ZTE nubia Z18S ، گوشی هوشمندی که قوانین بازی را تغییر داد

ZTE nubia Z18S ، گوشی هوشمندی که قوانین بازی را تغییر داد
  • 1397/4/11
  • سینا اشتری
  • 0

رقابت تنگاتنگ میان شرکت های مختلف بر سر به حداقل رسانیدن حاشیه صفحه نمایش گوشی های هوشمند باعث به وجود آمدن حاشیه ای مزاحم به نام Notch در بالای صفحه نمایش شده و به نظر می رسد که ZTE nubia Z18S اولین گجتی باشد که این مشکل در آن حل شده است.

iPhone X اولین گوشی ای بود که برای کاهش حداکثری حاشیه صفحه نمایش به ناچار Notch را در خود جای داده بود؛ پس از iPhone X بسیاری از شرکت های فعال در حوزه تولید گوشی های هوشمند نیز از این سبک طراحی جدید شرکت اپل تقلید کردند و کار به جایی رسید که اکنون کمتر برندی را می توانید پیدا کنید که حداقل یکی از گوشی های هوشمند تولید شده توسط آن از حاشیه Notch بالای صفحه نمایش استفاده نکرده باشد.

البته شرکت هایی هم وجود دارند که برای حل مشکل حاشیه Notch روش های کاملا متفاوتی را پیش گرفته اند و از جمله این شرکت ها می توان به ZTE اشاره کرد.

طبق آخرین اطلاعات در دسترس می دانیم که کارشناسان و مهندسین شرکت ZTE برای کاهش حاشیه های صفحه نمایش راهکار فوق العاده موثر تر و البته گران تری را در مقایسه با آنچه که در iPhone X شاهدش بودیم به کار گرفته اند.

بر اساس شایعات مطرح شده و البته با توجه به مستنداتی که در مورد گوشی هوشمند ZTE nubia Z18S در دسترس است می دانیم که شرکت سازنده به منظور کاهش حداکثری حاشیه صفحه نمایش و همچنین به کار نبردن حاشیه Notch در این گوشی، دوربین سلفی آن را حذف کرده و وظیفه ثبت عکس های سلفی و برقراری تماس های تلفنی را نیز بر عهده دوربین اصلی آن گذاشته است.

اما چطور می توان از دوربین اصلی برای ثبت عکس های سلفی استفاده کرد؟ پاسخ بهره مندی ZTE nubia Z18S از صفحه نمایش دومی است که در قاب پشتی گوشی تعبیه شده و به کاربر اجازه می دهد تا تصویر خود را به هنگام گرفتن عکس های سلفی و نیز برقراری تماس های تلفنی مشاهده کند.

نکته ای که در اینجا باید بدان اشاره کنیم این است که ZTE اولین شرکتی نیست که به فکر استفاده از صفحه نمایش دوم در تولید گوشی های هوشمند افتاده است؛ این ایده اولین بار توسط شرکتی روسی به نام Yota مطرح شد و علاوه بر این سال گذشته میلادی نیز شاهد استفاده از صفحه نمایش دوم در قاب پشتی گوشی Meizu Pro 7 بودیم.

ZTE nubia Z18S به روز ترین و زیبا ترین گوشی هوشمندی است که شاهد به کار گیری صفحه نمایش دومی در قاب پشتی آن هستیم؛ این گجت در واقع تنها گوشی هوشمندی است که از صفحه نمایش دوم موجود در قاب پشتی خود، نه تنها به عنوان یک ویژگی فانتزی، بلکه به عنوان راه چاره ای برای به حداقل رساندن حاشیه صفحه نمایش اصلی گوشی استفاده می کند.

به جرات می توان گفت که با شروع عرضه ZTE nubia Z18S به بازار، شاهد به وجود آمدن سبک جدیدی در طراحی گوشی های هوشمند خواهیم بود؛ سبکی که همه شرکت های فعال در این حوزه از آن تقلید خواهند کرد.

منطق موجود در طراحی ZTE nubia Z18S حرکتی رو به جلو است؛ کمبود و محدودیت در تخصیص فضای لازم اصلی ترین دلیل ضعیف تر بودن دوربین های سلفی در مقایسه با دوربین اصلی گجت است و تنها هدف از به کار گیری دوربین های سلفی در یک گجت، ثبت عکس های سلفی و نیز برقراری تماس های تصویری است.

به زبانی ساده تر شما تا به حال نمی توانستید با استفاده از دوربین اصلی گوشی عکس هاس سلفی بگیرید ( چون از موقعیت خود در کادر تصویر اطلاعای نداشتید ) اما صفحه نمایش موجود در قاب پشتی ZTE nubia Z18S به هوشمندانه ترین روش ارائه شده برای این مشکل، توانسته تا گوشی های هوشمند را از شر دوربین های سلفی خلاص کند؛ تغییری که علاوه بر تاثیر مثبت در زیبایی و طرافت گوشی می تواند قیمت تمام شده این گجت ها را نیز پایین تر بیاورد.

البته باید بگوییم که اگر صفحه نمایش دوم به کار رفته در قاب پشتی ZTE nubia Z18S کیفیت زیادی داشته باشد شاید قیمت تمام شده آن بالاتر هم برود اما در صورت استفاده از یک صفحه نمایش ساده تر قطعا شاهد کاهش قیمت تمام شده این گجت در مقایسه با سایر رقبا خواهیم بود.

بنا بر گزارشات منتشر شده در مورد ZTE nubia Z18S می دانیم که این گجت از سخت افزاری قدرتمند و ویژگی هایی به روز بهره می برد؛ به طور مشخص می دانیم که پردازنده به کار گرفته شده در تولید آن از نوع اسنپدراگون ۸۴۵ است؛ شرکت سازنده حافظه رمی ۸ گیگابایتی را برای آن در نظر گرفته و شاهد وجود حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایتی در آن خواهیم بود.

شاید با خودتان بگویین که این گوشی چه به لحاظ طراحی و هم از لحاظ قدرت سخت افزاری و ویژگی های کاربردی در سطحی بالاتر از اکثر گوشی های هوشمند موجود در بازار قرار دارد و البته هم که همینطور است؛ تنها مشکل موجود در این میان تولید ZTE nubia Z18S در تعداد محدود است. مسئله ای که احتمال ورود این گجت به بازار کشورمان را تضعیف می کند.

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *