متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

Goo.gl، کوتاه کننده URL گوگل، اکنون یک API دارد

12345 (بدون نظر)
Loading...
256

خبری خوب برای برنامه­نویسها! شما اکنون می­توانید از طریق یک رابط برنامه­نویسی نرم­افزار (API) ساده به کوتاه­کننده URL گوگل دسترسی داشته باشید. این امکان همچنین از طریق یک روش ساده “الان یک لینک کوتاه بهم بده” امکانپذیر می­باشد؛ یا می­توانید درخواستهای ثبت شده­ای داشته باشید که URLهای کوتاه­شده را در پیشخوان Goo.gl شما قرار دهد و امکان آنالیز کلیکهای این آدرس را فراهم سازد.

گوگل در این اطلاعیه به تحقیق سایت Royal Pingdom درباره سریعترین و مطمئنترین سایتهای کوتاه­کننده URL نیز اشاره می­کند. گوگل نه تنها با سایت Bit.ly در زمینه اتکاپذیری برابری می­کند بلکه از جهت سرعت از آن پیشی می­گیرد. Goo.gl حدود سه بار سریعتر از Bit.ly، و دو بار سریعتر از ls.gd است. به نظر می­رسد تفاوت اصلی در این باشد که گوگل در سراسر جهان سرور دارد، در حالی که ظاهرا حضور Bit.ly فقط در آمریکای شمالی می­باشد.

فراموش نکنید که گوگل فیلترهای ممتاز ضداسپم و ضدبدافزار خود را برای همه لینکهای کوتاه­شده نیز به کار می­گیرد. آیا دلیل دیگری برای استفاده نکردن از Goo.gl وجود دارد…؟

منبع: Google Code Blog

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
2 دیدگاه
  1. مسعود گلچین می‌گوید

    خیلی جالب بود ! ممنون حسین جان

  2. اميرحسين محتشم می‌گوید

    اطلاعات جدید در خصوص انواع وب سایت‌های کوتاه کننده لینک و معیارهای انتخاب یک کوتاه کننده لینک خوب را می توانید در پست اخیر منتشر شده در وب سایت http://3che.ir مطالعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خبري خوب براي برنامه نويسها! شما اكنون مي توانيد از طريق يك رابط برنامه نويسي نرم افزار (API) ساده به كوتاه­كننده URL گوگل دسترسي داشته باشيد. اين امكان همچنين از طريق يك روش ساده