این سه‌شنبه،اصلاحیه‌های امنیتی مایکروسافت از راه می‌رسند

این سه‌شنبه،اصلاحیه‌های امنیتی مایکروسافت از راه می‌رسند
  • 1391/4/18
  • ITTeach
  • 0

بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت مهندسی شبکه گستر، سه شنبه 20 تیر ماه، شرکت مایکروسافت طبق برنامه ماهانه خود، اصلاحیه های امنیتی جدید برای ماه میلادی جولای را منتشر خواهد کرد. این ماه، 9 اصلاحیه ارائه خواهد شد که 16 نقطه ضعف مختلف را در سیستم های عامل Windows، مرورگر IE و نرم افزارها Office و SharePoint را بر طرف خواهند کرد. سه اصلاحیه دارای درجه اهمیت “حیاتی” و مابقی دارای درجه اهمیت “مهم” هستند.

در بین اصلاحیه هایی که این ماه منتشر خواهند شد، اصلاحیه مربوط به مرورگر IE توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. شرکت مایکروسافت بر اساس یک سنت چند ساله، اصلاحیه مرورگر IE را یک ماه در میان و در ماه های میلادی زوج ارائه می کند. ماه گذشته نیز اصلاحیه شماره MS12-037 سیزده نقطه ضعف را در مرورگر IE اصلاح و برطرف کرد. اکنون مایکروسافت برای این ماه نیز اصلاحیه ای برای IE تدارک دیده است. یقیناً دلیل مهمی باید وجود داشته باشد که مسئولان مایکروسافت را وادار به ارائه اصلاحیه ای خارج از برنامه زمان بندی همیشگی، کرده است.

همچنین این ماه، شرکت مایکروسافت نقطه ضعفی را که در بخش XML Core Services سیستم عامل Windows وجود دارد و چند هفته ای است که به طور گسترده مورد سوء استفاده قرار گرفته، اصلاح خواهد کرد. این ماه، اولین بار خواهد بود که سرویس های به روز رسانی مایکروسافت که بعد از واقعه ویروس Flame، بهینه سازی و تقویت شده اند، مورد استفاده قرار خواهد گرفت. ویروس Flame با سوء استفاده از سرویس به روز رسانی Windows، فایل های آلوده را تحت عنوان فایل های به روز رسانی سیستم عامل، به کامپیوترهای سالم ارسال می کرد.

اطلاعات بیشتر درباره اصلاحیه های امنیتی مایکروسافت برای ماه میلادی جولای، پس از انتشار آنها در خبرهای بعدی ارائه خواهد شد.

منبع:Blog.shabakeh.net 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *