متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

NHK ژاپن و پخش المپیک لندن با رزولوشن Ultra HDیا ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیکسل

12345 (بدون نظر)
Loading...
77

اگر رزولوشن Full HD برای شما کافی نیست، نظرتان در تصویری که ۱۶ برابر بزرگ تر از Full HD است چیست؟

NHK  یا سازمان ملی صدا و سیما ژاپن روی تکنولوژی خاصی که آن را Ultra HD می توان نامید کار می کند، این تکنولوژی را برای المپیک لندن حاضر کرده و بعد از چند سال بالاخره آماده ی آزمایش به صورت عمومی شده است.

 

NHK برای المپیک لندن که سال آتی برگزار می شود نقشه کشیده و می خواهد آن را به صورت Ultra HD پخش کند. یعنی رزولوشنی ۱۶ برابر بزرگ تر از Full HD که در واقع ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیکسل دارد. نه تنها در ژاپن بلکه در کشورهای انگلستان و البته ایالات متحده ی آمریکا هم همین کار را می کند. البته قبلا در ماه مارس ۲۰۱۱ انتقال این حجم اطلاعات به صورت بین المللی آزمایش شده است.

یکی از ویژگی های جالب Ultra HD این است که صدای محیطی با ۲۲.۲ کانال صدا قابل انتقال و پخش می شود! اکنون صدا به صورت ۷.۱ کاناله در کامپیوترها به کار می رود و کیفیت بالایی دارد. ۲۲.۲ کانال صدا کیفیتی بسیار بالاتر از استانداردهای کنونی خواهد داشت.

منبع:

techcrunch

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. مهدی می‌گوید

    برا ما که توفیقی نداره اخرش به رزولوشن در حد DVD میرسونن اونم به صورت کشیده از بالا پایین ، بعد به صورت دیجیتال تاکید میکنم دیجیتال تحویل ما میدن …
    دست گلشون درد نکنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اگر رزولوشن Full HD برای شما کافی نیست، نظرتان در تصویری که ۱۶ برابر بزرگ تر از Full HD است چیست؟ NHK  یا سازمان ملی […]