نحوه افزایش سرعت گوگل کروم

نحوه افزایش سرعت گوگل کروم
  • 1399/10/18
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

آیا احساس می کنید مرورگر Chrome شما کمی کندتر از حد معمول کار می کند؟ به نوعی می توان گفت، مرورگر وب شما به اندازه سیستم عامل رایانه شما دارای اهمیت است، زیرا تقریباً هر کاری که انجام می دهید، از ایمیل گرفته تا رسانه های اجتماعی در مرورگر شما اتفاق می افتد. بنابراین اگر احساس کندی در مرورگر کروم خود می کنید، در اینجا نحوه افزایش سرعت گوگل کروم را آورده ایم.

نحوه افزایش سرعت گوگل کروم

۱- سرعت اینترنت خود را بررسی کنید

قبل از اینکه Chrome را بخاطر کاهش سرعت مقصر بدانید، مطمئن شوید که اتصال اینترنت شما قطع نباشد. تست سرعت مانند Speedtest.net را انجام دهید تا ببینید که چگونه اتصال شما اندازه گیری می شود. ممکن است شما فقط در منطقه خود با کندی روبرو شده باشید. (یا شاید فقط لازم باشد هزینه اینترنت سریعتر را پرداخت کنید.)

۲-  نسخه کروم خود را به روز کنید

هر نسخه جدید Chrome حاوی ویژگی های جدید، اصلاحات امنیتی و اغلب بهبود عملکرد آن است، بنابراین ممکن است به روزرسانی به آخرین نسخه به مشکلات سرعت مرورگر  شما کمک کند. حتی اگر اینگونه نباشد، شما را از تهدیدات آنلاین ایمن تر می کند. Chrome به طور خودکار خود را به روز می کند، بنابراین احتمالاً شما از آخرین نسخه استفاده کرده اید، به شرطی که اخیراً مرورگر را بسته باشید.

اگر به روز نباشید، Chrome یک پیکان زرد یا قرمز در گوشه سمت راست بالای مرورگر شما نشان می دهد. این بدان معناست که به روزرسانی در انتظار شماست، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید بستن پنجره مرورگر یا کلیک بر روی پیکان و انتخاب Google Chrome برای راه اندازی مجدد و دریافت به روزرسانی است.

۳- بستن برگه هایی که استفاده نمی کنید

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که چندین زبانه را باز می کنید و آنها را برای مدت طولانی در بالای صفحه مرورگر خود نگه می دارید، بهتر است بدانید ممکن است عامل اصلی کندی مرورگر شما باشد. پس بهتر است هر برگه ای را که نیازی ندارید، ببندید و آنها را برای بعدا علامت گذاری کنید. همچنین می توانید افزونه ای مانند حذف خودکار برگه را برای مرورگر خود بگذارید، که به شما امکان می دهد “بارگیری” برخی از برگه ها را بر اساس معیارهای مختلف به صورت خودکار انجام دهید و آنها را در نوار برگه خود نگه دارید، سپس می توانید با توجه به نیاز خود بارگیری مجدد کنید.

اکنون مرورگر شما آماده است، مطمئن شوید که از بهترین ویژگی های Chrome استفاده می کنید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *