تا کنون مقالات زیادی را راجع به آموزش های مختلف در فوتوشاپ برایتان منتشر کرده ایم و حالا زمان آن رسیده تا آموزش هایی را که از طرف شما برای ما رسیده را برایتان بگذاریم . شاید فرصتی شد تا بخشی  جدید ایجاد کنیم به نام “مقالات آموزشی  شما”  که در آن تمام مقالات آموزشی که از طرف شما ارسال می شود را در اختیار همه  بگذاریم.توجه شما را به مقاله ای که یکی از دوستان برای ما ارسال کرده است جلب می کنم.

 

مقاله ای که پیش روی شماست آموزشی جمع و جور از آخرین طراحی های روز است . امیدوارم این آموزش به درد شما بخورد و شما را در طراحی هایی که پیش رو دارید موفق کند

قدم اول :

یک پوشه ی جدید با ابعاد 1200 x 800 پیکسل یا رزولوشن 72dpi ایجاد کنید . می توانید با وارد کردن تمام طرحهای برداری و وکتوری خود به درون فوتوشاپ کار را آغاز کنید . در این مرحله ما وکتورهای خود را به 3 بخش  اشیای اسمارت تقسیم می کنیم و آنها را به فوتوشاپ وارد می کنیم.

 

قدم دوم :

تمام وکتورها را پنهان کنید و یک جعبه ی متن جدید درست کنید . در این حالت من تصمیم گرفتم نام شرکت خودمان را بنویسم “Creative Volition Inc.” شما می توانید هر اسمی را که دوست داشتید در آن بنویسید. فونتی را هم که من انتخاب کردم “ITC Avant Garde Gothic”. بود. بهتر است که نوشته ی خود را با حروف بزرگ بنویسید این ظاهری بهتر به کار شما می بخشد. به خصوص اگر از این فونت استفاده می کنید. به کپی /پیست کردن در طول جعبه ی متن ادامه دهید .

قدم سوم :

سعی کنید تنظیمات متن این گونه باشد : 16pt font, Regular, 16pt height spacing, رنگ  #404040

قدم چهارم :

همینطور به کپی/پیست کردن متن خود ادامه دهید تا کل کار پر شود . با استفاده از ابزار جعبه ی متن آن را بکشید تا بزگتر از بوم ما شود .

قدم پنجم :

وقتی که جعبه ی متن با کپی ها پر و کامل شد آن را در خالاف جهت عقربه های ساعت به اندازه ی 45 درجه بچرخانید .

قدم ششم :

یکی از اشیای اسمارت را آشکارا کنید . از Command/Apple جعبه ی قبلی را بر روی پنل لایه ها پیش نمایی کنید تا در کنار شی مورد نظر marching ants ایجاد کنید .

 

قدم هفتم :

هنگامی که marching ants ظاهر شد اشیای اسمارت خود را پنهان کنید تا بتوانید ناحیه ی انتخابی را ببینید.

قدم هشتم :

لایه ی تایپ شده را Rasterize کنید و بوسیله ی marching ants که بر روی لایه ی Rasterize شده ی شما فعال شده است Edit > Cut  را انجام دهید

قدم نهم :

سپس  بر روی Edit > Paste  کلیک کنید و لایه جدید خود را هم ردیف کنید تا تمام کلمه ها به یکدیگر متصل شود. جعبه ی Layer Style را باز کنید و رنگ “Color Overlay” را به سفید تغییر دهید.

 

قدم 10 :

همین فرایند را با لایه های دیگر اشیای اسمارت خود ادامه دهید ولی اطمینان حاصل کنید که همیشه از لایه ی rasterized شده برش را انجام می دهید.

قدم 11 :

در آخر یک لایه ی جدید درست کنید و آن را با هر رنگی که دوست داشتید پر کنید . این لایه را در بالای دیگر لایه ها بگذارید . fill down را به 0% برسانید.جعبه ی Layer Styles را باز کنید و درخشش داخلی (inner glow) را به صورت تنظیمات زیر درآورید و تایید کنید.

 

نتیجه گیری :

تمام شد ! حالا باید پیش روی شما یک طرح عالی باشد !

لطفا برای ما نظرات خود را یادداشت کنید و ما را هم از نظراتتان مطلع سازید. متشکرم.

 

منبع :abduzeedo