متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

چگونگی تغییر نوار منو برنامه مایکروسافت آفیس ۲۰۱۰ (Microsoft Office 2010‌) به شکل دلخواه

12345 (بدون نظر)
Loading...
417

اوایل این هفته به شما ‌ چگونگی جلوگیری از قرارگرفتن نوار منو در مسیرتان را به شما نشان دادم، اما آن همه کاری نیست که شما میتوانید با این نوار در آفیس نسخه ۲۰۱۰ انجام دهید. دربرنامه آفیس نسخه ۲۰۰۷ ‌ این مشکل قابل حل نبود و وقتی نوارمنو برای اولین بار نمایان میشد‌،  تغییر آن به شکل دلخواه میسرنبود. شما میتوانستید آن نوار را در صورتی که خوش شانس بودید و با VBA(اصول بنیادی تصویری ویژه برنامه‌های کاربردی، ابزاربرنامه ریزی درونی برنامه آفیس)، اما در غیر اینصورت، شما کاملا در میان مجموعه‌ زیادی از نواره‌ها و دگمه‌ها گیر میکردید.

خوشبختانه ، برای برنامه آفیس نسخه ۲۰۱۰، شرکت مایکروسافت راه آسانی را برای تغییر نوار منو به شکل دلخواه معرفی نموده است که اصلا به هیچگونه برنامه‌ریزی نیاز ندارد. خیلی ساده، به منو پوشه(File Menu) بروید، روی بخش گزینه ها(Options) کلیک کنید  و سپس در بین گزینه‌ها، گزینه تغییر نوار را انتخاب نمایید. شما میتوانید  یک راه‌حل دو گزینه‌ای را ببینید، در راه حل اول شما میتوانید  تمامی  بخشهای در دسترس  بعلاوه نوار موجود خودتان را داشته باشد، و یا اینکه  فعال یا غیر فعال بودن تنظیمات، به گونه‌ای که خودتان مناسب میبینید،  ممکن خواهد بود.

بهترین بخش کار این است که وقتی شما نصب را آنگونه که دوست دارید انجام دادید، میتوانید تنضیمات انجام شده برای ایجاد تغییرات را برای پشتیبانی خارج  نموده و یا با خود به کامپیوترهای دیگر ببرید. فقط روی دگمه ورود/خروج کلیک کنید و گزینه تمامی تغییرات دخواه را انتخاب کنید.

منبع: downloadsquad

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اوایل این هفته به شما ‌ چگونگی جلوگیری از قرارگرفتن نوار منو در مسیرتان را به شما نشان دادم، اما آن همه کاری نیست که شما میتوانید با این نوار در آفیس