جستجو با کلمه کلیدی به قابلیت های اینستاگرام اضافه شد

جستجو با کلمه کلیدی به قابلیت های اینستاگرام اضافه شد
  • 1399/9/5
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

اینستاگرام به تازگی یک قابلیت جدید برای کاربران خود اضافه کرده است. با توجه به این قابلیت جدید دیگر نیازی نیست کاربران از هشتگ استفاده کنند و جستجو اینستاگرام بر پایه کلمه کلیدی کار می کند.

همان طور که مشخص است، قابلیت جستجو اینستاگرام برای کاربران در حال تغییر و تحول جدید است. در همین راستا شبکه اجتماعی اینستاگرام اعلام کرد  که کاربران انگلیسی‌زبان در شش کشور از جمله انگلستان، آمریکا، ایرلند و کانادا می‌توانند با استفاده از کلمه کلیدی در این اینستاگرام جستجو کنند و دیگر نیازی به استفاده از هشتگ نخواهد بود.

همان طور که می دانیم قبل از این قابلیت جدید کاربران اگر می خواستند چیزی در این رسانه اجتماعی جستجو کنند، باید آن کلمه را در قالب هشتگ بنویسند. کار دیگری که پیش از این امکان‌پذیر بود، استفاده از نام حساب بود. شما باید نام حساب مورد نظر خود را می‌دانستید تا بتوانید او را پیدا و محتوای پیج (صفحه اینستاگرامی) او را مشاهده کنید.

به عنوان مثال اگر کسی می‌خواست کلمه “healthy recipes” را جستجو کند، دو کار می‌توانست انجام دهد: یا باید “#healthyrecipes” را در کادر جستجوی اینستاگرام وارد می‌کرد و یا این‌که healthy recipes را وارد می‌کرد تا حساب‌هایی که در نام یا بخش بیو از این کلمه استفاده کرده بودند، به او نمایش داده می‌شدند.

جستجو با کلمه کلیدی به قابلیت های اینستاگرام اضافه شد

قابلیت جدید اینستاگرام به کاربران این اجازه و امکان را می‌دهد که کلمه کلیدی مورد نظر خودشان را جستجو کنند. وقتی شما کلمه کلیدی “healthy recipes” را وارد کنید، کلیه پست‌هایی که با این کلمه کلیدی در ارتباط باشد، ظاهر می‌شود.

طبق بررسی ها، هنوز مشخص نیست که این قابلیت چگونه می‌خواهد ارتباط یک کلمه کلیدی با پست‌ها را تشخیص دهد. اما در حال حاضر کاربرانی که از این سرویس جدید استفاده کرده‌اند می‌گویند که این سرویس هنوز کامل نشده و باید بیشتر روی آن کار شود؛ زیرا پست‌هایی را به کاربر نشان می‌دهد که نتیجه مورد نظر کاربر نیست.

در همین راستا مجموعه اینستاگرام اعلام کرده، که این قابلیت برای پیدا کردن محتوای مرتبط با کلمه کلیدی بر اساس چندین عامل از قبیل نوع محتوا، کپشن (توضیحات پست) و زمان انتشار پست انجام می‌شود. گفته شده این سیستم از فناوری یادگیری ماشین برای پیدا کردن باکیفیت‌ترین محتوای مربوط به کلمه کلیدی کاربر استفاده می‌کند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *