متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

عریض ترین ماجراجویی کوهستان (پیش گفتاری از بازی نقش افرینی Skyrim )

12345 (بدون نظر)
Loading...
261

اولین فیلم داخلی بازی Skyrim منتشر شد، و ما ان را چندین بار با بهترین صدای ممکن تماشا کردیم. این بازی فوق­ العاده جذاب و بسیار سریع خواهد بود به طوریکه وقتی شروع می­شود و نوبت به جزئیات مفصلش می­رسد  ممکن است به راحتی   در ان گم شوید. در اینجا تحلیل ها  و نظرات را درباره تک تک تصاویر  بازی می­بینید. به جز دیوارنگارهای سنگی، حس ورود به یک بازی رها از قید و بندها به ما دست خواهد داد

اول، پیش­نمایش و حالا برداشت ما:

 

“اینجا جنگلی است که به  ان جنگل شگفت­ انگیز می گویند”. وقتی کنجکاویهای اولیه برای دیدن اجرای بازی Skyrim تمام شد، فکری به ذهن خطور می­کند: با این وضعیت پرزحمت و نمای جهنده­ایی که دوربین در حین راه رفتن دارد  واقعا چطور می شود در این بازی بدویم؟ من اینطور فکر نمی­کنم: به نظر می­رسد که بقیه این سکانسها با اینکه رخدادهای بازی را به نمایش در می اورند  و با نیازهای کاربر نیز همخوانی دارند. اندکی پس از انتشار پیش­نمایش (تریلر) این بازی، نیک برکون از کمپانی Bethesda [کمپانی سازنده این بازی] در توییتر موضوع را اینطور توضیح داد: “افراد شاد بالاخره برخی انیمیشن­های Skyrim رو در این تریلر می­بینند. همه آن نماهای اژدهایی واقعا به شکلی پویا و دینامیک در بازی رخ خواهند داد.”


علامت تعجب! وای، ان جنگل را ببینید. یک دنیای بسیار سرمازده از برخی جهات جذابیت کمتری نسبت به سرسبزی بازی Oblivion یا قارچهای فرازمینی غول­پیکر در بازی Morrowind دارد، ولی حالا میدانیم که جغرافیای باشکوه Skyrim حقیقتا نماهای باعظمتی به ان می­دهد. این بازی اساسا شاهانه است.

 

چه جنگل زیبایی . ان سر مجسمه سنگی باستانی که خزه­ها رویش را پوشاندن ببینید. کمپانی Bethesda خیلی درباره کار تاریخ Skyrim در محیط صحبت کرده است – این یک مکانی باستانی است  که انها قصد دارند ان را نشان دهند

شهرها در شب جوّی دوست­داشتنی دارند. به نظر می اید که ان ساختمان در پس ­زمینه یک معبد باشد. من مشتاق خواهم بود که بدانم “نوردها” هم برای خودشون دینی داشته­ اند یا خیر. یکی از چیزهای یونانی­ در بازی Morrowind نبرد بین دین محکمه­ای Dunmerهای محلی و “فرقه شاهنشاهی” نیروهای اشغالگر بود – شما می­توانید به هر کدام بپیوندید و برای ترویج خوبی­ها به انها خدمت کنید.

چوبسازی: بله درسته. ظاهرا این کارهای ملالت­ باری که مردم محلی را در حال انجام انها می­بینید چیزهایی هستند که خودتان به عنوان بازیگر، به عنوان بخشی از یک سیستم ، می­ توانید انجام دهید. من  دوست دارم که کاملا از سرنوشتم چشمپوشی کنم و برای رسیدن به بهترین امتیازات نجاری در اینجا با جدیت مشغول  به کار شوم.

نکته مهمتر اینکه: اسب­ها – بهترین­های حیوانات – به این بازی برگشته ­اند. کمپانی Bethesda درباره حیوانات سوارکاری سکوت اختیار کرده بود زیرا که تاد هاوارد وجود انها را تایید نکرد و در یک پادکست Bethesda خیلی به حضور انها در بازی Oblivion اعتقاد  نداشت. ولی این بسیار روشن است که به سختی می­توان تصور کرد که آنها اسب­ها را به ما نشان دهند ولی اجازه ندهند که سوارشون بشویم.

با اینکه در حال حرکت به راحتی صحنه­ ها از دست میروند، ولی در تصویر بزرگتر می­ توانید در ان طرف قوس سنگی یک بندر مه­آلود کوچک را ببینید . این صحنه ی زیبا– ترکیبهای طبیعی چندانی در دیگر بازیهای Elder Scroll به خاطرم نمی اید که اینقدر جالب بوده باشند

ببخشید، می­دونم که مجذوب یک آبشار شدن کار جالبی نیست، ولی ان آبشار رو ببینید. شما می­تو انید در این رود خروشان قایقرانی پرهیجانی داشته باشید. بازیهای زیادی هستند که زیباییهای طبیعت رو به تصویر کشیدند، ولی تعداد انهایی که از قدرت بکر ان بهره برده باشند زیاد نیست. من عاشق حس حضور در یک دهکده ی بزرگ، وحشی و بکر هستم.

مردم ظاهر بهتری دارند، و کمی طبیعی­تر راه می­روند. به نظر می اید که دقت بیشتری روی نحوه کارکرد این تاسیسات شده است : قبلا ما کارهای داخلی آسیاب بادی رو می­دیدیم، و این شهر یک آسیاب آبی دارد.

یک غول غارنشین  و مهمتر از ان، یک جادو در یک دست و یک شمشیر در دست دیگر.

من در بازی Skyrim گلوی یک مرد رو در حالی که فرد دیگری در حالی نواختن عوده است  می­بُرم. این “هدف اصلی” من خواهد بود. یک چنین حرکتهای مخفیانه خنجرزدن از پشت بخشی از سیستم حرکت های تمام­ کننده انتخابی محسوب میشود: شما وقتی در یک نبرد معمولی هم ضربه نهایی را می­زنید از ان حرکتها استفاده می­کنید، و برای هر دشمن یک سلاح و حرکت مخصوص وجود دارد.

به عنوان مثال: DONK. این روش کشتن به خوبی علت روی آوردن انها به مشکلات ساخت چنین سیستمی ر توضیح می­دهد: این یک ضربه عالی است، و چنین حسی به همراه دارد. دشمنان در بازی Oblivion واقعا به جز یک تلوتلو خوردن یا لنگیدن معمولی هیچوقت عکس­ العمل چندانی به ضربات شما نشان نمی دادند

قابلیت در دست داشتن همزمان دو سلاح در نبرد. :  جالب است که بتوانید  هم زمان از یک عصا و در دست دیگه از یک سلاح استفاده کنید.

کمپانی Bethesda گفته است که انها روی بهبود وضعیت دوربین سوم­ شخص خیلی کار کرده­ اند. من خیلی در اینباره مشتاق نیستم چون هرگز از این قابلیت در بازی Oblivion استفاده نکردم، . با این وجود فرض می­کنم که  یک زاویه انتخابی مناسبی در این بازی وجود داشته باشد

جوّ این سیاهچال و خزیدن با اجساد متحرک (زامبی­ها) در تاریکی واقعا جالب است. امیدوارم که این صحنه فقط در نسخه تریلر بازی نباشد.

در محل کار ما درباره ی اینکه قهرمان با این ضربه دقیقا امیدوار است که به چه برسد بحثی نخواهد شد !

اینها “اشباح یخی” هستند که مثل این  در تصاویر قبلی دیده شدند. تاد هاوارد ادعا می­کند که انها بسیار ترسناک هستند، ولی به نظر من انها بیشتر دشمنانی درگیرنشدنی اند و جنگیدن با انها ناخوشایند خواهد بود

این یکی از موارد نادر است که نشان می دهد  تیراندازی به سمت یک سگ بی رحمانه نیست – تیروکمان در اینجا ظاهرا قویتر از بازی Oblivion است . اگه من نتوانم با یک تیر سگی را بکشم هیچ تیری به سمت سگها نمی­ اندازم. و هیچکس چنین چیزی ر نمی­خواهد

ما جادووشمشیر رو دیدیم، حالا می­خواهیم جادو و جادو را ببینیم. استفاده از جادوی مشابه در هر دو دست به شما امکان رها کردن حالت قدرتمندتری از ان رو میدهد.

بله، یک حرکت تمام ­کننده ی بیرحمانه ی دیگر، شاید دیگران به ان اهمیت بدهند . این گیاهان کوچک واضح بخش قابل برداشت بازی Oblivion بودند. شما می­تو انستید انها رو به فردی بدید که از انها یک شربت متوسط برایتان بسازد.

نکته جالب درباره این جنگ با یک عنکبوت عظیم­الجثه این است که ضربه ی شما واقعا ان را به عقب می­کوبد. Skyrim موجودات جنگنده بزرگ بسیاری مانند اژدها و سایر هیولاها ی دیگر را در خودش دارد.

در این صحنه قرار نیست اتفاق خاصی رو ببینیم، ولی این صحنه برخی از انواع سیاه­چال­ها را به ما نشان می­دهد. بیشتر صحنه­ های مشابه که ما در این پیش­نمایش دیده­ ایم به گونه­ای قابل توجه متفاوت هستند، و این یکی فضای شلوغ مه­آلودی دارد که نشان میدهد احتمالا Dwemer باشد. Dwemer کوتوله ­های سری Elder Scrolls هستند – اگه چیزی درباره انها نشنیدید به این خاطر است که خیلی وقت پیش مردند. ولی با این وجود بازیکنان Hardcore Morrowind انها را می­شناسند.

قهرمان ما در اینجا کمتر شبیه یک دورک به نظر میاد. حتی از میان کلاه­ خودش هم می­تو انین میزان بهبود چهره را دید

یک اژدها را بکشید و روحش رو بگیرید . گرفتن روح در سری Elder Scrolls یک هدف بود: شما در بازیهای قبلی باید دشمنان را می­کشتید و روح انها  رو می­گرفتید تا بتوانید قدرت جادو کردن دیگران را پیدا کنید. روح اژدها ها خاص هستند، و گرفتن روح انها یک توانایی خاص اژدهازاده است. قبض روح یک اژدها به شما این امکان را می­دهد که نعره ان را یاد بگیرید، ولی با این وجود باز هم ناچار خواهید بود تا کلمات واقعی نوشته شده در زبان­ اژدها روی نقاشی­های دیواری گوشه و کنار Skyrim را پیدا کنید

ولی این نقطه اوج پیش­نمایش این بازی نیست – نقطه اوجش اینجاست. Cor (کورینتیانس). وقتی انها گفتن که Skyrim یک بازی کوهستانی است !!

منبع: maximumpc

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
7 دیدگاه
 1. Shahrokhi می‌گوید

  خیلی جذاب وجالب بود .ممنون

  1. ميثاق جراحي می‌گوید

   از حسین عزیز مدیر سایت باید تشکر کنید اگه نه ما کاری نکردیم

 2. senaps می‌گوید

  این کی میاد تو بازار؟! هست؟ من زیاد اهل بازی کردن نیستم و از اخبار بازی ها خبر ندارم!!اگه این لامصب تو بازاره،میرم همین الان میخرمش!(اخه دارم میرم قبض موبایلم رو پرداخت کنم!!)

  1. ميثاق جراحي می‌گوید

   داداش عجله نکن ! یه ۶ ماه دیگه اشالا می یاد این بازی از همون بازی هاست که بیش از ۲۰۰ ساعت گیم پلی داره !!!!

  2. senaps می‌گوید

   اوه….من کشته ی این گرافیکشم!! ولی حیف که خیلی دیر قراره بیاد!
   مطلب بسیار خوبی جمع کرده بودین در این مورد ممنون.

 3. mahmoud می‌گوید

  خیلی عالی بود

 4. حسین می‌گوید

  کی تونسته SKAYRIM V به بره اخر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اولين فيلم داخلي بازي Skyrim منتشر شد، و ما ان را چندين بار با بهترین صداي ممكن تماشا كرديم. اين بازي فوق العاده جذاب و بسيار سريع خواهد بود به طوريكه وقتي شروع مي شود