اگر استرس کاری آزارت می دهد به توصیه این کارآفرین ها عمل کن

اگر استرس کاری آزارت می دهد به توصیه این کارآفرین ها عمل کن
  • 1398/2/11
  • زهرا معبودی
  • 0

زمانی که صحبت از کارآفرینی و کسب و کار جدید می شود همه تصور می کنند یک کار جدید شکل گرفته که فقط پول درو می کند! اما حقیقتا یک کسب و کار تا سر پا شود، بارها صاحبش را به چالش استرس ها می کشاند.

برای این که بتوانید این معضل همیشگی را کنترل کنید و از ان در جهت مثبت استفاده کنید می توانید به ۱۰ توصیه زیر توجه کنید که کارآفرینان موفق در بحران ها از آن استفاده کرده اند.

برای کاهش استرس کار چکار کنیم؟

کاهش استرس کار به صورت راهکارهای ذهنی و مهارتی هستند که کمک می کنند زندگی کاری تان سبک جدیدی پیدا کند و از آن لذت ببرید و البته به کمک همین استرس ها موفق تر شوید! چطور؟ خب این موضوع را از دیدگاه کارآفرینان موفق در ادامه بررسی خواهیم کرد.

کاهش استرس کار
منبع عکس: goalcast.com

برای کاهش استرس کار جنگ خود را شروع کنید!

در هر کار بزرگی معمولا چالش های بزرگی وجود دارد. معمولا کارها به میزان چالش هایی که می پذیرند، شناخته می شوند پس این کاملا طبیعی است که گاهی تنزل کنید، یا تداخل هایی به وجود بیاید و همه چیز در هم و بر هم شود. کافی است که به جای صرف وقت و هزینه خود بر هر چیز، تنها بر مواردی تمرکز کنید که روی کار شما تاثیر بسزایی دارد. بنابراین خوب است که بر چیزهایی تمرکز کنید که در طول مدت زمانی هر چند طولانی شما را به موفقیت نزدیک تر می کنند و این یعنی نیازی نیست به هر چیزی بپردازید اما باید قبول کنید که باید با چالش ها گلاویز شوید. در واقع Mario Peshev می گوید بجای این که مقهور شرایط سخت شوید خودتان انتخاب کنید که وارد کدام حیطه سخت و چالش انگیز شوید تا بهتر نتیجه بگیرید.

برگرفته از صحبت های Mario Peshev موسس DevriX

 

کاهش استرس کار با تمرکز بر چیزهای مثبت

هر چیزی دارای امتیازهای مثبت و منفی است! در کسب و کار شما نیز چیزهای مثبت و منفی وجود دارند که معمولا ذهن منفی گرا بیشتر به سمت چیز های منفی گرایش پیدا می کند. اگر به چیزهای مثبت و دستاورد های مثبت کسب و کار جدید تان توجه نکنید مطمئنا به زودی از کار خود نا امید می شوید. باید به این فکر کنیم که ما کنترل زیادی روی خیلی چیزها نداریم اما حداقل می توانیم با فکر خود تاثیرات منفی را کم کنیم.

برگرفته از صحبت های David Boehl موسس GraphicBomb

کاهش استرس کار
منبع تصویر: medicalnewstoday.com

 

برای کاهش استرس کار، استرس خود را فریاد نزنید

هر چقدر که یک کار بزرگتر باشد استرس کاری آن نیز زیاد است. به همین دلیل باید توجه داشت که، در طول روز ممکن است بارها دچار استرس شوید. پس استرس تان را حفظ کنید و در مورد آن با کسی صحبت نکنید چرا که برخی از حالت های استرس زا ناشی از تفکرات منفی و اشتباه خودمان و تلقی مان از شرایط است.

در چنین شرایطی به گوشه ای بروید و سعی کنید استرس خود را تخلیه کنید ( فریاد بکشید – بنویسید – و غیره ) و بعد دوباره با انرژی تمام به کارتان برگردید. تصور کنید همان ابتدای ایجاد استرس با همکارتان صحبت کنید و در این باره واقعا وارد  جزییات شوید! در چنین حالتی نه تنها استرس کاهش نمی یابد بلکه دیگران را نیز دچار خواهید کرد و در آن خواهید ماند.

برگرفته از صحبت های Aaron Schwartz موسس Passport

 

بررسی رویدادها به کاهش استرس کار می انجامد

گاهی از اوقات، چیزی که وجود دارد این است که صرفا استرس ها بخاطر وقوع شرایط بد رخ می دهند. اگر قبلا در کسب و کار حاضر یا دیگر کسب و کاری تجربه ای داشته اید، مطمئنا در این حالت، دچار وضعیتی می شوید که در ذهن تان ” این همانی ” ایجاد می کنید و این استرس زاست. در چنین شرایطی، رویداد ها را بررسی و واکاوی کنید و از آن درس بگیرید و بعد نقشه راهی ایجاد کنید که به شما کمک کند با کمک درس های آن رویداد به ظاهر تلخ، به پیش بروید و مساله تان را حل کنید.

برگرفته از صحبت ها Serenity Gibbons موسس NAACP

کاهش استرس کار

بخند و رها کن!

در طول روزهایی که به کسب و کار خود چسبیده اید چالش های بزرگی رخ می دهند که ما بر هیچ چیزی کنترل نداریم. اگر فکر می کنید کار به پیش نمی رود، اجازه ندهید که این در هم گره خوردگی ها موجب شود که دچار ذهنیت منفی شوید. با نگاهی عاشقانه به کارتان، این چالش را رها کنید و به آن بخندید! ذهنتان را درگیر آن نکنید. قرار است این کسب و کار در خدمت شما باشد نه ان که شما خودتان را زیر فشار آن خرد کنید. پس رها کنید و بگذارید برخی چیزها در زمان خودش حل شود.

برگرفته از صحبت های Zach Binder موسس Bell + Ivy

 

برای کاهش استرس کار آن را بنویسید

استرس هایی که برای ما رخ می دهند گاهی ناشی از تکه تکه شدن و تقسیم شدن مساله ای بزرگ تر هستند که گه گاه توی ذهن ما شکل پیدا می کنند و شروع به ایجاد تنش می کنند. بزرگترین تنش های ذهنی خود را بنویسید و به طور جزیی آن ها را روی کاغذ به دام اندازید. ( یک تکنیک روانشناسی است ) و بعد به خودتان کمک کنید تا بتوانید از شر آن ها رها شوید.

بعد از نوشتن و به دام انداختن آن، دوباره به کارتان برگردید.

برگرفته از صحبت های Chris Christoff موسس MonsterInsights

کاهش استرس کار
منبع عکس: happybrainscience.com

به بدترین حالت ممکن فکر کنید!

در طول روز ممکن است استرس های زیادی سر راه ذهن شما سبز شوند. این که ما بخواهیم در کمترین شرایط استرس زا قرار گیریم چندان راحت نیست اما گاهی فکر کردن به شرایطی که کمترین استرس را دارد راحت است اما در عین حال بارها و بارها تکرار می شوند. بهترین کار این است که بدترین شرایط ممکن را در نظر بگیرید! در یک کسب و کار بدترین شرایط ممکن چیست؟ از دست دادن و از دست رفتن کسب و کارتان! خب بعد از آن چه؟ مجبورید به کار طبیعی تان برگردید و بیشتر به خانواده تان بپردازید! معمولا وقتی بدترین شرایط را در نظر می گیریم، متوجه می شویم که چیزهای با ارزش دیگری در زندگی مان وجود دارند که ما به آن ها بی توجهیم مثل زندگی! سلامتی و خانواده مان. نظر شما چیست؟

برگرفته از صحبت های Sunny Desai موسس Desai Hotel Group

 

به چالش به عنوان یک فرصت نگاه کنید

در طول زندگی بسیاری از ما چالش های زیادی وجود دارد. وقتی گره ای در کار می افتد کامل آن را وارسی کنید و بررسی کنید تا بتوانید به نتیجه ای عالی برسید و از آن پلی برای ترقی استفاده کنید.

اگر رویکرد شما در زندگی و کار این باشد متوجه می شوید که به مرور سطح زندگی و کارتان ارتقا پیدا می کند و این بهترین دستاورد از هر شکست و تنزل است. در واقع شرایط را به گونه ای پیش می برید که هیچ گونه شرایطی شما را متوقف نمی کند.

برگرفته از صحبت های Justin Faerman موسس مجله سبک زندگی آگاهانه

کاهش استرس کار
منبع عکس: naaweb.org

مدیریت انتظارات روشی برای کاهش استرس کار است

استرس به طور معمول ناشی از انتظارات ناسازگار است؛ ما انتظار یک نتیجه در ذهنمان داشتیم، اما چیزی کاملا متفاوت در واقعیت اتفاق افتاد. اگر ما انتظارات خود را در زندگی و کار کاهش دهیم در حقیقت این فرصت را ایجاد کرده ایم که استرس کمتری به ما حمله کند.

مخصوصا اگر در شرایطی که کنترل در دست ما نیست این واقعیت را بفهمیم ( عدم داشتن کنترل کلی ) استرس کمتری بر ما چیره می شود.

برگرفته از صحبت های جین گینزبرگ، موسس Ginzburg.com

 

کاهش استرس کار با نوع واکنش شما ارتباط دارد

وقتی که در حال انجام کاری هستید و متوجه می شوید که کنترل از دست تان در می رود یا با شکست مواجه می شوید این شما هستید که شرایط را به صورت منفی می انگارید. راه حل چیست؟ این که انگاره خود را تغییر دهید. معمولا وقتی چنین چالشی به وجود می آید، تنها راه کاری که دارید این است که فکر کنید که کنترل همه چیز در دست تان است و چشم انداز شما به موضوع به صورت طرح و بیان یک مساله است تا بتوانید آن را حل کنید. با خودتان بگویید من قطعا برای این چالش پاسخی دارم و باید آن را اجرا کنم. بدین ترتیب می توانید به بهترین شکل ممکن، با خود انگاره ای مثبت و قدرتمند مساله را حل کنید

برگرفته از صحبت های Stephen Beach موسس Craft Impact Marketing

شما هنگام بروز استرس کاری به چه چیز فکر می کنید و چه عکس العملی دارید؟

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *