گزارش زنده از وقایع TGS 2010 مایکروسافت

  • 1389/6/27
  • ITTeach
  • 3

تذكر: آغاز مطلب از انتهاي آن مي‌باشد

10:34 بعدازظهر: و در اینجا کار ما تمام است. ما به خاطر توجه شما سپاسگزاریم. خدانگهدار

10:34 بعدازظهر: “بابت لطف و توجه شما ممنون”

10:34 بعدازظهر: “خلاقان ژاپنی، بازیهای خلاقانه، و همچنین داستانهای مهیج در دنیا شهرت دارند. کنسول ایکس باکس 360 بیش از هر زمان دیگری از این خلاقان پشتیبانی می کند، و تجربه منحصربفرد خلاق ژاپنی به تمام بازی دوستان سراسر دنیا یک حس کاملاً جدید می دهد.

10:32 بعدازظهر: تاکاشی سنسوئی بازگشته و به ما می گوید که طبیعتاً یک عصر نوین با کینکت در حال آغاز شدن است.

10:32 بعدازظهر: کی جی! ما همچنین به دنبال یک بازی دیگر از ایکس باکس 200 دلاری مان بودیم. می خواهی با آن چکار کنی؟

10:30 بعدازظهر: کای جی درباره یک دسته بازی غول پیکر در بازی های اوریجینال حرف می زند و می گوید که به دنبال این است که یاد بگیرد چگونه دقیقاً این دسته  جدید از طریق کینکت کنترل می شود.

10:29 بعدازظهر: بله، و این وب سایت هم بدون کامپیوترها به شدت دچار تغییر خواهد شد.

10:29 بعدازظهر: او می گوید که ظاهر و دید سال 2082  به نظر ما خیلی قدیمی است، و این به خاطر از بین رفتن کامپیوترهاست. “محیط دنیا دچار تغییرات زیادی خواهد شد”

10:28 بعدازظهر: کی جی اینافون از سایت capcom درباره بازی صحبت می کند – و موبال او زنگ می زند. “اصلاً قشنگ نیست، نه؟” خیر، اما کت نظامی شما خیلی ضایع است کی جی.

10:28 بعدازضهر یک لحظه ما هیجان زده شدیم و توانستیم دسته بازی های غول پیکرمان را از بازی های اوریجینال Steel Battalion آماده کنیم، اما فهمیدیم که یک کینکت است و بنابراین اصلاً احترامی برای دسته بازیهای فیزیکی قائل نیست.

10:27 بعدازظهر: آهای پسر این یک بازی جدید Steel Batallion است به نام Heavy Armor (تسلیحات سنگین).

10:27 بعدازظهر: البته این یک اسم جدید برای نمایش است که ما هنوز عنوان آن را نداریم. تانکهای در حال حرکت به راه خود به سمت ساحل ادامه می دهند، البته ساحل نورماندی.

10:26 بعدازظهر: بسیار خوب، یک تبلیغ دیگر. این یکی ما را به محله مانهاتان در سال 2082  می برد، که خیلی شبیه مانهاتان فعلی است و تنها فرقش این است که جنگ و نزاع بیشتری دارد.

10:26 بعدازظهر: سنسوئی خودش هم نمی داند که این عنوان چگونه از کینکت استفاده می کند تا شما را به ژانر وحشت ببرد، و به همین دلیل شدیداً مترصد این است که بیشتر یاد بگیرد. ما امیدواریم که او بالاخره دست ما را هم بگیرد.

10:25 بعدازظهر: این تبلیغ شما را دعوت می کند تا “بیدار شوید و خود را در موج جدیدی از وحشت احساس کنید”… که واقعاً تفاوت زیادی نسبت به موجهای وحشت قبلی که ما بازی کرده ایم، ندارد. اما، شما می توانید در یک تبلیغ 30 ثانیه ای کلی چیز یاد بگیرید. احتمالاً در سال 2011 شاهد آن خواهیم بود.

10:24 بعدازظهر: وقت کمی وحشت است، بازی “Rise of Nightmares” (بازگشت کابوس ها) از شرکت سگا. یک تبلیغ دیگر!

10:23 بعدازظهر: او می گوید که آنها دارند سخت تلاش می کنند تا این بازی را برسانند اما تاریخ مشخصی برایش اعلام نکرده اند، فقط گفته اند که هروقت آماده شد اعلام می کنند.

10:23 بعدازظهر: او قول داده که این یک عنوان ” خیلی چالش برانگیز” خواهد بود، و ما امیدواریم که این فقط به خاطر مشکلات منحصر به فرد بازی با حرکات سریع نباشد.

10:22 بعدازظهر: “یک بازی شلیک و اسلحه ای، اما هدفش پاکسازی دنیا و ساختن یک جهان شادتر است. برای اینکه دنیا را با موسیقی پر از امید کند”

10:22 بعدازظهر: یک بازی دیگر “ماتریکس” است که ظاهرش بیشتر شبیه به Rez است و در کل تاریک است.

10:21 بعدازظهر: او در حال نشان دادن برخی مرحله هاست، مثلاً در یکی از مرحله ها که “زیبایی” نام دارد، باد، آسمان، نور، و افکار شاد دیده می شود.

10:21 بعدازظهر: “من مدتهاست به دنبال تلفیقی از بازی، سرگرمی، و موسیقی هستم”

10:21 بعدازظهر: تتسویا میزو گوچی از شرکت بازی های ویدئویی Q، تولید کننده این عنوان، آماده است تا درباره بازی صحبت کند.

10:20 بعدازظهر: اما حتماً اینقدر جذاب خواهد بود که ارزشش را داشته باشد به خاطرش ایستاد.

10:20 بعدازظهر: بازی از لحاظ سبک خیلی شبیه به Rez است و آنقدر کنترل حرکتهای لرزشی دارد که به جای آنکه در مقابل دستگاه کینکت بایستید، باید روی کاناپه بنشینید و بلرزید.

10:19 بعدازظهر: اکنون یک تبلیغ دیگر، Child of Eden (فرزند بهشت) با یک تصویر ویدئویی جدید.

10:18 بعدازظهر: این بازی به عنوان یک عنوان بازی کینکت در ژاپن تایید شده است. حالا ما می دانیم که بازی دوستان سراسر دنیا خواهند توانست آن را در سال 2011 و با ارائه شرکت باندای نامکو بخرند.

10:18 بعدازظهر: وقت آن رسیده که رونمایی های بیشتری انجام شود. مثلاً تایید “تمرین های بدنی و ذهنی دکتر کاواشیما” از سری بازی های مشهور “تمرین ذهنی”.

10:17 بعدازظهر: طبیعی است که موسیقی در گوش تاکاشی سنسوئی است، چراکه او دوباره به کسب و کار مایکروسافت در ژاپن رونق داده و قطعاً به دنبال موفقیت بیشتر ایکس باکس 360 در اینجاست.

10:16 بعدازظهر: فیل باز گشته است، و درباره تعهدش به “خلق بازی هایی که دنیا می خواهد” صحبت می کند.

10:16 بعدازظهر: بنابراین باید به احتمال فراوان به دنبال یک بازی دیگر از شرکت تولیدی گراس هاپر باشیم.

10:16 بعدازظهر: ما در یک جشن و کارناوال هستیم که پر است از افرادی با ماسکهای احمقانه حیوانات. آنها با شخصیت اول مواجه می شوند که یک کلاه بیس بال به سر دارد و با استفاده از یک توپ بیس بال آتشین، سرشان را منفجر می کند.

10:15 بعدازظهر: دویدن، حرکتهای سریع، و زخم هایی که منجر به دستگیر شدن می شوند.

10:14 بعدازظهر: وقت یک تبلیغ دیگر رسیده است! کرونومترهای خود را تنظیم کنید …

10:14 بعدازظهر: متاسفانه او نمی تواند جزئیاتی از بازی ارائه کند؛ اما همینقدر بدانید که “نخواهید توانست از اسلحه یا شمشیر استفاده کنید”، یعنی یک خرق عادت محسوس.

10:13 بعدازظهر: به نظر شما به عنوان هدیه ازدواج باید چه چیزی به آنها بدهیم؟ آه، درست است، یک کیت کینکت.

10:13 بعدازظهر: SUDA 51 در حال اعلام پیوند خود با مایکروسافت است. ما همین جا این پیوند ناخوشایند را تبریک می گوییم.

10:12 بعدازظهر: اینها مغز متفکرهای کیلر 7 هستند، دیگر خبری از قهرمان نیست، و تعداد زیادی عنوان جالب و اسرار آمیز.

10:12 بعدازظهر: حالا نوبت شرکت تولیدی گراس هاپر و مدیرعامل SUDA 51 است که نامش آنقدر جالب است که باید با حروف بزرگ تایپ شود.

10:11 بعدازظهر: متاسفانه هرگز آتش نکرد.

10:11 بعدازظهر: یک تبلیغ 30 ثانیه ای از پیش ارائه شده دیگر که درست همان موقعی که دارد جالب می شود، تمام می شود. اژدهای قرمز بزرگ چیزی نمانده بود که یک پرتو لیزر از دهانش پرتاب کند، آن هم به روش اژدهای پانزر.

10:11 بعدازظهر: بسیار خوب، این اژدها ها واقعاً خیلی باحال اند.

10:09 بعدازظهر: اسم بازی “پروژه اژدها” است، و به نظر می رسد شامل انواع جانوران است، از شتر بالدار آلپاکا گرفته تا اژدها.

10:09 بعدازظهر: تمام بی دقتی ها در ترجمه به کنار، اما به نظر ما فکر کردن به استفاده اط بدن نیز می تواند هیجان انگیز باشد.

10:08 بعدازظهر: “ما می خواستیم برای کینکت بازی درست کنیم، و اکنون با مایکروسافت دوباره داریم همکاری می کنیم… ما می توانیم از بدن مان استفاده کنیم، پس فکر کردن به چیزهای تازه از همه هیجان انگیز تر است.”

10:08 بعدازظهر: پروژه بعدی روی صحنه، پروژه اژدهاست از شرکت گراوندینگ، یعنی همان شرکت یوکیو فوتاسوگی، سازنده فانتوم داست (غبار شبح).

10:06 بعدازظهر: بازی Haunt یا تبهکار نام دارد، و به جز یک تبلیغ 30 ثانیه ای که یک روح با دندانهای زشت را نشان می دهد، چیز دیگری از آن نمی دانیم. این بازی حتماً ذاتاً موسیقایی نیست.

10:06 بعدازظهر: زمان تبلیغ است. بازی ترسناک به نظر می آید … البته به شکلی که خوشایند است. روح ها در این بازی دندانهای بزرگ و زشتی دارند.

10:05 بعدازظهر: یک بازی پراپا سیکوئل نیست؟؟ یا شاید هم بازی چاپ چاپ باشد؟؟

10:05 بعدازظهر: ماسایا ماتسورا درباره وضعیت فعلی بازی کینکت صحبت می کند، که یک بازی “ترسناک” است.

10:04 بعدازظهر: هی پسر، یک عنوان جدید از نانا اون شا، خالق بازی هایی مثل پاراپا، رپر، و اصولاً تمام بازیهایی با ژانر موسیقی.

10:02 بعدازظهر: بسیار خوب، باز هم نوبت کینکت است که همراه با استودیوی بازی مایکروسافت اینجا در ژاپن، به دنبال ایده پردازانی هستند که آثار جدیدی داشته باشند تا به دوربین جدید مایکروسافت ارائه کنند.

10:02 بعدازظهر: فیل می گوید که شما اگر می خواهید بازی کنید، دیگر لازم نیست بابت سگا سترن کلی پول پرداخت کنید. درباره ما صحبت می کنید؟؟ ممنون اما ما یکی از آنها را در خانه داریم.

10:01 بعدازظهر: بازی رادیانت سیلورگان (اسلحه نقره ای درخشان) باز هم سال آینده به کنسول ایکس باکس خواهد آمد.

10:00بعدازظهر: نوبت بعدی متعلق است به گنج، که ما را به قرن 26 می برد و یک بازی اکشن تیراندازی با دوبعدی ایکاروگا را ارائه می کند.

9:59 بعدازظهر: بله، ماسکهای لوکا لیبره مهیا شدند.

9:59 بعدازظهر: هی پسر، آماده باش تا آواتار ها را بلرزانی. کشتی کج آتش دوست برای ایکس باکس 360 به شما امکان می دهد تا وقتی سال 2011 به بازار آمد، نمایندگان مجازی دوستانتان را شکست دهید.

9:58 بعدازظهر: اول؟ سازندگان سری های کشتی کج آتش دوست.

9:57 بعدازظهر: “ما می دانیم که هنرمندان ژاپنی بازی هایی می سازند که همه دنیا دوست دارند آنها را تجربه کنند.” پنج شراکت جدید در حال از راه رسیدن هستند، که خیلی هم مخصوص اند.

9:56 بعدازظهر: و یک یادآوری فروش: ایکس باکس 360 به مدت سه ماه پر فروش ترین کنسول در آمریکای شمالی است، و الان هم در اروپا شماره یک به حساب می آید.

9:56 بعدازظهر: فیل می گوید که زوون امسال پاییز در اینجا یعنی ژاپن شروع به کار خواهد کرد، که حتماً یک گزینه جذاب دیگر برای دوستداران رسانه خواهد بود.

9:55 هالو: ریچ رکورد یک روزه و آنلاین شرکت کننده ها را که توسط هالو 3 ثبت شده بود شکسته است.

