محکومیت اجباری Splinter cell: Conviction

  • 1389/2/21
  • ميثاق جراحي
  • 1

مطلب ویژه

نقد بازی Splinter cell Conviction

هنوز فریاد های دخترش در هنگام مرگ در گوش او زمزمه می کنند و تنها چیزی که او را ارام می کند انتقام خواهد بود. این بار سام مامور سابق سازمان جاسوسی سیا در ظاهری فوق العاده خشن و با کوله پشتی از انتقام به دنبال قاتل دختر خود دست به ماجراجوی های خطر ناک می زند.

داستان بازی بر گرفته از حوادثی است که سام در قسمت قبلی این سری بازی ها یعنی مامور دو جانبه پشت سر گذاشته و این بار و در این قسمت دوستان و دشمنان سام مشخص خواهند شد .از داستان بازی چیزی گفته نخواهد شد زیرا که تمام راز های بازی در داستان ان نهفته است و تا خودتان بازی نکنید پی به ان نخواهید برد.

باید اعتراف کنم که این قسمت بهترین و پر هیجان ترین قسمت از سری بازی های Splinter cell محسوب می شود .سازندگان ریسک را به جان خریدند و دست به تحول عظیمی در گیم پلی بازی زدند و نتیجه ی کار چیزی بهتر از یک بازی خوب شد.

بازی نسبتا طولانی است و از طرفی اصلا خسته کننده نیست .پس از به پایان رساندن بازی ماموریت هایی در غالب Deniable Ops  برای علاقه مندان طراحی شده که با داستان اصلی بازی هم بی ربط نیست.

گرافیک بسیار عالیست و از نیمی از قذرت موتور گرافیکی Unreal Engine 3 در این بازی استفاده شده است. نور پردازی ها .جلو های تصویری انفجار ها و تخریب محیط از انعطافات فوق العاده ی این موتور گرافیکی به حساب می ایند.

سیستم بازی به کل تغییر کرده و این بار دیگر خبری از ارام بودن و پیروی از سکوت مطلق نیست. انتخاب با خود شماست یا می توانید هرج و مرج ایحاد کنید یا اینکه بدون جلب توجه نگهبانان مرحله را به راحتی پشت سر بگذارید.سازندگان برای بخش های پر زد و خورد بازی بسیار زحمت کشیده اند و نتیجه ی کار هم ان طوری شد که انتظار می رفت.

بخش های اکشن مرا به یاد بازی هایی چون Kane n Lynch  می اندازد سیستم پناه گیری و حرکت سریع از سنگری به سنگر دیگر جزو نو اوری های بازی محسوب می شوند

ار دیکر عواملی که به هیجان بازی می افزاید استفاده از سلاح های مدرن و به روز است که در کنار کلت کمری شما بسیار مفید خواهد بود. البته برای استفاده از سلاح ها باید ان ها را فعال کنید که این امر با پیدا کردن انها در طول بازی تحقق می یابد.

سیستم اپدیت کردن سلاح ها و نارنجک ها هم جزو نو اوری های بازی هستند که برای کارایی بهتر این جنگ افزار ها واقعا به دردتان می خورند.

در بازی قدرت انتخاب دارید یعنی برای رسیدن به نقطه ی مورد نظر چند راه جلو پای شما قرار دارد یا می توانید از مکان های تاریک و مخفی عبور کنید یا مستقیم به قلب دشمن بروید .سیستم سلامتی بازی مانند سیستم بازی های اخیر است یعنی سام بعد از هر ضربه ای که به او وارد شد باید برای مدتی از تیر رس دشمن مخفی شود تا به حالت عادی خود بازگردد.

بازی کمی دشوار است و سام به راحتی با چند ضربه از پای در می اید.ولی اگر بازی را زیاد بازی کنید این امر به مراتب برایتان عادی می شود.

پیش نمایش های اولیه این بازی با چیزی که در حال حاضر عرضه شده کاملا متفاوت است در ان پیش نمایش ها سام شکل و ظاهری متفاوت داشت و بعضی از حرکات سام در ان پیش نمایش با چیزی که در حال حاضر می بینیم متفاوت است.

و حالا نوبت به ایراد های بازی می رسد که شامل باگ ها و مشکلات بسیار ساده هستند که در طول بازی مشکل ساز نخواهند بود.

به گفته ی سایت مرجع و بزرگ بازی های رایا نه ای Game Spot نسخه های کنسولی این بازی با نسخه ی کامپیوتر ان کاملا متفاوت است و تفاوت در روند بازی نیست بلکه در وجود ایراد های اساسی است که در نسخه ی کامپیوتر بازی دیده می شود  نسخه های کنسولی این بازی از هر جهت کامل هستند و از حیض کنترل .صدا و حتی گرافیک یک سر و گردن از نسخه ی پر از ایراد کامپیوتر ان بهترند. کنترل هم با توجه به مطالب پیشین با کنترل و انالوگ ها خیلی ساده و روانند و بر عکس بازی با صفحه کلید و اشاره گر بسیار دشوار و ازار دهنده خواهند بود..

منتقدان بزرگ امتیاز 8 از 10 را به نسخه های کنسولی این بازی و امتیاز 6 از 10 را به نسخه ی کامپیوتر ان داده اند که جزو امتیاز های ضعیف محسوب می شود.

مشخصات بازی :

توسعه دهند گان :UBI SOFT CANADA

سازنده :UBI SOFT

سبک بازی :Stealth-Action

امتیاز :8/10

درجه سنی :+M Mature

سیستم مورد نیاز :

Supported OS: Windows XP, Windows Vista, Windows 7
* Processor: 1.8 GHz Intel Core2 Duo or 2.4 GHz AMD Athlon X2 64
* RAM: 1.5 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista, Windows 7
* Video Card: 256 MB DirectX 9.0c–compliant video card (512 MB recommended) (see supported list*)
* DirectX Version: DirectX 9.0c
* Hard Drive Space: 10 GB

پایان

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *