همیشه از باز کردن دو تب برای جیمیل و هاتمیل کلافه میشدم . وقتی که تعداد تب های باز مرورگر زیاد میشد ، پیدا کردن این دو تب مشکل و مشکل تر میشد . اولین راهی که به نظرم رسید ، برنامه های مدیریت ایمیل بودند که اگر یادتان باشد ، در یکی از مطالبم در گویا آی تی به آن اشاره کردم . ایمیل اصلی من در سرویس جیمیل بود و ایمیل دیگری هم در سرویس های هاتمیل داشتم . میخواستم کاری کنم که ایمیل های دریافت شده در هاتمیل هم به آدرس جیمیل من ارسال شوند تا بتوانم به صورت یکپارچه به مدیریت ایمیل ها بپردازم .

پس تصمیم گرفتم که این مطلب را بنویسم تا در صورت تمایل شما خوانندگان عزیز گویا آی تی هم بتوانید از آن به منظور مدیریت یکپارچه ایمیل های خود ، استفاده کنید . در این مطلب قصد داریم تا مدیریت یکپارچه ایمیل ها را در دو سرویس جیمیل و هاتمیل توضیح دهیم . پس با گویا آی تی همراه باشید …………

نکته : متاسفانه این امکان در یاهومیل به صورت رایگان وجود ندارد و باید با پرداخت هزینه ای به سرویس ” یاهومیل پلاس ” آپگرید کرده و سپس توانایی استفاده از این قابلیت را خواهید داشت ( در زمان نوشته شدن این مطلب ) .

 

ارسال ایمیل های دریافت شده به سرویس های دیگر :

در این روش ایمیل های دریافت شده به صورت اتوماتیک به آدرس ایمیل مورد نظر شما ارسال میشوند و در واقع میتوان گفت که عمل Forwarding ایمیل انجام میگیرد . در ادامه به روش انجام این کار در دو سرویس یاد شده اشاره خواهیم کرد .

 

جیمیل :

در اینجا میخواهیم ایمیل های ارسال شده برای جیمیل را به هاتمیل بفرستیم .

ابتدا از نوار مشکی رنگی که در بالای صفحه ی جیمیل قرار دارد ، روی آیکون چرخ دنده کلیک کرده و گزینه Mail Settings را انتخاب کنید .

هنگامی که وارد قسمت تنطیمات جیمیل شدید ، روی قسمت Forwarding and POP/IMAP کلیک کنید .

همان طور که در تصویر بالا مشاهده میکنید ، در اولین قسمت از بخش Forwarding and POP/IMAP ، قسمتی با نام Forwarding وجود دارد . دکمه ای هم با نام Add a forwarding address دیده میشود . به منظور اضافه کردن یک آدرس ایمیل جدید باید روی این دکمه کلیک کنید . پنجره ای باز خواهد شد و باید آدرس ایمیل مورد نظر خود را وارد کنید تا از این به بعد ، ایمیل های ارسال شده به آدرس جیمیل شما ، به ایمیل مورد نظر شما هم ارسال شوند .

روی دکمه Next کلیک کنید . پیغامی نمایش داده خواهد شد و اشاره میکند که یک ایمیل تاییدیه به آدرس هاتمیل شما ارسال شده است . همان لحظه ، یک ایمیل به آدرسی که تعیین کرده اید ، ارسال میشود . آن را باز کنید . یک لینک تقریبا بلند در وسط متن ایمیل دیده خواهد شد . روی آن کلیک کنید تا این عملیات توسط شما تایید شود .

حالا باید دوباره به قسمت Forwarding POP/IMAP در بخش تنظیمات جیمیل بروید . به صورت پیشفرض در قسمت Forwarding ، ارسال ایمیل ها به آدرسی ایمیل که شما تعیین کرده اید ، غیر فعال است . به منظور فعال کردن فورواردینگ ایمیل ها باید روی گزینه Forward a copy of incoming mail to  را فعال کنید .

در پایان از قسمت پایین پنجره تنظیمات جیمیل روی دکمه Save Changes کلیک کنید .

 

هاتمیل :

ابتدا از قسمت بالا و سمت چپ اکانت خود ، روی نام خود کلیک کرده و گزینه Options را انتخاب کنید .

اکنون از قسمت سمت چپ روی گزینه Mail کلیک کنید .

حالا از قسمت Managing your account روی لینک Email Forwarding کلیک کنید .

در قسمت Email Forwarding ابتدا گزینه Forward your mail to another email account را فعال کنید . سپس در تکست باکس زیر این گزینه ، ایمیل مورد نظر خود را وارد کنید . یک گزینه هم پایین این تکست باکس وجود دارد که با فعال کردن آن ، یک کپی از ایمیل های فوروارد شده به آدرس ایمیل مقصد ، در اینباکس تان باقی خواهد ماند . پس از کلیک بروی دکمه Save ، عملیات فورواردینگ ایمیل های شما آغاز میشود .

در اینجا باید دو تذکر مهم به شما بدهیم . اول اینکه مراقب باشید تا آدرس ایمیل مقصد را درست تایپ کنید . چون هاتمیل نیازمند هیچگونه تاییدیه به منظور آغاز عملیات فورواردینگ ایمیل ها نمی باشد و بدون هیچ مقدمه ای شروع به انجام این کار خواهد کرد .

تذکر دوم هم اینست که اگر 270 روز به اکانت هاتمیل خود سر نزنید ، اکانت ایمیل شما به عنوان غیر فعال شناسایی شده و پاکسازی خواهد شد . بنابراین هر از گاهی به اکانت هاتمیل خود سر بزنید .