شارژ سریع گلکسی S8 و S8 Plus در صورت روشن بودن نمایشگر، عمل نخواهد کرد!

شارژ سریع گلکسی S8 و S8 Plus در صورت روشن بودن نمایشگر، عمل نخواهد کرد!
  • 1396/2/25
  • مقدم
  • 0

ظرفیت باتری به‌کار گرفته شده در گلکسی S8 و گلکسی S8 Plus مناسب است و قابلیت شارژ سریع، باعث خواهد شد تا باتری در مدت زمان بسیار کمی به طور کامل شارژ شود. با این‌حال، به‌نظر می‌رسد زمانی‌که نمایشگر گوشی پرچم‌دار جدید سامسونگ روشن باشد؛ قابلیت شارژ سریع عمل نخواهد کرد و شارژ سریع منوط به عدم استفاده از گوشی‌هوشمندتان است. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با وب‌سایت گویا آی‌تی همراه باشید.

براساس اطلاعات منتشرشده، زمانی‎که نمایشگر روشن است و گوشی‌هوشمند پرچم‌دار جدید سامسونگ توسط کاربر مورد استفاده قرار بگیرد؛ قابلیت شارژ سریع عمل نخواهد کرد. در این گزارش آمده است که علی‌رغم نمایش یک هشدار در منوی نوتیفیکیشن مبنی بر شارژ سریع گلکسی S8 و گلکسی S8 Plus، باتری با سرعت معمول شارژ خواهد شد و خبری از شارژ سریع باتری نیست. به همین جهت، شارژ دستگاه در زمانی‌که از آن استفاده می‌کنید، ممکن است طولانی‌تر از زمانی باشد که گوشی‌ مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و به کمک قابلیت شارژ سریع شارژ می‎شود.

گوشی‌های پرچم‌دار جدید سامسونگ یعنی گلکسی S8 و گلکسی S8 Plus از همان فناوری شارژ سریع یا شارژ سریع تطابق‌پذیر استفاده می‌کند که در گوشی گلکسی S6 و گلکسی S7 سامسونگ دیده‌ایم. در حالتی‌که دستگاه خاموش باشد، شارژ دستگاه با استفاده از این فناوری نزدیک به ۱ ساعت و ۳۷ دقیقه به طول خواهد انجامید؛ در این حالت، شارژ سریع هم‌چنان فعال خواهد بود. با این‌حال، در صورتی‌که از گوشی‌هوشمند خود استفاده کنید و نمایشگر روشن باشد؛ ممکن است به ۳ ساعت زمان برای شارژ کامل باتری دستگاه خود زمان نیاز داشته باشید.

توجه داشته باشید که گلکسی S8 از یک باتری با ظرفیت ۳۰۰۰ میلی‎آمپر ساعت استفاده می‌کند و طبیعتاً برای شارژ کامل باتری گلکسی S8 Plus به زمان بیشتری احتیاج خواهید داشت؛ این اختلاف زمانی در حالتی‌که نمایشگر روشن باشد و از گوشی پرچم‎دار جدید سامسونگ استفاده کنید، به طور قابل‌توجهی بیشتر خواهد بود.

برای مقایسه، گوشی‌های پیکسل گوگل از درگاه یواس‌بی Type-C برای ارائه «شارژ سریع» بهره می‌گیرد و تنها سرعت شارژ زمانی کاهش می‌یابد که دمای باتری به میزان مشخصی برسد که ادامه‌یافتن، باعث انفجار باتری یا مشکلات دیگری شود. با این‎حال، کاربران هم‌چنان می‌توانند گوشی پرچم‎دار خود را زمانی‎که در حال استفاده از آن هستند و نمایشگر پیکسل روشن است، با سرعت قابل‌توجهی با استفاده از فناوری شارژ سریع شارژ نمایند.

ممکن است علت تصمیم سامسونگ برای کاهش سرعت شارژ در زمانی‌که از گوشی خود برای یک مدت طولانی و در هنگام شارژ آن استفاده می‌کنید، مربوط به حفظ ایمنی دستگاه باشد. زمانی‌که باتری گوشی‌هوشمندتان را با استفاده از قابلیت شارژ سریع، شارژ می‌کنید؛ حرارت بیشتری تولید می‎شود و این موضوع باعث خواهد شد تا نگرانی‌های پیرامون مسائل مربوط به ایمنی دستگاه وجود داشته باشد. برای همین، ممکن است برخی از سازندگان در صورتی‌که قابلیت شارژ سریع را به همراه گوشی‌های پرچم‎دار جدید خود ارائه دهند؛ این ویژگی را محدود نمایند تا مشکلی برای دستگاه پیش نیاید.

شرکت سامسونگ هنوز نسبت به علت این تصمیم، واکنشی نشان نداده است اما به هرحال، به‌نظر نمی‌رسد که مشکل تازه گزارش‌شده چندان به ضرر کاربران باشد؛ هرچند در زمانی‌که برای یک مدت محدود به شارژر دستگاه دسترسی دارید و مایل هستید تا گوشی‌هوشمندتان هرچه زودتر شارژ شود، محدود نمودن سرعت شارژ باتری با استفاده از دستگاه و روشن بودن نمایشگر چندان مطابق میل شما نخواهد بود. البته در حالت عادی، ممکن است این موضوع چندان جلب توجه نکند و با توجه به علت محدود شدن سرعت شارژ دستگاه در هنگام استفاده از آن، به‌سادگی از کنار آن عبور کنید.

منبع: Softpedia

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *