متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

گرافیک مجتمع پردازنده های Ivy Bridge رزولوشن ۴۰۹۶×۴۰۹۶ را پشتیبانی می کنند

12345 (بدون نظر)
Loading...
89


پردازنده های نسل بعدی بزرگ ترین سازنده ی چیپ یعنی Intel حدود ۶ ماه دیگر وارد بازار می شوند. این پردازنده ها از یک نظر۲ برابر معماری کنونی یا Sandy Bridge قدرت دارند. اشتباه نکنید! در مورد سرعت پردازنده صحبت نمی کنیم بلکه بحث در مورد گرافیک مجتمع (منظور IGP مخفف Integrated Graphic Processor است که روز قالب پردازنده قرار دارد) است.

گرافیک مجتمع در Ivy Bridgeها حدود ۲ برابر سریع تر بوده و امکانات جدیدی هم دارد، به عنوان مثال رزولوشن ۴۰۹۶ پیکسل در ۴۰۹۶ پیکسل را پشتیبانی می کنند (قابل ذکر است که مانیتورهای Full HD رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل را پشتیبانی میکنند. تلویزیون های با کیفیت و بزگر هم همین رزولوشن را دارند).

قابلیت جالبی است، بهترین کارت گرافیک های فعلی مثل مدل های ۲ هسته ای AMD HD 6990 یا NVIDIA GTX 590 هم چنین رزولوشنی را در حالت یک مانیتوری پشتیبانی نکرده اند. رزولوشن بسیار بالایی است، محتوایی با این رزولوشن و همین طور مانیتوری برای نمایش آن کمیاب است. همچنین این IGP قوی، توانایی پخش چندین جریان ویدئویی با رزولوشن ۴K را دارد.

 

کمپانی NVIDIA بزرگترین سازنده ی چیپ گرافیکی، از امکان پذیر بودن بازی در این رزولوشن فوق العاده بالا صحبت می کند. واقعا جالب است که ببینیم این کمپانی چه کارت گرافیک غول آسایی برای پردازش محتوای ۱۶ مگاپیکسلی طراحی و تولید خواهد کرد . این در حالیست که برخی بازی های امروزی هم برای اجرای درست با رزولوشن Full HD یا ۲ مگاپیکسل، به کارت گرافیک قوی نیاز دارند. مساله ی دیگر، کاربردهای این رزولوشن بالا و قیمت آن است که منتظرش هستیم.

منبع:

techpowerup

guru3d

xbitlabs

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پردازنده های نسل بعدی بزرگ ترین سازنده ی چیپ یعنی Intel حدود ۶ ماه دیگر وارد بازار می شوند. این پردازنده ها از یک نظر۲ […]