9:55 بعدازظهر: هالو ریچ ظاهراً در روز اول فروشش 200 میلیون دلار فروش داشته است. “این مبلغ بیشتر از هر بازی، فیلم، یا سرگرمی دیگری است که در سال 2010 ارائه شده است”

9:54 بعدازظهر: فیل همچنین می گوید که چند تا از محبوب ترین بازی های ایکس باکس در اصل ژاپنی هستند، شامل استریت فایتر II (جنگجوی خیابانی II) و نیز بمبرمن، اما اینها ارائه مجدد پر فروش ترین بازی ها هستند. بعدی نوبت کدام بازی است؟

9:53 بعدازظهر: فروش جهانی بازی های ایکس باکس 360 “همچنان خیره کننده است”. 1/2 میلیارد دلار فروش جهانی بازی های ژاپنی است. یعنی دو برابر مبلغ 1 میلیارد دلار مربوط به ایکس باکس اوریجینال.

9:52 بعدازظهر: فیل درباره موفقیت بازگشت مردگان، داستانهای وسپریا، و اقیانوس ستاره: آخرین امید صحبت می کند. یکی از اینها موفق تر از بقیه است…

9:52 بعدازظهر: البته شما می توانید هنوز هم به صورت مست و به شکل تصادفی به هر ساختمانی در آکی هابارو سر بزنید و وسیله سرگرمی پیدا کنید.

9:51 بعدازظهر: او دارد تلاش می کند تا بازی دوستان را وادار کند تا به یاد بیاورند که انداختن یک سکه در دستگاه بازی شرط بندی چه لذت لحظه ای فراوانی دارد؛ اما ما نمی دانیم چند بازی دوست آمریکایی هستند که چنین چیزی را اصلاً به یاد داشته باشند.

9:51 بعدازظهر: “بازی های ژاپنی را همه دنیا دوست دارند، و این بازی ها در ایستگاههای بازی متولد شدند.”

9:50 بعدازظهر: تاکاشی سنسوئی، جمعیت را برای سخنران بعدی آماده می کند: نایب رئیس فیل اسپنسر

9:49 بعدازظهر: زمانی یک روبات وجود داشت، اما حالا دو تا هستند … و بالاخره آنها مرده اند، قربانیان عصر خشونت بار رایدن. به نظر می رسد وضعیت در حال حاضر آرام است.

9:47 بعدازظهر: اکنون دکمه های بولینگ را تکان می دهیم. او نمایش را پیش می برد. شاید رایدن باید در این دنباله بازی، عقب تر قرار بگیرد.

9:47 بعدازظهر: روبات مهارتهایی هم دارد! او هندوانه را درست مثل توپ بسکتبال روی دست می چرخاند.

9:46 بعدازظهر: اوه اوه، هندوانه تبدیل به یک روبات سه پا شده، و یک عملیات جستجوی ماشینی در راه است.

9:45 بعدازظهر: بسیار خوب، وقتش رسیده که هندوانه به راحتی به دو نیم بریده شود. گالاگر! مرحبا.

9:45 بعدازظهر: و خیر، رایدن نمی تواند ضربه بزند. حتی یک ضربه ساده.

9:45 بعدازظهر: کیمورا سان در حال نشان دادن “برش آزاد” است، یعنی جایی که شما می توانید زاویه برش خود را تنظیم کنید و “آزادانه اشیا را برش دهید”.

9:44 بعدازظهر: ابتدا چند دکمه بولینگ. آیا رایدن می تواند ضربه ای بزند؟

9:44 بعدازظهر: در یک تبلیغ طولانی تر، رایدند یک هندوانه را به قاچهای مختلفی تقسیم می کند. اکنون به نظر می رسد که ما می خواهیم آن را زنده ببینیم، که کاری است از مینشی کیمورا، کارگردان خلاق.

9:43 بعدازظهر: ما سورپریز ها را دوست داریم.

9:43 بعدازظهر: شیگه نوبو ماتسویاما، تولید کننده بازی متال گیر سالید: برخاسته و روی صحنه درباره بازی صحبت می کند. این نسخه کوتاه تری است از تبلیغی که دیدیم، اما اکنون دیگر چیزی نماند که شاهد یک “سورپریز” باشیم.

9:42 بعدازظهر: باز هم تبلیغ E3. رایدن کارش را انجام می دهد و رفقا را تکه تکه می کند.

9:41 بعدازظهر: وقت یک تبلیغ جدید رسیده است از ایکس باکس 360، متال گیر سالید، یک روایت تازه از شرکت کوجیما.

9:40 بعدازظهر: “این بازی ها تعیین کننده آینده ایکس باکس و کینکت هستند، و ما اعتقاد داریم که همین ها ما را در آینده به سوی موفقیت رهنمون می کنند.”

9:40 بعدازظهر: بسیار خوب، صحبت درباره موفقیت گذشته کنسول ها کافی است. اکنون زمان آن است که به آینده نگاه کنیم. ما تا چند لحظه دیگر 10 عنوان بازی جدید را خواهیم دید که در حال حاضر توسط خلاقان ژاپنی در حال ساخت و تکمیل اند.

9:39 بعدازظهر: ابتدا نام کینکت پایین می آید. اگر شما بازی بینگو را انجام می دهید، دایره ها تبدیل به مربع می شوند.

9:39 بعدازظهر: قدرت خلاقان بازی ژاپنی، بخش بسیار ضروری و حیاتی این موفقیت دنباله دار است.

9:38 بعدازظهر: ایکس باکس 360 “یکی از خلاقانه ترین و سودآور ترین” پلت فرم هاست. به خصوص وقتی به فروش های اخیر کنسول در ایالات متحده نگاه می کنیم.

9:37 بعدازظهر: او در اینجا باعث افتخار است، و “بهترین بازی دنیا” را برای بازی دوستان ژاپنی معرفی می کند، درحالیکه می خواهد بازی های ژاپنی را به تمام دنیا معرفی کند.

9:37 بعدازظهر: ابتدا تاکاشی سنسوئی مدیرعامل مایکروسافت و رئیس امور ژاپن روی صحنه است.

9:36 بعدازظهر: عروسک سمبل رویداد امسال TGS یک روبات با ظاهری بسیار عجب است که یک دختر متحرک است. او در این مقدمه مورد تشویق فراوان قرار می گیرد.

9:35 بعدازظهر: چراغ ها خاموش می شوند، مراسم افتتاحیه آغاز میشود، وقت خوش گذرانی است.

9:30 بعدازظهر: نه، احتمالاً نه

9:30 بعدازظهر: در سالهای قبل در TGS اعلامیه های مهمی دیده می شد. شامل نینتندو که برای اولین بار Wii ریموت، و سونی که Dual Shock 3 را ارائه کردند. آیا ما می توانیم امروز شاهد یک دسته بازی کاملاً جدید از مایکروسافت باشیم؟

9:28 بعدازظهر: گوشی های خودکار ترجمه نصب می شوند. ما امروز صبح منتظر یک کنفرانس دوزبانه هستیم، اما فقط به زبان انگلیسی خبر ها را بروز می کنیم. مشکلی نیست. شما اگر می خواهید، می توانید ما را بی فرهنگ بدانید.

9:27 بعدازظهر: کوودو تسونودا، “پدر” کینکت هم حضور دارد.

9:24 بعدازظهر: بسیار خوب، ما بر روی صندلی های نقره ای مان نشسته ایم و به یک موزیک بسیار بسیار ناخوشایند گوش می کنیم. کم کم همه چیز در حال شلوغ شدن است. و کارها باید آغاز شوند.

در توکیو هوا طوفانی و مزخرف است. باران به یک طرف می بارد و باد راه خود را به سمت دریایی از ماشین های اتوماتیک فروش می یابد، اما درون مرکز اجلاس ماهوکاری مسه گرم و خشک است. خوبه، چون بازی ها اینجا هستند و ما هم در همین مکان با سرگرد نلسون و گروه Joystiq این طرف و آن طرف می رویم. مایکروسافت چیزی نمانده که نمایشگاه بازیهای توکیو 2010 را افتتاح کند، و ما لحظه به لحظه وقایع را برای شما ثبت می کنیم.

منبع: engadget

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
    1. متاسفانه دير منتشر شد كه از همه دوستان معذرت ميخوام… .

  1. ممنون گزارش کاملی بود .
    TGS امسال هم مثل E3 آنچنان پربار نبود از این طرف با حال گیری DMC5 و از اون طرف هم مایکرو کل کنفرانسش رو با نمایش های کینکت و کلی بازی برای کژوال گیمر ها پر کرده بود که خیلی کنفرانس ناامید کننده ای داشت , نمایش Child Of Eden هم کپی نمایش E3 بود سونی هم چیز جدید نداشت اما حداقلش از فرانچاز های مختلف نمایش های جدیدی نشون داد و این خیلی خوب بود .
    راستی چرا این Coverage فقط مربوط به Press Confrenc مایکروسافت هست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *