چگونه یک شرکت سئو سایت حرفه ای را پیدا کنیم؟

چگونه یک شرکت سئو سایت حرفه ای را پیدا کنیم؟
  • 1400/11/16
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

برای انتخاب یک شرکت سئو سایت حرفه ای برای مدیریت امور بهینه سازی سایت، معیارها و فاکتورهای متعددی به ذهن ما خطور می کند. انتخاب یک شرکت سئو‌ی مناسب مانند هر انتخاب دیگری می تواند چالش برانگیز باشد. این مسئله زمانی برای افرادی که آشنایی چندانی با مفهوم دانش سئو سایت آشنایی چندانی ندارند می تواند بزرگ هم باشد.

سئو سایت
در این آموزش می خواهیم بگوییم که در زمان انتخاب یک شرکت سئو یا متخصص سئو باید به چه نکاتی توجه داشته باشید و از چه اشتباهاتی دوری کنید. در ادامه آموزش خواهیم گفت که فرآیند مشاوره‌ی سئو به چه شکل انجام می شود. توجه داشته باشید انتخاب یک شرکت سئو با تجربه نکته بسیار مهمی است؛ زیرا اگر تجارت شما به سئو و بهینه سازی سایت وابسته باشد، انتخاب یک کارشناس یا شرکت سئو مناسب می تواند بر روی کسب و کارتان بیشترین تاثیر را بگذارد.

در ادامه ۳ اشتباه پر تکرار در انتخاب یک سئو کار حرفه ای را برای شما خواهیم گفت:

اشتباه اول:

استفاده از گوگل برای یافتن شرکت سئو سایت

دلیلی که پشت این انتخاب قرار دارد در نگاه اول کاملاً منطقی به نظر می رشد. مطمئناً بسیاری از افراد در زمان انتخاب شرکت سئو با خود تصور می کنند یک شرکت سئوی خوب باید برای کلمات کلیدی مانند شرکت سئو، مشاور سئو، آژانس سئو یا کارشناس سئو یا شرکت سئو + نام شهر در صدر نتایج جستجوی گوگل قرار داشته باشد.
بنابراین اگر به دنبال شرکت سئو در شهر شیراز باشیم، باید در گوگل عبارت شرکت سئو در شیراز یا سئو شیراز را جستجو کنیم. مطمئناً با جستجوی این کلمات کلیدی، نام چند شرکت را در نتایج جستجو مشاهده خواهید کرد.

اما متاسفانه، نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کنیم این است که بیشتر شرکت های سئوی خوب، یعنی آن دسته از شرکت هایی که به تمام قواعد سئو تسلط دارند و همیشه سعی می کنند کارشان را به بهترین نحو انجام دهند، برای چنین کلمات کلیدی رتبه بندی چندان خوبی ندارند. شاید برایتان سوال شود چرا؟

در پاسخ باید گفت این شرکت ها توانسته اند به خوبی پاسخگوی نیاز مشتریانشان باشند و همین مشتریان، آنها را به دوستان و آشنایان خود معرفی کرده اند. یک شرکت معتبر سئو تعداد بسیار زیادی مشتری دارد که بسیاری از آنها از خدماتی که دریافت می کنند، رضایت دارند. شرکت معتبر و یا کارشناس خبره سئو سایت به طور مستمر در حال درآمدزایی است و آن چنان مشغله دارد که نمی تواند وب سایت خود را برای کلمات کلیدی مورد نظر بهینه کند.

در نتیجه وب سایت شرکت های معتبر و فعال در حوزه سئو در نتایج جستجوی گوگل یافت نمی شود. بسیاری از شرکت های سئویی که برای کلمات کلیدی سئو و بهینه سازی سایت رتبه بالایی دارند، معمولاً شرکت هایی حرفه ای نیستند. در حقیقت از آنجایی که بیشتر این وب سایت ها مشتری زیادی ندارند، تمام تلاش خود را بر جذب مشتری از طریق نتایج جستجوی گوگل متمرکز می کنند.

