آموزش چک کردن سازگاری نرم افزار یا سخت افزار شما با ویندوز 7

  • 1389/6/13
  • مهدی صمصامی
  • 2

آیا شما سوالاتی درباره سازگاری یک نرم افزار خاص یا بخشی از سخت افزارتان با ویندوز 7 دارید؟ شما می توانید آن ها را یکی یکی روی ویندوز 7 امتحان کنید و به جواب دست پیدا کنید. مطمئنا این یک راه مناسب نیست. راه حل دیگر این است که به صفحه Microsoft Windows 7 Compatibility (سازگاری ویندوز 7) در سایت مایکروسافت بروید و یک جستجو ساده انجام دهید. به احتمال زیاد این راه را انتخاب خواهید کرد.

توجه : ممکن است بعضی از نرم افزارها یا سخت افزارها در هنوز در صفحه مربوط به سازگاری ویندوز 7 لیست نشده باشند.

صفحه اصلی سازگاری ویندوز 7

اگر شما می خواهید که جستجوی خود را به طور مستقیم در صفحه اصلی انجام دهید، می توانید از امکانات جستجوی در بالای صفحه استفاده کنید. همچنین شما نیاز دارید که گزینه نرم افزار (Software) یا سخت افزار (Hardware) را از منوی کشویی در بالا برای مشخص کردن متد جستجو، انتخاب کنید. توجه داشته باشید که یک گزینه برای جستجوی پیشرفته (Advaned search) نیز برای شما وجود دارد که در صورت نیاز می توانید از آن استفاده کنید.

کسانی که کنجکاو هستند که جستجوی پیشرفته یا Advanced Search چیست، می توانند به تصویر زیر نگاه کنند.

دوباره به صفحه اصلی برگردید. شما همچنین می توانید دسته هایی که برای سخت افزار یا نرم افزار در دسترس هستند را انتخاب کنید. ابتدا از بخش نرم افزار شروع می کنیم. توجه داشته باشید که هر دسته دارای یک منوی کشویی برای کمک کردن به شما برای بهبود جستجویتان است.

این یک نمونه از چیزی است که خواهید دید. این صفحه اول زیر زیر دسته Kids & Educational از دسته Refrence است.

تصویر زیر هم یک نمونه از جستجوی مستقیم برای یک نرم افزار خاص (Paint.NET). شما برای گرفتن پاسخ خود که آیا این نرم افزار با ویندوز 7 سازگار است یا نه می توانید بر روی گزینه View details در سمت راست گزینه کلیک کنید.

با کلیک بر روی گزینه جزئیات مربوط به Paint.NET صفحه ای باز می شود که به شما نشان می دهد کدام نسخه های این نرم افزار با ویندوز 7 سازگار هستند.

همانطور که برای نرم افزارها در دسته ها مختلف جستجو کردید، برای بهبود جستجو خود در سخت افزار ها هم می توانید این کار را انجام دهید.

تصویر زیر اول صفحه از نتایج مربوط به زیر دسته LCD از دسته Displays است.

برای مثال ما برای جستجوی سخت افزار، مانیتور HP w17e 17″ Widescreen را انتخاب کرده ایم. تصویر زیر را با دقت نگاه کنید.

راه های سریعتر در Internet Explorer

اگر شما از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنید، 2 افزونه وجود دارد که می توانید نصب کنید (متاسفانه این افزونه ها برای مرورگرهای Firefox و Chrome موجود نیست). اولین افزونه یک شتاب دهنده (Accelerator) که به شما کمک می کند جستجوی خود را با استفاده گزینه های مشخص شده در منوی زمینه (Context Menu) بهبود ببخشید. دومین افزونه یک موتور جستجوی جدید در بخش جعبه جستجوی شما و همچنین یک گزینه دیگر مربوط به جستجو در منوی زمینه ایجاد می کند. شما می توانید یک یا هر دوی آن ها را بسته به نیاز خود انتخاب کنید. برای مثال ما برنامه Winamp را برای جستجو انتخاب کرده ایم.

یک چیز را به خاطر داشته باشید که هنگامی که از گزینه Search with Windows 7 Compatibility Center برای جستجو استفاده می کنید، افزونه به طور پیشفرض مورد جستجوی شما را در سخت افزارها جستجو می کند؛ بنابراین شما ممکن است نیاز داشته داشته باشید که وقتی صفحه مربوطه باز می شود، به طور دستی گزینه Software یا نرم افزار را انتخاب کنید. همچنین اگر از گزینه Check Compatibility with Windows 7 برای جستجو استفاده کنید، به طور پیشفرض گزینه نرم افزار در صفحه مربوط باز خواهد شد.

فکر کنم به طور کامل به جواب سوالمان رسیده باشیم. شما می توانید با استفاده این افزونه ها (که متاسفانه برای Firefox و Chrome موجود نیستند) جواب سوالاتتان را درباره سازگاری با ویندوز 7 پیدا کنید.

بازدید از صفحه اصلی Windows 7 Compatibility

نصب افزونه Windows 7 Compatibility Center Accelerator

نصب افزونه Windows 7 Compatibility Center Search Engine


منبع : www.HowToGeek.com با ویرایش از گویا آی تی

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. سلام من ناگهانی برخوردم به این وبلاگت اگه درست گفته باشم خوبه
    اگه بتونی اطلاعاتش رو بیشتر کنی تا ما هم بهره بیشتری ببریم باتشکر
    در اخر هم بگم من علاقه زیادی به کار با کامبیوتر دارم البته از شما دوست عزیز مساعدت میطلبم جوابم رو اگه به ایمیلم بدی.باتشکر

  2. سلام.لطفا برای دانلود کردن برنامه ها راه های اسان تری بگذارید تا کسانی که حرفه ای نیستند بتوانند به راحتی دانلود کننند… با تشکر…

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *