متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

نحوه همگامسازی بوکمارکهای کروم گوگل با تلفن اندروید شما

12345 (بدون نظر)
Loading...
351

اگر روی دسکتاپتان مرورگر کروم گوگل و روی تلفنتان سیستم­عامل اندروید گوگل دارید، ممکن است با خود بیاندیشید که… چرا نتوانم از بوکمارکهای یکسان در هر دو جا استفاده کنم؟ در اینجا از نحوه همگامسازی بوکمارکها بین کامپیوترها و همچنین با تلفن اندرویدتان مطلع خواهید شد.

این مطلب را میچ بارتلت از Technipages.com نوشته است؛ وی در این وبسایت نکات بسیاری را برای تلفنهای موبایل متذکر می­شود.

همگامسازی بوکمارکهای کروم بین کامپیوترها

در کروم گوگل، دکمه آچار در گوشه بالای سمت چپ را بزنید و “Options (گزینه ها)” را انتخاب کنید.

از کادر Options عبارت “موارد شخصی (Personal Stuff)” را انتخاب نمایید، سپس روی “تنظیم همگامسازی… (Set up sync…)” کلیک کنید

در صفحه انواع داده­ها (Data Types)، روی “Bookmarks” کلیک نمایید. هر نوع از داده­ها که مایلید با حسابتان همگامسازی شود را تیک بزنید، سپس روی OK کلیک کنید.

بوکمارک­های شما اکنون با حساب گوگلتان همگامسازی شده اند. شما می­توانید این گامهای مشابه را روی هر PC دیگری که بخواهید بوکمارک­هایتان را با آن همگام نمایید انجام دهید.

بوکمارک­ها را با اندروید همگام نمایید

حالا که بوکمارک­ها با حساب گوگلتان همگامسازی شدند می­توانید از طریق یک ابزار طرف ثالث با نام ChromMarks آنها را با یک دستگاه اندرید همگام کنید. ChromMarks را از Android Market دانلود و نصب نمایید.

بوکمارک­های شما حالا در ابزار ChromeMarks در دسترس خواهد بود. انتخاب یکی از آنها سبب باز شدن لینک در مرورگر پیش­فرضتان خواهد شد.

اگر می­خواهید بوکمارک­ها را بین این ابزار مرورگر اندروید و کروم روی کامپیوترتان همگامسازی کنید، این قابلیت در نسخه پولی (غیررایگان) ChromeMarks قابل دسترسی است. گزینه­های همگامسازی این نسخه در مسیر منو < تنظیمات < بوکمارک­های محلی (Local Bookmarks) موجود خواهند بود.

حالا شما بوکمارکهای کروم را علاوه بر دستگاه اندرویدتان از هر کامپیوتری نیز در دسترس خواهید داشت.

منبع howtogeek

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اگر روي دسكتاپتان مرورگر كروم گوگل و روي تلفنتان سيستم عامل اندرويد گوگل داريد، ممكن است با خود بيانديشيد كه... چرا نتوانم از بوكماركهاي يكسان در هر دو جا استفاده كنم؟