چگونه صدای فایل های MKV و AVI را در تلویزیون مان باز کنیم؟

چگونه صدای فایل های MKV و AVI را در تلویزیون مان باز کنیم؟
 • 1391/7/25
 • مهيار سوري
 • 10

امروزه پر شده اند تلویزیون هایی که مستقیما فایل را از طریق فلش یو اس بی ها باز می کنند. همه چیز خوب پیش می رود تا موقعی که بخواهیم یک ویدئو یا صدا را در تلویزیون اجرا کنیم و نشود. مثلا ویدئو به خوبی نمایش داده شود اما صدا پخش نشود و پیامی را ببینیم که نوشته: این فرمت صدا قابل اجرا نیست (the audio format was not supported).

این نشان دهنده آنست که براویای شما قابلیت اجرای قایل های DTS را نداشته اما صدای Dolby Digital AC-3 و AAC را به خوبی پخش می کند. اگر یک جستجوی کوچک در گوگل انجام دهید می بینید که این مشکل مختص سونی نیست و دیگر برند ها (مثل LG و Samsung) نیز همین مشکل را دارند.

در این حالت اولین چیزی که به ذهنمان می رسد، تبدیل فرمت به فرمت های قابل پخش است. اما در این حالت، دیگر نیازی به تبدیل فرمت نیست؛ چرا که در اینجا صدا قابل پخش نیست ولی ویدئو که نشان داده می شود! و همچنین در کیفیت نیز دستکاری بوجود می آید که در مقایسه با ویدئوی اصلی متفاوت است. چیزی که در اینجا نیاز داریم تبدیل فرمت صداست نه فیلم! آن هم با استفاده از Avidemux.

که البته نامش صحیح نیست؛ چرا که همان طور که گفته شده برای تبدیل فایل های AVI طراحی شده اما در اصل فایل های دیگر از جمله MKV و MP4 را هم باز می کند.

ای وی آی دیموکس را باز کنید و فایل هایی که صدایشان نامیزان است را از منوی فایل وارد کنید.

در قسمت چپ، در قسمت خروجی ویدئو (Video Output)، حالت AC-3 یا AAC را انتخاب کنید (AC-3) بیشترین پشتیبانی را دارد.

در فرمت خروجی (Output Format)، یکی از فرمت های MKV، AVI یا MP4 را با توجه به فایل اولیه تان انتخاب کنید. ولی حتما نیازی به انتخاب همان فایل نیست اما با این کار، فایل جدیدتان سازگارتر می شود. (فرمتی را انتخاب کنید که توسط تلویزیون قایل پخش باشد.)

حال بر روی دکمه Save کلیک کنید. انکودینگ کردن به اندازه 2دقیقه/هر گیگ زمان می برد. و اگر سیپیویتان Intel Sandy باشد، این زمان چندین برابر کم تر خواهد بود. اما بهتر از همه اینست که شما کیفیت ویدئوتان را از دست نخواهید داد.

منبع: Instant Fundas

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 10 دیدگاه
 1. سلام خواهش می کنم جواب دهید چرا بعد از تبدیل فایل امکان جلو و عقب کردن فیلم وجود ندارد مشکل از کجاست

 2. سلام
  ی سریال دانلود کردم فرمت همه قسمت هاش x265 mkv هستش وقتی تو تلویزیون ( با مدل ) پخشش می کنم یه قسمت رو بدون مشکل پخش می گنه ی قسمت رو میگه کد صدای این فایل پشتیبانی نمیشه؟؟!! چرا اینطوریه؟! اون قسمت ها رو به چه شکل تغییر فرمت صداشو انجام بدم؟

 3. نرم افزار avidemux رو هم دان کردم ولی فایل مشکل دار رو که باز می کنم این ارور رو میده:
  Assert failed :0at line 57, file/home/fx/hdson/workspaace/mingw32QT5Mxe/avidemux_plugins/ADM_audioDecoders/ADM_ad_opus/ADM_opus.cpp
  The applicatin has encountered a atal problem
  the current editing has been saved and will be reloaded at next start

 4. سلام تلوزیون بنده شهاب مدل pci هستش که فرمت avi رو به طور کلی ساپور ت نمیکنه به نظر شما راحلی داره که این فرمت رو پخش کنه ؟

 5. بعد از دانلود فیلم دوبله فارسی مخصوصا هتدی بغد از اجرا در تیویزسون دوبله از بیت میره تلویزسون هم سامسونگه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *