معرفی سرویس مانیتورینگ نت نگار

معرفی سرویس مانیتورینگ نت نگار
  • 1397/5/8
  • گویا آی تی
  • 0

این روزها کسب و کارهای اینترنتی و پایگاه های خبری بیش از پیش به فاکتورهای اساسی از جمله قابلیت پرداخت آنلاین، پایداری سرویس ها و سرعت بارگذاری و در نهایت عملکرد درست بخش های مختلف از اهمیت بالایی برخوردارهستند.

بنابراین در نظر داشتن کیفیت پارامترهای اشاره شده بصورت شبانه روز نیاز به استفاده از سرویس های مانیتورینگ که امکان پایش را از نقاط مختلف دنیا مخصوصا از داخل شبکه ایران در اختیار شما قرار میدهند کامل احساس می شود.

سرویس نت نگار یک سرویس مانیتورینگ کیفیت و پایش آپ تایم سرویس های آنلاین است که در ادامه به برخی از ویژگی های آن و مقایسه کوتاه این سرویس با سرویس های مانیتورینگ خارجی می پردازیم.

در واقع سرویس مانیتورینگ سایت نت نگار با پایش لحظه به لحظه سرویس آنلاین از نقاط مختلف دنیا و به ویژه داخل ایران همانند یک بازدید کننده سایت در فواصل زمانی مختلف ، شما را از کلیه تغییرات یا اختلال ها باخبر می کنند.

تا اینجا دو نوع Trigger که در بحث مانیتورینگ سرور از اهمیت بالایی برخوردار هستند را بررسی کردیم جالب آنکه شما می توانید با ارائه خروجی دلخواه بروی محتوای Body هم Trigger تعریف کنید تا اگر خروجی مورد نظر در آن بود سرویس نت نگار آن را بعنوان یک شرایط اختلال در نظر گرفته و به شما اطلاع دهد.

اطلاع رسانی

نت نگار با اتصال به سرویس های دیگر که مختص اطلاع رسانی هستند اختلال ها یا رفع اختلال را به شما گزارش می کند.

سرویس هایی مانند Slack,Telegram, و کاوه نگار برای ارسال پیامک و تماس صوتی این امکان را می دهند تا حتی اگر شما آنلاین نبودید از طریق پیامک یا تماس صوتی از تغییر شرایط مانیتور تعریف شده باخبر شوید .

مانیتورینگ گروهی

مسلماً گروه های کاری که سرویس آنلاین آنها از حساسیت بالایی برخوردار است مایل هستند این تغییرات برای همکاران آنها هم ارسال شود که این کار با استفاده از گروه های Slack یا Telegram  و اتصال آنها به سرویس نت نگار به راحتی امکان پذیر است.

اعلام از طریق فراخوانی Webhook از دیگر ویژگی های نت نگار است که به شما این امکان را می دهد تا در شرایط مورد نظر از طریق دریافت یک درخواست به آدرس موردنظر شما(URL) نسبت به تغییراتی در سمت سرور برای به حل مشکل بوجود آمده اقدام کنید.

 

مانیتورینگ ۷x24

سرویس نت نگار همانند سرویس های مانیتورینگ،۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته سرویس های آنلاین یا API Backend کسب و کار شما را مانیتور می کند و در صورتیکه شرایط خطا یا ِDowntime و یا کندی سرعت پاسخگویی (Latency) شما اولین نفری هستید که متوجه می شوید.

در واقع سرویس های مانیتورینگ به شما کمک می کند شرایط اختلال را قبل از کاربرانتان متوجه شوید.

مهم ترین ویژگی نت نگار شاید همین باشد که به شما کمک می کند در صورت اختلال متوجه شوید دلیل آن از کدام بخش است که این موضوع امکان حل مشکل را آسانتر خواهد شد.

 

نت نگار با ارائه اطلاعات آماری دقیق زیر به یافتن دلیل کندی یا اختلال کمک می کند.

·      DNS Resolve

·       TLS

·      TCP Connection

·      Server Process

·       Transfer

موارد استفاده

از سرویس مانیتورینگ نت نگار علاوه بر استفاده در سرویس های خود می توانید سرویس های دیگری که با آنها همکاری دارید مانند درگاه بانک ها، سرویس های پرداخت، سرویس ارسال و دریافت پیامک استفاده کنید تا در صورتی که هر کدام از آنها دچار اختلال شد نسبت به جایگزینی سرویس اقدام کنید.

جالب اینجا است که شما می توانید سرویس های رقبا را هم با نت نگار مانیتور کنید و از نقاط ضعف و اختلال آنها زودتر از بقیه باخبر شوید.

در نهایت نت نگار تحت حمایت شرکت کاوه نگار شروع به کار کرده و تلاش کرده هر آنچه شما برای مانیتورینگ سایت و یا سرویس آنلاین و گزارش مانیتورینگ نیاز دارید مهیا کند.

این سرویس با ارائه مانیتورینگ رایگان سایت این امکان را به شما میدهد تا ابتدا کیفیت و خدمات آن را بررسی کنید و سپس در صورت تمایل از سرویس های تجاری آن استفاده کنید.

·      Netnegar.io

·      Kavenegar.com

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *