باره گفت: ما علاقه‌مند هستیم که نسخه آزمایشی این لیزر مایع با انرژی بالا را به زودی عملیاتی کنیم.

وب در ادامه تصریح کرد: ما قصد داریم که آزمایش کنترل این لیزر مایع پرقدرت را از طریق یک پلتفرم هوایی انجام دهیم.

به گفته منابع دولتی، این لیزر مایع پرقدرت در آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا (DARPA) به عنوان بخشی از هدف آژانس در ایجاد یک لیزر ۱۵۰ کیلوواتی که ۱۰ برابر کوچکتر و سبکتر از لیزر‌های فعلی قدرت داشته باشد، ایجاد شده است.

وب در پایان خاطر نشان کرد: اگر از بیشتر دانشمندان درباره این لیزر بپرسید، با شک، تردید و بدبینی جواب شما را خواهند داد، اما من حمایت مشتاقانه خود را از انجام نسخه نمایشی این لیزر اعلام می‌کنم.
ایسنا

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمیته عملیات ویژه آمریکا از آزمایش یک سیستم دفاعی لیزر مایع با انرژی بالا در هواپیمایی مانند AC-۱۳۰ در اوایل سال آینده خبر داد. گویا […]