البته نمی توان گفت تمام وب سایت هایی که در صفحه اول نتایج گوگل ظاهر می شوند، نامعتبر هستند. در بسیاری از مواقع شما می توانید یک شرکت سئو سایت معتبر را با جستجو در google پیدا کنید. تنها چیزی که باید به آن توجه کنید این است که بالا بودن رتبه یک سایت در نتایج جستجو معیار دقیقی برای یافتن بهترین شرکت سئو سایت نیست و بهتر است خدمات چند شرکت سئو را با یکدیگر مقایسه کنید.

اشتباه دوم:

اعتماد به لیست بهترین شرکت های سئو

افراد زیادی در زمان انتخاب شرکت سئو عباراتی مانند بهترین شرکت های سئو را در گوگل جستجو می کنند. باید بدانید که اعتماد کردن به چنین فهرست هایی نتایج خوبی برایتان در پی نخواهد داشت.
بسیاری از این فهرست ها معمولاً به صورت اسپم و توسط ربات تهیه می شوند. همچنین نه تنها شرکت های سئوی معتبر علاقه ای به رتبه گرفتن برای این کلمات کلیدی ندارند، بلکه داشتن رتبه بالا برای کلمه کلیدی بهترین شرکت سئو سایت نیز تاثیر چندانی بر کسب و کارشان نخواهد داشت.

 

اشتباه سوم:

راه میانبر در سئو سایت

اشتباه سومی که بسیاری از افراد در زمان انتخاب بهترین شرکت سئو سایت مرتکب می شوند، باور داشتن به وجود راه میانبر در سئو و بهینه سازی سایت است. بسیاری از شرکت های سئوی نامعتبر از این راهکار برای جذب مشتری استفاده می کنند. باید بدانید که در بحث سئو و بهینه سازی سایت، هیچ راه میانبر یا راهکاری مخفی وجود ندارد. هر راه میانبری به منزله دور زدن الگوریتم جستجوی گوگل است و منجر به جریمه شدن وب سایت تان خواهد شد.

یک شرکت سئو نامعتبر معمولاً  اینگونه استدلال می کند: گوگل به این شکل کار می کند: […] و ما با راهکارهایی آشنا هستیم که با استفاده از آنها می توانیم در مدت کوتاهی وب سایت شما را به صفحه اول نتایج گوگل بیاوریم. متاسفانه نمی توانیم این راهکارها را با شما در میان بگذاریم. این تکنیک ها منحصراً برای ماست و نمی توانیم با کسی آنها را به اشتراک بگذاریم، اما مطمئن باشید که این تکنیک ها به بهترین شکل ممکن نتیجه بخش هستند.

خوب است بدانید که این جملات به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند! اگر از همین شرکت ها درباره نقشه و چگونگی انجام سئو و بهینه سازی سایت سوال کنید در پاسخ به شما خواهند گفت: متاسفانه نمی توانیم اسرار شرکتمان را با مشتریان در میان بگذاریم.

اگر در زمان مشاوره با یک کارشناس سئو چنین پاسخی دریافت کردید، بدانید که با فردی صادق در ارتباط نیستید. سئو و بهینه سازی سایت، مفهومی بسیار گسترده و مشخص است و فهم آن چندان دشوار نیست.
مطمئناً بسیاری از فاکتورها و عوامل سئو ریشه ای نامعلوم در الگوریتم جستجوی گوگل دارند، اما با کمی آزمون و خطا می توان عملکردشان را اندازه گیری کرد. در هر صورت چنین پاسخی از یک شرکت سئو پذیرفتنی نیست. حال سوال اینجاست که چگونه می توان یک شرکت سئو معتبر را یافت؟

حال با دانستن اشتباهات رایج و معمول در انتخاب و یافتن شرکت و کارشناس سئو، در ادامه روند و مراحل صحیح انتخاب یک سئو کار حرفه ای را خواهیم گفت:

 

معرفی شرکت های سئو توسط آشنایان

معرفی توسط شرکت های مشابه غیر رقیب. برای مثال اگر در یک فضای B2B یا یک فضای تبلیغاتی مشغول به فعالیت هستید می توانید با برقراری ارتباط با شرکت های تجاری همکار و غیر رقیب از آنها در این زمینه کمک بگیرید. البته در حال حاضر باید چنین رابطه صمیمانه ای را با دیگر وب سایت ها داشته باشید. صحبت کردن درباره روند سئو و متخصص سئوی با این سایت ها به شما کمک می کند تا شرکت سئو مناسب را پیدا کنید.

افراد مشغول به فعالیت در زمینه سئو

احتمالا با اشخاصی که در وبلاگ های مختلف درباره روش های مختلف بهینه سازی سایت مطالبی منتشر می کنند، آشنایی دارید. شما می توانید با این کارشناسان سئو در ارتباط باشید و از آنها درباره وضعیت سئوی سایت خود مشاوره بگیرید.

سئو چیست

از یک شرکت سئو چه سوالاتی بپرسیم؟

سعی کنید از شرکت سئو‌یی که با آن در ارتباط هستید درباره روند بهینه سازی و سیستم گزارش دهی شان سوال کنید. روند سئوی سایت من چه مدت طول می کشد؟ از چه ابزارهایی برای سئو استفاده می کنند؟ چرا از این روش ها و ابزارها استفاده می کنند؟ آیا این روش ها با اهداف تجاری من سازگار هستند؟ آیا آمارها و گزارشات مرتبط جمع آوری می شوند؟ از این آمارها و گزارشات به چه شکل استفاده می شود؟

سوال دیگری که باید از یک شرکت سئو بپرسید این است که اگر برنامه ریزی ها و روش های پیشنهادی شان اثربخش نبود، چه راهکاری را اتخاذ می کنند؟ سعی کنید درباره مشکلاتی این چنینی که در گذشته داشته اند و نحوه بر طرف کردنشان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

سوال بپرسید! حتی اگر اطلاعات چندانی درباره سئو و بهینه سازی سایت نمی دانید باز هم دست از پرسش بر ندارید. اگر با سئو سایت آشنایی ندارید می توانید مقاله سئو چیست را بخوانید  و سپس از سئو کارها سوال کنید. حتی اگر چندان با اصول سئو آشنا نباشید، پاسخ کارشناس سئوی با تجربه بسیار واضح تر از دیگر کاندیداها خواهد بود.

 

خدمات بک لینک حرفه ای برای سئو سایت

بک لینک چیست ؟ بک لینک، لینکی است که از سایت دیگر به سایت شما داده می شود. به فرآیند دریافت یک لینک از دیگر سایت های اینترنتی به سایت شما بک لینک سازی می گویند.
یکی از روش های موثر در رسیدن به صفحه اول گوگل، دریافت بک لینک معتبر است. دریافت بک لینک های با کیفیت از سایت های معتبر، کمک قابل توجهی به شما در مسیر سئو سایت می کند.
شما با خرید بک لینک می توانید اعتبار سایت خود را برای ربات های گوگل افزایش دهید و با این کار سرعت رسیدن به صفحه اول گوگل را سریع تر کنید. اما قبل از خرید بک لینک حتما با اصول خرید بک لینک آشنا شوید و با یک مشاور حرفه ای سئو سایت مشورت کنید.

خرید بک لینک

ما تخصص و دانش لازم برای افزایش رتبه سایت شما در گوگل را داریم. برای ارتباط با ما می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:
تلفن: ۶۶۹۳۱۶۹۹ _ ۰۲۱
واتس آپ: ۰۹۱۹۶۰۷۰۹۶۶
وب سایت: ictpishro.com

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *