شايد ما و يا هم سن و سال‌هاي ما تلفن‌هاي همراهي كه مانند خشت آجر يا خود آجر بودند را نديده باشيم، اما در موزه‌ها و يك جستجو در اينترنت شاهد اين تلفن‌هاي باشيم.

در طول مدت 38 سال سن تلفن‌ همراه هميشه تلفن‌هاي همراه با نام تلفن همراه نبوده‌اند و بيشتر اوقات در بسترهاي زماني مختلف داراي نام‌هاي متفاوتي بوده‌اند كه از جمله آنها (codgers) مي‌باشد كه گوشي‌هاي ماشين بوده‌اند .

اما تلفن‌هاي همراه در اين سالها پيشرفت چشم‌گيري داشته‌اند يعني از سال 2007 به بعد پيشرفت بسيار زيادي داشته‌اند و بصورت عجيبي هوشمند شده‌اند و يكي از اين تلفن‌هاي همراهي كه باعث انقلاب در گوشي‌هاي همراه شد آيفون مي‌باشد كه به دست خالقي بزرگ (استيو جابز) معرفي و روانه بازار  شد و انقلابي در تلفن‌هاي همراه هوشمند ايجاد نمود .

اين اينفوگرافيك توسط Wilson Electronics طراحي شده است كه شما را به گردش زماني 38 سال قبل يعني زماني كه آقاي دكتر مارتين كوپر كه اولين تماس خود را با موبايل انجام داد و تا حال كه آي‌فون 4 اس اپل است را به شما معرفي مي‌كند.

لطفا نظرات خود را در مورد اين اينفوگرافيك با ما به اشتراك بگذاريد و يا حداقل قديمي‌ترين تلفن همراه خود را معرفي كنيد و تغييرات را چگونه حس كرده‌ايد تعريف كنيد.