متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

آماری از فروشگاه نرم‌افزاری و کاربران Chrome Web Store

12345 (بدون نظر)
Loading...
49

فروشگاه وب سایت کروم در حال حاضر ۶۰۰۰ بسته نرم افزاری و بالغ بر ۳۰ میلیون کاربر دارد.

هنگامیکه فروشگاه وب کروم برای اولین بار آشکار گردید، هیاهوی بسیاری در دنیای وبلاگ نویسی ایجاد کرد. با این حال بسیاری، پس از افتتاح رسمی راهنمای نرم افزاری مبتنی بر مرورگر آن را چیزی جز مجموعه ای از بوک مارک ها ندانسته و آن را به مسخره گرفتند.

به نظر می رسد فروشگاه وب کروم با وجود انتقاد های فراوان همچنان در مسیری رو به بالا در حرکت بوده و در هیچ نقطه ای نیز توقف نخواهد کرد. در واقع، نمودار اخیر اطلاعات جمع آوری شده از زمان انتشار این واقعیت را برای من به اثبات رسانده است. درحالیکه نمودار نشان میدهد در طول بهار و تابستان امسال تعداد کاربران فراتر از تعداد برنامه های کاربردی موجود نبوده، اما در بازه زمانی ماه های می تا ژوئن اتفاقی افتاد که باعث رشد چشمگیر کاربران و علاقه بیش از حد به برنامه های کروم گردید.

این واقعیت که Chromebooks از ژوئن پیش فروش خود را آغاز کرده حاکی از آن است که منبع رشد واقعی فروشگاه وب از قوانین uptick در فروش Chromebooks ناشی می شود. از آنجاییکه شما نمی توانید برنامه های بومی را در یک Chromebook نصب کنید، واضح است که این نشان از یک همبستگی قدرتمند دارد.

من اغلب نسبت به انگیزه توسعه دهندگان برای پشتیبانی از پلت فرم فروشگاه وب در تعجب می مانم. اگرچه ما برخی بخش های غیر مجزایی را نیز دیده ام اما به نظر می رسد توسعه دهندگان بسیاری در این پلت فرم باشند که در حال ایجاد بازار منظمی هستند.

ممکن است استنباط شود که Chromebooks در واقع بهترین راه حل برنامه های کاربردی تجاری در آینده می باشد و در نتیجه، بهترین مکان کسب درآمد از نرم افزارهای مبتنی بر وب برای یک توسعه دهنده جای جز یک منبع سازمانی متمرکز همچون بازار نرم افزارهای گوگل نمی باشد. آمارهای ماه به ماه مربوط به تعداد کاربران و برنامه های کاربردی فروشگاه وب در سال ۲۰۱۱ در اینجا موجود می باشد. منبع: Chrome OS Apps

Date             Users                  Apps
۲/۱/۱۱          ۶,۳۳۶,۴۶۷          ۲,۴۱۹
۳/۱/۱۱          ۱۰,۹۷۴,۶۷۰       ۳,۰۰۰
۴/۱/۱۱          ۱۲,۶۰۰,۱۳۲       ۳,۵۳۰
۵/۱/۱۱          ۱۳,۲۴۶,۶۷۷        ۳,۸۰۴
۶/۱/۱۱          ۱۷,۶۴۷,۸۳۶       ۴,۵۶۹
۷/۱/۱۱          ۲۱,۷۸۴,۰۲۹       ۴,۸۱۹
۸/۱/۱۱          ۲۴,۵۲۷,۲۸۱       ۴,۶۰۱
۹/۱/۱۱          ۲۷,۸۴۸,۸۳۹       ۶,۰۱۳

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هنگامیکه فروشگاه وب کروم برای اولین بار آشکار گردید، هیاهوی بسیاری در دنیای وبلاگ نویسی ایجاد کرد. با این حال بسیاری، پس از افتتاح رسمی راهنمای نرم افزاری مبتنی بر مرورگر آن را چیزی جز مجموعه ای از بوک مارک ها ندانسته و آن را به مسخره گرفتند.