در مورد Signal برنامه پیام رسانی ایمن چه می دانید؟

در مورد Signal  برنامه پیام رسانی ایمن چه می دانید؟
  • 1399/10/24
  • محمدرضا مرتضایی
  • 1

همین امسال، Signal به یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسانی در سراسر جهان تبدیل شده است. این برنامه مورد علاقه غول های فناوری، متخصصان امنیت سایبری، روزنامه نگاران، مقامات دولتی و بسیاری دیگر قرار گرفته است. سیگنال به دلیل امنیت باورنکردنی و ویژگی های غنی آن شناخته شده است. در اینترنت که به نظر می رسد مشاغل بیشتری سعی در ردیابی شما دارند، Signal می تواند تمام مکالمات شما را خصوصی نگه دارد. در این مطلب نحوه کارکرد سیگنال و محبوبیت آن آمده است.

در مورد Signal ، برنامه پیام رسانی ایمن چه باید دانست؟

برنامه سیگنال چگونه کار می کند؟

سیگنال به دلیل فرایندی به نام “رمزگذاری انتها به انتها” از بیشتر پیام رسان ها امن تر و ایمن تر است. این کار با رمزگذاری پیام فرستنده به گونه ای انجام می شود که فقط دستگاه گیرنده در نظر گرفته شده بتواند قفل آن را باز کند. نه سیگنال، نه شرکت تلفن شما و نه دولت نمی توانند پیام های شما را بخوانند. به همین دلیل در بین روزنامه نگاران، مقامات دولتی و هر کس دیگری که در این راستا طبقه بندی شده سر و کار دارند، محبوبیت خود را حفظ کرده است.

در طول تابستان، دسته ای از معترضین که درگیر اجرای قانون برای رهگیری ارتباطات خود بودند، این برنامه را نیز بارگیری کردند. با این حال، پیام های سیگنال فقط در صورت امن بودن فرستنده و گیرنده در برنامه هستند. در غیر این صورت، شما فقط پیام های متنی استاندارد را به جلو و عقب می فرستید. شما می توانید به راحتی از تماس کسی از طریق برنامه با شما جلوگیری کنید.

در مورد Signal ، برنامه پیام رسانی ایمن چه باید دانست؟

ویژگی های کلیدی سیگنال

سیگنال مشابه سایر برنامه های پیام رسانی است، اما دارای ویژگی های امنیتی بسیار بیشتری است. این برنامه به صورت رایگان در iPhone ، Android ، Mac و PC در دسترس است. در صورت تمایل کاربران اندروید حتی می توانند برنامه پیام رسانی پیش فرض خود را روی Signal تنظیم کنند. در یک سطح ابتدایی، می توانید مکالمه های شخصی را با فردی داشته باشید یا گپ گروهی را شروع کنید. در این چت ها می توانید تصاویر، فیلم ها، پیوندهای اینترنتی، پیام های صوتی و موارد دیگر را ارسال کنید. حتی می توانید پیامک ها را با شکلک ها ارسال کنید و به آنها واکنش نشان دهید.

اگر نگران دسترسی شخصی به برنامه Signal از تلفن خود هستید، می توانید برنامه را با همان کد عبور یا اسکن اثر انگشت که معمولاً برای قفل کردن تلفن شما استفاده می شود، قفل کنید. برای پیوستن به برنامه، سیگنال به شماره تلفن احتیاج دارد. همچنین می توانید پیام های خود را تنظیم کنید که با گذشت زمان ناپدید شوند، یا عکس ها پس از یک بار مشاهده ناپدید شوند. به طور خلاصه، سیگنال ابتدا بر روی حریم خصوصی متمرکز است و ابزارهای زیادی برای مدیریت این حریم خصوصی در اختیار شما قرار می دهد.

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. عجبببب
    خوب آیگپ هم رمز نگاری end to end است
    ولی همیشه مرغ همسایه غازه بگو غغغغغغغاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *