اعتراض مسلمانان اين بار به Call of Duty Modern Warfare 2

اعتراض مسلمانان اين بار به Call of Duty Modern Warfare 2
 • 1391/7/26
 • ميثاق جراحي
 • 6

شركت Activision خالق سري بازي هاي “نداي وظيفه”  دو نقشه را ار بخش آنلاين بازي Call of Duty Mw2 حذف كرد.

علت اين امر اعتراض مسلمانان به اين دو نقشه اي بود كه تصاويري مربوط به پيامبر اسلام  حضرت محمد (ص)، در يكي از قسمت هاي مختلف اين دو   نقشه  ديده شد و اين امر باعث شد كه مسلمانان به اين بازي و اين نقشه ها اعتراض كنند و شركت Activision نيز با پيگيري هاي خود، اين نقشه ها را حذف كرد.

مورد جالب تر اينكه حديثي از قرآن نيز در كنار اين عكس و در نقاط ديگر نقشه ديده شده بود كه محتواي آن به اين صورت بود “Allah is beautiful and He loves beauty.” و اين حديث يكي از معروف ترين حديث هايي بود كه مصداق آن را به راحتي مي توان ديد. “خدا زيباست و زيبايي ها را دوست دارد”

شركت Activision  از مسلمانان به دليل اين نقشه ها و احتمال گستاخي به پيامر، از مسلمين رسما عذر خواهي كرد.

منبع : Gamespot.com

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 6 دیدگاه
 1. داداش ، قرآن آیه داره نه حدیث
  اکتیویژنم کاش عوض اینکه بزنه صورت مساله رو پاک کنه ، مصادیقشو حذف میکرد !!

  1. برادر من حدیث ها بیشتر از تفسیر قرآن به دست می آیند ولی خب قسمت دوم نظر رو با شما موافقم

 2. سلام. لطفاً خبر را به صورت صحيح اطلاع رساني كنيد. دو تصوير از پيامبر نبوده بلكه دو تابلو بوده كه در روي قاب آنها جمله اي از پيامبر به زبان عربي وجود دارد به اين مضمون كه “خدا زيباست و زيبايي ها را دوست دارد”. اين هم لينك ويدئوي آن:
  http://au.gamespot.com/news/call-of-duty-map-removed-at-request-of-muslim-gamers-6397842
  در هر صورت شركت اكتيويژن نقشه مذكور را به صورت موقتي حذف كرده تا تغييرات لازم را اعمال كند و رسماً عذرخواهي كرده و بيان كرده كه اين موضوع عمدي نبوده است.

  1. خبر نیازی به تغییر نداره و شما خودت بری نقشه رو بازی کنی می بینی. من خودم تو این نقشه قبلا بازی می کردم دوست عزیز و می دونم جزئیاتش چی بوده که بنا به شرایط نتونستم همه رو بنویسم

  2. منم اون نقشه رو بازي كردم ولي عكسي از پيامبر توش نديدم! اگر ممكنه شما يه عكس از اونجايي كه عكس پيامبر توي نقشه هست برامون بگير يه جا آپلود كن لينكش رو بذار ما هم ببينيم! اين ويدئو، اون چيزي هست كه گروهي با عنوان “مسلمانان بازيگر” خطاب به اكتيويژن اعتراض كردند و توي اين فيلم هم دقيقاً مشخصه كه به چي دارن اعتراض مي كنند.
   http://www.youtube.com/watch?v=4M6JIUn9bDU&feature=player_embedded

   اين اصل خبري هست كه اتفاق افتاده و در موردش صحبت شده. اين هم يك نمونه از خبر در يكي از سايتهاي خارجي:

   http://defensetech.org/2012/10/12/muslims-find-call-of-duty-map-offensive-activision-apologizes/

   توي هيچكدوم صحبتي از تصوير پيامبر نشده و فقط به همون كلمه “الله” روي فريم تابلو كه در مكان نامناسبي قرار داده شده اشاره شده. ظاهراً جزئياتي كه شما ميدوني و ننوشتي از خود كساني كه اعتراض كرده اند هم بيشتر بوده! 🙂

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *